• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

INDIE GAMES: Open Space czyli otwarty kosmos

INDIE GAMES: Open Space czyli otwarty kosmos

Kolejną odsłonę naszego cyklu INDIE GAMES dedykujemy polskiej grze przeglądarkowej osadzonej w dalekiej przyszłości. Mowa o Open Space, czyli produkcji stworzonej przez pasjonatów, która jest dostępna od 2007 roku. Zapraszamy!

Tradycyjnie zapraszamy do lektury paru słów skierowanych przez twórców gry bezpośrednio do Was!

"Na rynku gier przeglądarkowych OpenSpace istnieje od 2007 roku. System gry oparto na autorskim silniku. Co z tego wynika?

Open Space indie games

OpenSpace to w pełni trójwymiarowy kosmos. Floty mogą poruszać się w dowolnie wybranym kierunku i szukać drogi do innych układów słonecznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie jest konieczne pilnowanie czasu lotu floty (znane z innych gier jako fs). Walki toczą się w turach co dwie minuty, tak samo zmiana pozycji lecącej floty. To rozwiązanie sprawia, że bitwy mogą toczyć się na ogromnych obszarach. W każdej chwili można dołączyć do bitwy i z niej się wycofać, gdy straty własnych jednostek są zbyt duże. Ewentualnie wycofać się na bezpieczną odległość i uruchomić jednostki naprawcze.

Oprócz typowego w kosmicznych grach przeglądarkowych trybu pvp dołączono rozbudowany system pve. Każdy gracz ma do wyboru ścieżkę rozwoju swojej rasy jako lojalisty (dla przywódców swojej nacji), lub awanturnika (praca na rzecz innej rasy by zyskać dostęp do ich okrętów specjalnych).

Dla wybranej rasy można wykonać ponad 100 misji, których uwieńczeniem jest przejście do wyższego wymiaru i dołączenie do elity zdobywców kosmosu. Każda rasa dysponuje typowymi dla siebie jednostkami bojowo-przemysłowymi. Marcjanie to typowa rasa wojowników (potomkowie ziemian, którzy po zniszczeniu rodzimej planety zamieszkali na Marsie i z niego wyruszyli na podbój kosmosu). Aderian poznamy jako rasę kosmicznych handlarzy, od pokoleń związanych ekonomicznie z Marcjanami. Wragburianie to kosmiczni berzerkerzy, ich okręty dysponują największą siłą ognia, jednak ich pancerz pozostawia nieco do życzenia. W konflikcje w zasadzie ze wszystkimi w zasięgu skanerów. Ogrom galaktyki przemierzają jeszcze przedstawiciele ginącej rasy – Blackirian. Dysponują oni okrętami klasy Gwiezdne Wrota, dzięki którym ich floty w ułamku sekundy mogą pokonywać ogromne odległości.

Gracz nie jest przywiązany do jednej planety/księżyca bazy. Może przejmować dowolną ilość kolonii, o ile morale jego kolonistów na to pozwoli (możliwe są bunty kolonii) i jest oczywiście w stanie je obronić przed innymi graczami. Badania naukowe mają ogromny wpływ na czas budowy okrętów, jakość ich uzbrojenia i prędkość lotu. Stocznie na planetoidach budują szybciej niż na planetach, te drugie jednak łatwiej obronić.

System chroni graczy przed gnębieniem ich przez silniejszych poprzez rozbudowany system rang. W trybie pvp mogą walczyć tylko gracze o niewielkiej różnicy rang. Nagrodą za zaistnienie w rankigu pvp są punkty, które można wymienić np. na zakończenie budowy okrętów w stoczniach. Jeżeli gracz nie chce daleko szukać wroga, może włączyć tryb agresji absolutnej i walczyć w z każdym kogo znajdzie (o ile ta druga osoba też jest w tym trybie). W ostatnim czasie popularne stały się tzw. ustawki – gracze umawiają się na konkretnych współrzędnych i tam walczą by wejść do tygodniowego rankingu PvP."Zainteresował Cię Open Space?
Przeczytaj recenzję gry, którą przygotował Maciek.

Zobacz inne niezależne produkcje,
które opisaliśmy.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • Open Space logo gry png

  Open Space

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Strategia kosmiczna
  Grafika: 2D
  Producent: Paweł Tomczuk, Damian Korczewski, Maciej Kierczak
  Wydawca: i-play24.net
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.0
  • 0.0
  • 6.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
Fatal Force - Mobile Gameplay [HD]
Fatal Force - MMORPG - Trailer
Zobacz 15 najlepszych gier survivalowych z ciekawym elementem budowania

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMP SIMULATOR - SPORT
 • Sonda Open Space
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee