• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

INDIE GAMES: Everold - Jeden z najstarszych polskich PBF-ów

INDIE GAMES: Everold - Jeden z najstarszych polskich PBF-ów

Nasz zbiór gier typu play-by-forum właśnie wzbogacił się o kolejną pozycję. Najnowszą odsłonę cyklu INDIE GAMES poświęcamy Everold, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom sesji w klimatach dark fantasy.

Everold to autorskie forum, którego początki sięgają 2008 roku. Projekt, z którym obecnie możemy mieć do czynienia to efekt kilkukrotnych przekształceń. Dzięki temu możemy mieć pewność, że rozgrywka prowadzona jest przez doświadczonych narratorów.

Everold polski PBF

Bardzo cieszymy się ze współpracy z twórcami Everoldu i tradycyjnie zapraszamy do przeczytania paru słów, skierowanych bezpośrednio do Was:

"Drodzy czytelnicy Portalu MMO!

Długo trwało, nim zabrałam się za sklecenie tych kilku linijek tekstu, ale bynajmniej nie dlatego, że nie ma nic ciekawego do powiedzenia na temat Everolda. Nasze autorskie forum w klimacie dark fantasy tkwi na PBF-owej scenie tak długo, że w międzyczasie przeszło trzy reaktywacje i właśnie teraz szykuje się do kolejnego update'u.

Ale jak właściwie wygląda gra? Przede wszystkim, gracz wciela się w wykreowaną przez siebie postać, która może, przynajmniej na początku jego zabawy, należeć do jednej z trzech grup: pozbawionych magicznych zdolności szarych ludzi, stanowiących zdecydowaną większość społeczeństwa, używających zaklętych przedmiotów Egzarchów czy też posługujących się klasycznymi zaklęciami Drugich.

Mechanika oparta jest przede wszystkim o swojski storytelling – przy czym nacisk kładziemy na samo opowiadanie historii to, czy kolejne posty zawierają wszelkie potrzebne informacje oraz czy zachowują logikę, nie zaś na długość czy liczbę słów -  kostki zaś służą przede wszystkim przy określaniu pecha i szczęścia, unikamy więc niepotrzebnych w tym akurat settingu statystyk czy przeliczników. Sama magia działa tu w dość szczególny sposób: nie jest darem zsyłanym w wyniku modlitw do panteonu bóstw, nie jest też dziedziczna, a zdolność jej używania pojawia się dopiero po transformacji przez kosmiczną Maszynę, co czyni czarowanie bliższe nauce niż standardowym podejściom do nadnaturalnych aspektów. Niektórych, zwłaszcza fanów pierwszej wersji Everolda, może dziwić brak elfów, krasnoludów czy innych orków, ale nie martwcie się – atrybuty i ograniczenia poszczególnych grup wystarczą, aby stworzyć dość konfliktów, nie mówiąc już o interesach poszczególnych państw inspirowanych kolejno Słowianami, Germanami, ogólnie Azją i Arabią, nie mówiąc już o stałym zagrożeniu w postaci enigmatycznych, ale bardzo niebezpiecznych Pierwszych. To właśnie na tych problemach będzie koncentrowała się globalna fabuła w ciągu następnych miesięcy, nie znaczy to jednak, że jedynie „ambitne” postaci są akceptowane – wręcz przeciwnie, zawsze znajdzie się u nas miejsce dla miłośników lekkiej,  żartobliwej rozgrywki będącej parodią pop-kulturalnych klisz. Dobrze będzie się u nas czuł i najemnik o mrocznej przeszłości, imający się wszelkich podejrzanych zleceń, i bard, którego ambicje ograniczają się do zdobywania kolejnych kochanek, i mag pragnący pchnąć do przodu rozwój technologiczny przy pomocy artefaktów, a nawet wygadana panna, która pragnie awansować w złodziejskiej gildii…

Everold chętnie przyjmie do swojej trzody każdego, kto szuka przyjemnej rozgrywki, przy czym znajdzie się coś i dla namiętnych graczy, jak i osób piszących posty raz na miesiąc. Eirlys"
 


 

Zobacz inne niezależne produkcje,
które opisaliśmy.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • Novrahi: Everold logo gry png

  Novrahi: Everold

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Everold PBF
  Wydawca: Everold PBF
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 6.7
  • 0.0
  • 6.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
Fatal Force - Mobile Gameplay [HD]
Fatal Force - MMORPG - Trailer
Zobacz 15 najlepszych gier survivalowych z ciekawym elementem budowania

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Novrahi: Everold
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee