• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

The Game Awards 2023: ogłoszono pełną listę nominowanych

The Game Awards 2023: ogłoszono pełną listę nominowanych

Gala The Game Awards 2023 to dziesiąta doroczna ceremonia wręczenia nagród celebrująca doskonałość w sektorze gier i cybersportu, która nazywana jest gamingowymi oskarami. Wydarzenie miało miejsce w dniu 7 grudnia 2023 r. w Peacock Theater w Los Angeles w USA, a jego gospodarzem, podobnie jak w poprzednich latach, był Jeff Keeley. Jeśli interesujesz się grami cybersportowymi zapraszamy do zapoznania się z wynikami nominacji i głosowania. 

The Game Awards 2023 - Game of the Year

Świat gier 2023: noc pełna nominacji

Nominacje zostały ogłoszone 13 listopada 2023 roku podczas specjalnej transmisji, a głosowanie widzów na oficjalnej stronie internetowej rozpoczęło się natychmiast po tym wydarzeniu. W czołówce nominacji znalazły się gry Alan Wake 2 i Baldur's Gate III, które zostały nominowane w ośmiu kategoriach. Do nominacji kwalifikowała się każda gra, której data premiery przypadała na 17 listopada lub wcześniej.
The Game Awards 2023 - gamingowe oskary
Zwycięzcy są wyłaniani w drodze głosowania jury (z wagą 90%) i publiczności (z wagą 10%), przeprowadzanego na oficjalnej stronie internetowej i serwerze Discord, a w przypadku chińskich graczy także za pośrednictwem takich serwisów jak Bilibilii WeChat. Specjalistyczne jury zostało zebrane dla kategorii Accessibility Innovation, Best Adaptation i Cybersport Awards.

The Game Awards 2023 - gamingowe oskary

Premiery i rywalizacja o szczyt

Podczas wydarzenia nie zabraknie również zapowiedzi premier i zwiastunów, a także występów muzycznych na żywo w wykonaniu gwiazd. Wydarzenie będzie transmitowane jednocześnie na ponad trzydziestu platformach, w tym YouTube, TikTok, X (wcześniej Twitter), Twitch oraz Facebook. Oprócz Baldur's Gate 3 oraz Alan Wake 2, o główną nagrodę walczą następujące gry:

- gra autorstwa Insomniac Games Marvel's Spider-Man 2;
- gra od dewelopera Nintendo Super Mario Brosers Wonder;
- gra od producenta Capcom Resident Evil 4;
- gra od twórcy Nintendo The Legend of Zelda.

Deweloper Nintendo ma łącznie piętnaście nominacji w 2023 r., natomiast Interactive Entertainment/PlayStation ma 13, Xbox (w tym Bethesda i Blizzard) ma 10 i Epic Games ma 9 nominacji.

The Game Awards 2023 - The Legend of Zelda

Kategoria esportowa — najlepsza gra, zawodnik i drużyna 

Nominacje do nagrody dla Najlepszej gry esportowej na tegorocznej gali to:

- Counter-Strike 2;
- PUBG;
- Dota 2;
- LoL;
- Valorant.

Te prestiżowe tytuły rywalizują ze sobą o zaszczytne wyróżnienie, a ich udział w nominacjach podkreśla wysoką jakość i znaczenie w świecie esportu. Spośród tych wspaniałych produkcji, jedna zostanie wybrana jako Najlepsza gra esportowa, podczas gdy fani i eksperci branżowi wyczekują na ogłoszenie zwycięzcy podczas uroczystej ceremonii.

The Game Awards 2023 - growe oskary

Na tym wydarzeniu zostanie również wybrany Najlepszy cybersportowiec. Wśród nominatów znajdują się tacu zawodnicy: Lee Sang-Hyeok, Mathieu Herbaut, Paco Rusiewiez, Max Mazanov, Park Jae-Hyuk i Phillip Dosen. Wśród nominatów na mienie najlepszej drużyny esportowej są: JD Gaming (gra LoL), Evil Geniuses (gra Valorant), Team Vitality (gra CS), Gaimin Gladiators (gra Dota 2), Fnatic (gra Valorant).

Oto nominanci na tytuł najlepszego trenera cybersportowego: "Potter" z ekipy Evil Geniuses (gra Valorant), "Zonic" z drużyny Team Falcons (gra CS), "Gunba" z ekipy Florida Mayhem (gra Overwatch), "XTQZZZZZ" z drużyny Team Vitality (gra CS), "Homme" z drużyny JD Gaming (gra LoL).

The Game Awards 2023 - gamingowe oskary

Najlepsze wydarzenie cybersportowe

W kategorii Najlepsze wydarzenie w świecie esportu na tej imprezie nominowane zostały następujące wydarzenia w 2023 roku:

- turniej Mistrzostwa Świata LoL;
- impreza EVO;
- zmagania BLAST.tv Paris Major;
- turniej Valorant Champions;
- wydarzenie TI Dota 2 Championships.

Te prestiżowe turnieje reprezentują najwyższy poziom rywalizacji i emocji w świecie eSportu, przyciągając uwagę globalnej społeczności graczy. Ich nominacja podkreśla znaczenie tych wydarzeń dla branży oraz pasji, jaką dzielą z fanami elektronicznej rozgrywki. Wyczekujemy z niecierpliwością, aby dowiedzieć się, która spośród tych imprez zostanie uhonorowana tytułem "Najlepszego Wydarzenia eSportowego" podczas uroczystej ceremonii The Game Awards.

The Game Awards 2023 - game of the year

Inne kategorie na The Game Awards 2023

The Game Awards 2023 przyniesie intensywną rywalizację w szerokim spektrum kategorii, obejmując: Najlepiej dopasowana gra akcji, Najbardziej oczekiwana gra, Twórca treści roku. Najlepsza adaptacja, Najlepszy multiplayer, Najlepsza gra sportowa/wyścigowa, Najlepsza symulacja/strategia, Najlepsza gra rodzinna, Najlepsza gra RPG, Najlepsza przygodowa gra akcji i wiele innych. To zaledwie kilka z wielu kategorii, w których zostaną przyznane prestiżowe nagrody, podkreślając wyjątkowe osiągnięcia w świecie gier.
The Game Awards 2023 - gamingowe oskary


CZYTAJ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW O TEMATYCE E-SPORTU

E-sport zarobki - ile zarabia e-sportowiec - najlepsi gracze

Najlepsze gry e-sport

Ile zarabia e-sportowiec - zarobki e-sport

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.
 

Lineage II - kultowa gra MMORPG fantasy
 

 • Lineage II logo gry png

  Lineage II

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: NCsoft
  Wydawca: NCsoft
  Platformy: PC

  • 8.0
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Lineage II - Gameplay
Lineage II - drugi gameplay
Lineage II - Underground Trailer [HD]
Lineage II: Helios Trailer [Full HD]
Trailer Resmi Lineage II: Revolution Korea [HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Lineage II
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee