• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Stonies - wciel się w przywódcę prehistorycznego plemienia

Stonies - wciel się w przywódcę prehistorycznego plemienia

Stonies to przeglądarkowa strategia czasu rzeczywistego. Powstała w 2018 roku, a jej autorem jest studio Upjers. Gra przenosi nas do realiów epoki kamienia, a naszym zadaniem jest dowodzenie własnym plemieniem. Do naszych obowiązków należeć będzie zdobywanie jedzenia (zwierzęta lub owoce leśne), rozbudowa terenu, zwiększanie populacji, wytwarzanie broni dla osadników, łączenie jaskiniowców w pary oraz wiele, wiele więcej. 

Jako dowódca plemienia nie jesteśmy przedstawieni w formie osobowej. Wszelkie czynności na mapie możemy wykonywać sami bądź z pomocą jaskiniowców. Możemy pozyskiwać różnego rodzaju surowce za pomocą paru kliknięć, ale mieszkańcy plemienia (o ile są wyopsażeni w odpowiednie narzędzie) ułatwiają nam multi-tasking, który jest odziwo dość satysfakcjonujący. Stonies jest grą która umiejętnie podnosi poziom trudności wraz z postępem.
Stonies
Na początku rozgrywki nie czujemy się w jakikolwiek sposób przytłoczeni, bo zwiększanie się populacji jest procesem relatywnie wolnym, ale dość sporo jest tutaj klikania. Gra jest bardzo angażująca. Prawdopodobnie dzięki temu, że wszystkie kolejne mechaniki dorzucane nam są dość łagodnie, a samouczek jest bardzo praktyczny. Produkcja nie jest grą łatwą, zwłaszcza w późniejszych fazach rozgrywki, ale opanowywanie jej zasad to czysta przyjemność

Poza przyjemnym multitaskingiem i bardzo dobrą oprawą graficzną, przy grze utrzymują nas również questy, po wykonaniu których przenoszeni jesteśmy do kolejnych "epok", których jest aż 18. W każdej z nich do wykonania czekają na nas 3 zadania o różnym poziomie trudności. Dzięki nim stale zapoznajemy się z nowymi mechanikami, a gra umiejętnie zatrzymuje nas przy sobie na dłuższą chwilę. Z czasem w grze musimy dbać o dodatkowe aspekty, takie jak: religia, polowanie, uprawa ról, wytwarzanie odzieży, hodowle i wiele więcej.  Oczywiście w Stonies spotkamy się z mikropłatnościami, ale są one praktycznie nieodczuwalne. Za prawdziwą walutę nabędziemy kryształy, dzięki którym przyspieszymy wykonywanie akcji, lub napełnimy pasek energii. Ten z kolei, pozwala nam na aktywowanie czaru błyskawicy, który pozwala nam w dosłownie błyskawicznym tempie pozyskiwać surowce z dostępnego nam terenu. 

Stonies jest grą, która zaskoczyła mnie pozytywnie już od pierwszych minut. Nie tylko oprawą, ale i samą rozgrywką. Robi coś, czego inne strategie przeglądarkowe nie potrafią - sprawia że zwykłe przeklikiwanie się po terenie rozgrywki jest jakimś cudem angażujące i satysfakcjonujące.

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę technologiczną w ogóle. 
 


 • Stonies logo gry png

  Stonies

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Strategia fantasy
  Grafika: izometryczna
  Producent: Upjers
  Wydawca: Upjers
  Platformy: WWW, Android, iOS

  • 0.0
  • 0.0
  • 6.7
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Stonies - Gameplay [HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
 • Sonda Stonies
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee