• ranking gry mmorpg topowe online
  • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
  • poradniki gry na komputer darmowe
  • wirtualny świat rewolucja gra online
  • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
  • indie games gry niezależne

Novrahi: Everold

gra Novrahi: Everold

Gatunek: Inne
Tematyka: Fantasy
Grafika: tekstowo-graficzna
Producent: Everold PBF
Wydawca: Everold PBF
Platformy: Przeglądarka internetowa
Premiera: 2008
Polska wersja: TAK
Koszt gry: Darmowa
Ograniczenia wiekowe: brak
Aktywna: NIE

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 306. WG GATUNKU Inne
61.
ILOŚĆ GŁOSÓW 2
OCENA GRACZY 6.7
OCENA REDAKCJI 6.3

Everold jest grą typu PBF, co oznacza, że fabuła odbywa się na forum, gdzie gracze poprzez posty opisują działania wykreowanych przez siebie postaci. O powodzeniu akcji i samej kreacji świata decyduje Mistrz Gry lub Narrator. Nazwa tej drugiej grupy sugeruje sposób zabawy – całość przypomina wspólne tworzenie historii, której cel znany jest tylko prowadzącemu, jego kierunek  może być jednak uzgadniany z użytkownikami. Od książek forum odróżnia nacisk na równe zaangażowania obu stron, zarówno graczy będących niejako bohaterami osobistych przygód i częścią większej, ogólnej fabuły, jak i Mistrzów, którzy czuwają nad logiką i sensem wszystkich wątków.

Należymy do tzw. starej gwardii PBF-ów, forum działa już od 2008 roku, jednak w międzyczasie znacznie zmieniło swój charakter: transformacji uległ nie tylko wygląd szaty graficznej, ale przede wszystkim mechanika jak i główne założenia uniwersum. Obecnie trwa trzecia edycja, będąca kontynuacją poprzedniej wersji. Wśród graczy i administracji można znaleźć zarówno osoby znające forum w jego pierwotnym kształcie, jak i tych, którzy naszym tworem zainteresowali się  stosunkowo niedawno, biorąc pod uwagę datę powstania. Zarówno MG, jak i gracze są skorzy do pomocy, panuje też luźna, przyjazna atmosfera. Wspiera nas w tym Zygfryd, bot uwielbiający powitania i strzegący czystości języka poprzez upomnienia, który jest zawsze gotowy do tego, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania, podzielić się przydatnymi linkami lub wypomnieć najbardziej zapadające w pamięć kwestie współgraczy.

Everold jest osadzony w autorskim świecie Dark Fantasy. Akcja dzieje się w jednym z czterech państw: położonych na kontynencie Księstwa Jaksaru, Królestwa Waldgrossen i Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii oraz Cesarstwie Czterech Wysp. Każdy kraj inspirowany jest inną kulturą, co można dostrzec po wprowadzonych podziałach administracyjnych i imionach wywodzących się  tych państw ludzi. Obecnie mamy rok 1526, co oznacza, że jesteśmy w epoce Renesansu. Na rozwój technologiczny w naszym uniwersum ogromny wpływ wywarła magia, dlatego realia świata rzeczywistego nie zostały przeniesione jeden do jednego. Wspomniana magia ma swoje „naukowe” źródło; przypomina pokłady energii koncentrującej się w liniach obiegających glob, z których korzystać mogą tylko przystosowane do tego jednostki. Ów dar nie jest dziedziczny, należy przejść metamorfozę w Maszynie o pozaziemskim pochodzeniu, aby móc korzystać z mocy. Istnieje szereg frakcji, z których najprężniej działają dwie: Zakon Niebieskiego Płomienia, który powstał jako sprzeciw wobec manipulacji Maszyną i powoływania kolejnych magów, a także Żniwiarze, czyli organizacja złożona z profesjonalnych, chronionych prawem najemników, którzy zajmują się likwidacją zdeprawowanych możnych i urzędników.

Gracz decydując się na rozgrywkę u nas ma do wyboru kilka klas: „szarzy” obywatele (przy czym nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykreowana postać była ważnym urzędnikiem lub nawet władcą jakiejś prowincji/miasta), Egzarchowie, Drudzy i Szarzy. Istnieje też grupa Pierwszych, ale z powodu  ogromu posiadanej przez nich mocy, początkujący nie może wybrać sobie postaci startowej przynależącej do tej kategorii. Nie ma ograniczeń dotyczących wieku i profesji postaci –  chętnie witamy zarówno najemników, jak i dostojników, nowatorskich inżynierów, a nawet zwykłych chłopów pracujących na roli. Dla każdego nasi prowadzący wymyślą ciekawą, rozwijającą rozgrywkę, warto jednak pamiętać, że określenie „dark” zobowiązuje – nie oszczędzamy graczy, chociaż unikamy bezsensownego znęcania się i piętrzenia niepowiązanych bezpośrednio z realiami świata trudności.

Rozgrywka opiera się przede wszystkim o storytelling. Nie jest jednak ważna liczba słów lub ogólna rozpiętość tekstu, a raczej logika i spójność postów pod względem fabularnym. Dla ułatwienia wprowadziliśmy też elementy mechaniki, przede wszystkim w przypadku korzystania z magii i określenia farta lub ewentualnego pecha.

Za ciekawe posty, wkład w życie forum i udział w organizowanych konkursach przewidziane są nagrody w postaci medali. Zaangażowani gracze otrzymują też czasem inne, nawet fabularne bonusy. Sprawdzeni i chętni do prowadzenia mogą też liczyć na awans na Narratora. Jesteśmy otwarci na pomysły i sugestie dotyczące rozbudowy forum, oczywiście o ile są zgodne z ustalonym lore. 


.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
Fatal Force - Mobile Gameplay [HD]
Fatal Force - MMORPG - Trailer
Zobacz 15 najlepszych gier survivalowych z ciekawym elementem budowania

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
  • Sonda Novrahi: Everold
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee