• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

WYWIAD: Portal MMO rozmawia z zespołem Football Team

WYWIAD: Portal MMO rozmawia z zespołem Football Team

W ostatnim czasie nasza Redaktorka Ewelina przeprowadziła wywiad z zespołem tworzącym grę Football Team. Z przyjemnością przedstawiamy Wam całą rozmowę. Gra do tej pory odnosi spore sukcesy, a zespół ją tworzący nie osiada na laurach. Wręcz przeciwnie, z każdym krokiem rozwija grę coraz bardziej. Ze strony redakcji bardzo dziękujemy za wspólną rozmowę i życzymy dalszych sukcesów.

1. Co skłoniło Was do pracy nad takim projektem jakim jest Football Team?

Wielka popularność poprzednich serii. Jednak w nowej odsłonie FT zdecydowaliśmy się na innowacyjne rozwiązania w kwestii silnika meczowego, który bazuje na zasadach proporcjonalności oraz dodania paczek, z których można wylosować bardzo przydatne przedmioty. Te dwa pomysły zrewolucjonizowały dotychczasową formę gry.

2. Dlaczego wybraliście taką tematykę?

Football Team jest jedyną na rynku symulacją piłkarza, a nie symulacją klubu jako całości. to manager piłkarza, a nie manager klubu – rozwijamy postać „sterując” jednym graczem, a nie całą swoją drużyną. Tym samym zapełniliśmy niszę na rynku gier.

Football Team - gra piłkarska online

 Footbal Team - gra piłkarska i piłka nożna gryFootbal Team - piłka nożna gry - gra piłkarskagry wielosobowe najlepsze online

3. Co było najtrudniejsze podczas pracy nad grą? Czy napotkaliście jakieś przeszkody?

Jak pewnie w każdym projekcie – czas Można planować do woli, ale zawsze trafią się jakieś niezależne czynniki, które odsuną w czasie realizację harmonogramu zakresu prac. Jednak byliśmy pewni, że projekt wypali, zaś problemy traktowaliśmy jako kolejne wyzwania w drodze do realizacji jasno wyznaczonego celu.

4. W jaki sposób dobraliście osoby do swojego zespołu?

Prowadziliśmy rekrutację, czyli rozmawialiśmy z osobami, które odpowiedziały na nasze ogłoszenia. Trochę tych osób było, ale w końcu udało się skompletować kompetentny team.

5. Kto pierwszy miał okazję testować grę?

Sam team jak i specjalnie wyselekcjonowani testerzy.

6. Jakie były wasze pierwsze wrażenia, gdy wystartowaliście z grą?

Przeszły nasze oczekiwania. To był strzał w 10. Nawet teraz, pół roku po premierze gry, każdego dnia rejestruje się ponad 1.000 nowych osób, a to znak, że obraliśmy słuszny kierunek.

7. Do jakiej grupy odbiorców chcieliście trafić ze swoją grą?

Gra, co zrozumiałe, szczególnie przypadła do gustu fanom najpopularniejszej dyscypliny sportowej na świecie, czyli piłki nożnej. Ponadto liczyliśmy, że gracze będą mieli już dosyć typowych managerów piłkarskich i zamiast prowadzić klub z 11 „sztucznymi” kontami zechcą zmienić postrzeganie rozwoju pojedynczej postaci, a tym samym spodoba im się możliwość grania piłkarzem. Okazało się to słusznym pomysłem.

Ciekawostką i czymś, co nas chyba najbardziej cieszy jest fakt, iż FT bardzo polubiły osoby, które do tej pory nie miały za wiele wspólnego z piłką nożną. Lubiły pograć np. w koszykówkę czy siatkówkę. Otrzymaliśmy także wiele głosów, że grają osoby, które nie znają się na piłce nożnej, nie interesują się nią, a wręcz nie lubią tej dyscypliny sportowej. To tylko pokazuje, jak dobrze przygotowana jest to gra, jak ciekawa może być i, że warto brać udział w oferowanej przez nas zabawie.

Football Team

8. Jaki jest obecnie odbiór gry?

Jeszcze lepszy niż na starcie! Gra nieustannie się rozwija, wychodzimy naprzeciw wymagającym oczekiwaniom naszych użytkowników uważnie wysłuchując ich uwag, wprowadzając kolejne ciekawe moduły i nowości. W każdym sezonie, który trwa 30 dni, jest rozgrywanych około 15.000 spotkań i ta liczba stale rośnie z uwagi na, jak wspominałem wcześniej, regularnie zwiększaną ilość nowych rejestracji graczy.

9. Jakie elementy chcielibyście dopracować w grze lub co jeszcze do niej wprowadzić?

Właściwie na to pytanie odpisałem powyżej :) Nie ma tygodnia, żebyśmy nie robili najmniejszych poprawek, dopasowywali (po odpowiednim feedback`u od graczy) choćby wartości czy % szans wystąpienie danego zdarzenia w jakimś module. Regularnie wypuszczamy kolejne aktualizacje i kończąc jedną od razu wskakujemy w prace nad kolejną. chociaż gracze są niecierpliwi i chcieliby wszystko na już. Jednak budowa każdego nowego modułu to dziesiątki godzin pracy, a potem drugie tyle testowanie i sprawdzanie czy nie występują błędy, czy działa zgodnie z założeniami.

10. Czy był to jednorazowy pomysł na wejście na rynek gier, czy chcecie z tym związać swoją przyszłość?

Przyszłość oczywiście! Jest to projekt wieloletni i, pomimo tego, że gra wystartowała 6 m-cy temu to staje się coraz bardziej popularna, co widać na załączonym wykresie. Ponadto mamy ambitne plany wprowadzić ją również na rynek zagraniczny.

Football Team

11. Macie jakieś specjalne plany/pomysły/wydarzenia dotyczące gry?

Jak zostało wspomniane wcześniej, mocno ruszyliśmy na podbój youtube nawiązując współpracę z wieloma czołowymi, nie tylko piłkarskimi, youtuberami. w związku z tym na Football Team ruszyła liga youtuberów, natomiast w każdy wtorek o 20:00 na naszym fanpage`u https://www.facebook.com/footballteam.online/ jest live stream z jednym z youtuberów, który na żywo komentuje trwające w tym czasie mecze, podsumowuje najważniejsze spotkania i statystyki oraz rozdaje darmowe kody dla graczy.

12. Czy planujecie stworzyć jeszcze inne gry?

Skupiamy się na dalszym rozwoju FT i podboju kolejnych niezagospodarowanych części rynku graczy. Aczkolwiek niewykluczone, że z czasem pomyślimy o zdywersyfikowaniu pomysłu z Football Team i przełożeniu go na inny projekt lub wprowadzeniu gry o zupełnie innej tematyce.


 

MATERIAŁY O GRACH PIŁKARSKICH I SPORTOWYCH, W KTÓRYCH POJAWIŁ SIĘ FOOTBALL TEAM

top gry piłka nożna najlepsze

gry sportowe top najlepsze freegry piłkarskie - najlepsze top dobre

 

Ewelina Lechowicz

Ewelina Lechowicz

Po ukończeniu questa na Politechnice Wrocławskiej ewoluowała na laborantkę w wodociągach w swoim rodzinnym mieście. Wolne chwile spędza na czytaniu książek, tworzeniu grafiki, rękodzieła i robieniu zdjęć. Wieczorne sesje wśród gier są dla niej odskocznią od całej rzeczywistości. Na ogół jest miłą, spokojną i zamkniętą w swoim świecie dziewczynką. Lecz bywają dni kiedy przywdziewa cosplay i wyrusza z kompanem w podróż po świecie fantastyki.
 

Ski Jump Simulator logo gra o skokach narciarskich

Skijumping gra online skokiskijump game onlineskoki narciarskie gra menadżer skoków narciarskich skoczekSki jumping gra
 

 

 • Football Team logo gry png

  Football Team

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Symulator piłki nożnej
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: FP Global
  Wydawca: FP Global
  Platformy: WWW

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Football Team - Gameplay [HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
Fatal Force - Mobile Gameplay [HD]
Fatal Force - MMORPG - Trailer

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
 • Sonda Football Team
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • nie założymy drużyny od razu 0
  • wysoki próg wejścia 0
  • modyfikować można jedynie strój zawodnika 0
 NEWSY
najnowszee