• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Magic: The Gathering Arena - karciany klasyk w cyfrowej wersji-

Magic: The Gathering Arena - karciany klasyk w cyfrowej wersji-

Magic: The Gathering z pewnością podniesie poziom endorfin wśród wielu z Was. Tytuł ten jest ikoną wśród gier karcianych. MTG Arena to nic innego jak cyfrowa adaptacja omawianego klasyka  z 1993 roku. Jednakże to nie pierwsza próba wykreowania papierowej wersji Magica na formę komputerową. Cała przygoda zaczęła się już w 1999 roku od Magic Online, przez Magic: The Gathering Duels  aż po Magic: The Gathering Arena.
Magic: The Gathering Arena
Rozgrywka odwzorowuje swój pierwowzór. Gracze tworzą własne talie składające się z kart artefaktów czy też stworów. Należą one do jednego z pięciu dostępnych kolorów – białego, czarnego, niebieskiego, czerwonego i zielonego.  Aby móc toczyć pojedynek z innym graczem potrzebne są punkty many. Ciekawą odmianą jest to, że mana, dzięki której będziemy mogli wykonać swój ruch, przedstawiona jest w postaci kart zwanych landami. A z racji tego, iż karty posiadają różne kolory, również mana zyskuje konkretną barwę.  Zwycięzcą zostaje ten, kto całkowicie pozbawi przeciwnika punktów energii.  Niewątpliwym plusem jest fakt, iż nie musimy toczyć pojedynku jedynie we dwójkę. Magic umożliwia rozgrywkę nawet piątce graczy jednocześnie, co niezwykle urozmaica całą zabawę.
Magic: The Gathering Arena

NIBY PODOBNA A JEDNAK INNA

Zaskakującym faktem jest to, że nasze jednostki nie mogą atakować wroga, a jedynie blokować jego ataki. Ta cecha zdecydowanie odróżnia MTG Arena na tle innych karcianek, jak chociażby Hearthstone. Można się tu również śmiało pokusić o stwierdzenie, że jest to gra całkowicie interaktywna. Co to oznacza? Otóż możemy wykonać ruch nawet podczas tury przeciwnika. Wystarczy, że w naszych zasobach znajdzie się odpowiednia ilość many i oczywiście jakiś as w rękawie. Tyle wystarczy, aby wykonać kontrę w kierunku zagrywki naszego przeciwnika.
Magic: The Gathering Arena
Inną cechą sprawiającą, że MTG Arena działa na nowych graczy jak magnes jest oprawa graficzna. Dopracowane menu i samo pole walki podczas gry rzuca nam przyjazny widok. Ponadto twórcy dopracowali samouczek na tyle, że spokojnie możemy nauczyć się podstaw gry stawiając w niej swoje pierwsze kroki. Mówiąc jeszcze o samej rozgrywce, Magic otwiera nam wrota do sporej ilości trybów gry. Począwszy od tradycyjnej rozgrywki w systemie bo1 lub bo3, gdzie korzystamy z talii, którą wcześniej sobie przygotowaliśmy, aż po drafty (z każdego z  trzech pakietów wybieramy po kilka kart i tworzymy naszą talię turniejową) i sealedy (tworzymy talię turniejową z sześciu pakietów).

Magic: The Gathering Arena jest tytułem nastawionym na darmową rozgrywkę. Jednakże istnieje opcja zakupów poprzez realne pieniądze. Mimo tego gra nie nastawia się na pay2win. W zamian za poświęcony czas możemy zdobyć kompletny kontent. W samej grze posługujemy się dwiema walutami – złotem i klejnotami. Złoto otrzymujemy za wygrane pojedynki oraz misje dzienne. Z kolei klejnoty nabywamy za gotówkę. Choć i tutaj pojawia się miła niespodzianka – klejnoty pozyskamy także w eventach oraz poprzez wymianę złota na klejnoty. Jest to całkiem niezły ukłon w stronę graczy, aby mogli zyskać nieco bardziej ekskluzywną walutę.

Magic: The Gathering Arena

ZAPOWIADA SIĘ GORĄCA JESIEŃ

Można śmiało przyznać, że MTG Arena rokuje całkiem nieźle i jej wersja beta solidnie się rozwinęła do tej pory. Oficjalna premiera planowana jest na wrzesień/październik 2019 roku, tak więc szykuje się mocny przeciwnik dla popularnych obecnie gier z tego gatunku. Potwierdzeniem tego jest dotychczasowy odzew graczy. Więc jeśli jeszcze nie wkroczyliście do tego magicznego świata, a lubicie tego typu karcianki, to koniecznie wypróbujcie Magic: The Gathering Arena.
 

Ewelina Lechowicz

Ewelina Lechowicz

Po ukończeniu questa na Politechnice Wrocławskiej ewoluowała na laborantkę w wodociągach w swoim rodzinnym mieście. Wolne chwile spędza na czytaniu książek, tworzeniu grafiki, rękodzieła i robieniu zdjęć. Wieczorne sesje wśród gier są dla niej odskocznią od całej rzeczywistości. Na ogół jest miłą, spokojną i zamkniętą w swoim świecie dziewczynką. Lecz bywają dni kiedy przywdziewa cosplay i wyrusza ze swoim kompanem w podróż po świecie fantastyki.


 • Magic: The Gathering Arena logo gry png

  Magic: The Gathering Arena

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Karcianka fantasy
  Grafika: 2D
  Producent: Wizards of the Coast
  Wydawca: Wizards of the Coast
  Platformy: PC

  • 6.7
  • 0.0
  • 7.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Magic: The Gathering Arena - Gameplay [HD]
Magic: The Gathering - War of the Spark Official Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
Fatal Force - Mobile Gameplay [HD]
 • Sonda Magic: The Gathering Aren...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee