Total War: Arena • Najlepsze Gry Strategiczne • Encyklopedia Gier Online
  • ranking gry mmorpg topowe online
  • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
  • poradniki gry na komputer darmowe
  • wirtualny świat rewolucja gra online
  • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
  • indie games gry niezależne

Total War: Arena

gra Total War: Arena

Gatunek: Strategiczne
Tematyka: Epickie bitwy historyczne
Grafika: 3D
Producent: Creative Assembly
Wydawca: Wargaming, Sega
Platformy: PC
Premiera: 2018
Polska wersja: TAK
Koszt gry: Free to play
Ograniczenia wiekowe: brak
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 306. WG GATUNKU Strategiczne
78.
ILOŚĆ GŁOSÓW 5
OCENA GRACZY 6.7
OCENA REDAKCJI 6.7

Total War: Arena to produkcja, która jest spin-offem znanej i lubianej serii gier strategicznych pod tym samym tytułem. Seria gier Total War pojawiła się w 2000 roku za sprawą Shogun: Total War i przez ten czas zdobyła rzeszę fanów na całym świecie. Teraz twórcy oryginału czyli Creative Assembly tworzą produkcję, którą można nazwać połączeniem strategii typu RTS z typowym przedstawicielem gier wieloosobowych online – MOBA. Od 22 lutego 2018 roku produkcja ta znajduje się w otwarciej becie, dzięki czemu każdy może za darmo przetestować grę w akcji.

Mechanika rozgrywki opiera się przede wszystkim na bitwach toczonych na dużych mapach. Z każdej ze stron stoi po 10 graczy, a każdy z nich odpowiada za trzy oddziały. Dzięki temu na jednej mapie spotyka się równocześnie 60 oddziałów. Pieczę nad oddziałami sprawuje dowódca i tutaj twórcy oddali do naszej dyspozycji kilkadziesiąt historycznych postaci między innymi Aleksandra Wielkiego, Juliusza Cezara czy Leonidasa. Każda z postaci ma swoje unikatowe umiejętności, które można wykorzystać w czasie bitew by przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Nasze zadanie jest niezwykle proste – musimy zmieść przeciwnika w pył, a przy tym przejąć jego bazę. Jednak w pojedynkę jesteśmy od razu na straconej pozycji, dlatego tak ważna w Total War Arena jest odpowiednia współpraca między graczami. Mechanika starć przypomina nieco tą znaną z World of Tanks, gdzie otrzymujemy do naszej dyspozycji klasy postaci (w tym wypadku bohaterów – dowódców), a za każdą potyczkę otrzymujemy doświadczenie, a wraz z awansem na kolejne poziomy doświadczenia odblokowujemy nowe rodzaje  oddziałów, ulepszenia itp.

Pod względem technicznym gra działa na dobrze nam znanym autorskim silniku Creative Assembly, który był wykorzystywany chociażby w poprzednich odsłonach cyklu Total War. W przypadku tej produkcji silnik został nieco okrojony z fajerwerków, by z płynnej rozgrywki mogli się cieszyć również posiadacze mniej wydajnych komputerów. Total War Arena będzie dostępne w systemie dystrybucji free to play z mikropłatnościami. Jednak twórcy zapowiedzieli, że płatne dodatki nie będą faworyzowały graczy. Gra jest dostępna w języku polskim.


*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Total War: Arena gameplay [Full HD]
Total War: ARENA  - Rise to the Challenge [Full HD]
Total War: ARENA - AMBIORIX THE TRICKSTER
Final Fantasy XIV - Czy to najlepsze MMORPG i czy warto zagrać w FFXIV?
Final Fantasy VIX - Gameplay - Początek [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
  • Sonda Total War: Arena
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze