• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Esports LoL - wszystko, co musisz wiedzieć!

Esports LoL - wszystko, co musisz wiedzieć!

Obecnie branża e-sportowa stanowi jeden z najbardziej dochodowych i znanych biznesów. Zawodnicy biorą udział w poszczególnych turniejach na całym świecie, mierząc się z najlepszymi z najlepszych graczy. Esports LoL jest jednym z najchętniej oglądanych tego rodzaju rozrywek, gdzie w tej formie rywalizacji podmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Jednak co jeszcze warto wiedzieć o LoL esport?  

Esports LoL cieszy się niezwykłą popularnością

Gra sieciowa League of Legends (popularny LoL) powstała 27 października 2009 roku. Została ona stworzona oraz wydana przez studio Riot Games. W październiku 2021 roku w gry z serii League of Legends zagrało aż 180 mln użytkowników, gdzie liczba codziennie aktywnych graczy sięga aż 50 milinów. Bez wątpienia gra cieszy się niezwykłą popularnością i po 13 latach na rynku można powiedzieć, że radzi sobie bardzo dobrze. Produkcja jest również sławna na arenie e-sportowej, gdzie zajmuje czołowe miejsce wraz z grami takimi jak CS:GO, czy DOTA 2.

Historia serii Leauge of Legends w e-sporcie

W ciągu prawie 70-letniej historii gier komputerowych popularność e-sportu wzrosła o kilkadziesiąt razy w wielu krajach świata. W rezultacie nagrody pieniężne znacznie wzrosły, podobnie jak liczba wydarzeń, która rośnie z każdym rokiem. E-sport z małej niszy stał się multimedialnym rynkiem wartym miliardy dolarów, który obecnie przyciąga wielu inwestorów.

League of Legends to jedna z największych produkcji grywanych na arenach e-sportowych z różnymi corocznymi turniejami odbywającymi się na całym świecie. Jeśli chodzi o profesjonalne gry e-sportowe, według stanu na czerwiec 2016 roku, League of Legends miało 29 203 916 USD nagród pieniężnych, 4083 graczy i 1718 turniejów, w porównaniu do Dota 2 z nagrodami pieniężnymi w wysokości 64 397 286 USD, 1495 graczy i 613 turniejów. Profesjonalne turnieje rozpoczęły się w 2011 roku Mistrzostwami Świata Sezonu 1 na DreamHack w Jönköping w Szwecji. Ostatnim dużym turniejem były Mistrzostwa Świata League of Legends 2021.

LoL esports - Najlepsze drużyny na Mistrzostwach Świata

Mistrzostwa Świata League of Legends 2022 są już za nami. Wiele osób zastanawiało się, które drużyny wezmą w nich udział i jak wypadną w stosunku do siebie. W przeciwieństwie do zeszłego roku, kiedy obecne były tylko 22 drużyny, tym razem na Mistrzostwach 2022 wzięły udział wszystkie 24. Biorąc to pod uwagę, przedstawiciel LCL nie zagrał z powodu odwołania ligi. Zamiast tego miejsce zostało przyznane UE, która miała 4 rozstawienia, 2 w fazie grupowej i 2 w play-inach.

Tym, co sprawia, że tegoroczne Mistrzostwa były jeszcze bardziej ekscytujące, jest to, jak blisko są czołowe drużyny, z trzema silnymi pretendentami. Chiny i Korea od początku były faworytami, ale zachodnie drużyny także bardzo dobrze przygotowały się do tegorocznego turnieju. Większość zeszłorocznych uczestników wróciła na wielką scenę, a G2 LoL również powróciło na Mistrzostwa po tym, jak przegapiło je w zeszłym roku. Jakie najbardziej dominujące drużyny znalazły się na liście faworytów i które z nich wypadły znakomicie na Mistrzostwach Świata? Oto lista tych zespołów: C9 (CLOUD 9), ROGUE, DWG KIA (DAMWON GAMING), G2 ESPORTS, RNG (ROYAL NEVER GIVE UP), T1, EDG (EDWARD GAMING), TOP ESPORTS, GEN.G, JDG GAMING. Warto zwrócić uwagę, że zabrakło na niej popularnego teamu Vitality LoL, który okazał się wielkim nieobecnym tych Mistrzostw.

Nagrody za Mistrzostwa Świata w League of Legends

Od 29 września do 5 listopada trwała dwunasta edycja e-sportowych Mistrzostw Świata w League of Legends, które odbywały się w Ameryce Północnej. Pula nagród w tegorocznym turnieju wynosiła 2 250 000 amerykańskich dolarów. Zwycięsko z Mistrzostw Świata odeszli zawodnicy z drużyny DRX, którzy zajęli triumfalne miejsce po raz pierwszy jako zespół, ale już po raz siódmy jako Korea Południowa. Jedną z nagród stanowił nowy Puchar Przywoławcza wykonany przez firmę Tiffany & Co. 


 

CZYTAJ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW O TEMATYCE E-SPORTU I ZARABIANIA ONLINE

E-sport zarobki najlepszych graczy

Gry na których można zarobić pieniądze online

Roblox robi z dzieci milionerów - zarabiaj pieniądze grając 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.
 

Football Team - gra piłka nożna - gry manager piłkarski
 

 • League of Legends logo gry png

  League of Legends

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Fantasy (MOBA)
  Grafika: izometryczna
  Producent: Riot Games
  Wydawca: Riot Games
  Platformy: Windows

  • 7.2
  • 0.0
  • 7.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

League of Legends - Walkthrough Trailer
League of Legends - Cinematic Trailer: A New Dawn
Unboxing, czyli radosna twórczość naszych fanów!
Elementalist Lux Skin Spotlight - League of Legends [Full HD]
League of Legends - Get Jinxed

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
 • Sonda League of Legends
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee