• ranking gry mmorpg topowe online
  • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
  • poradniki gry na komputer darmowe
  • wirtualny świat rewolucja gra online
  • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
  • indie games gry niezależne

Arkadia

gra Arkadia

Gatunek: Inne
Tematyka: MUD
Grafika: tekstowo-graficzna
Producent: Administracja Arkadii
Wydawca: Administracja Arkadii
Platformy: Przeglądarka internetowa, klienty MUD
Premiera: 1997
Polska wersja: TAK
Koszt gry: Darmowa
Ograniczenia wiekowe: brak
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 64. WG GATUNKU Inne
10.
ILOŚĆ GŁOSÓW 4
OCENA GRACZY 7.6
OCENA REDAKCJI 6.3

Niezwykła Przygoda w Świecie MUD

Arkadia to prawdopodobnie najstarsza polska gra Multi User Dungeon, czyli tekstowa gra fabularna dla wielu graczy. Odkąd otworzyła swoje wirtualne podwoje dla graczy 23 grudnia 1997 roku (lub według innej wersji, 22 grudnia o 17.00), stała się prawdziwym fenomenem w świecie gier. Choć jej oficjalny debiut przypadł na te daty, historia tego LPMUD sięga aż roku 1995, kiedy Lewy, twórca gry, stworzył pierwszy serwer dla MUDa. Od tamtej chwili Arkadia ewoluowała, przeżywała wzloty i upadki, a także przeprowadzała się fizycznie z serwera na serwer, szczególnie w początkowej fazie swojego istnienia. Arkadia jest w pełni darmowa i oferuje dwa światy gry: jeden oparty o Warhammer RPG oraz drugi bazujących na serii “Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego.

Arkadia RPG MUD - Multi User Dungeon
Arkadia funkcjonuje na spolszczonej i zmodernizowanej wersji Mudlib CD. Całość rozgrywki ma miejsce w języku polskim, jednak bez zastosowania polskich znaków diakrytycznych. Głównym celem rozgrywki w Arkadii jest wcielenie się w fikcyjną postać żyjącą w wybranej przez nas krainie. Mamy dostęp do dwóch światów i sześciu ras podstawowych oraz trzech pochodnych. Świat gry jest w pełni otwarty od samego początku i pozwala nam działać bez ograniczeń. Klient posiada podstawową oprawę graficzną i ułatwiający grę interfejs przyśpieszający wykonywanie powtarzalnych akcji.

Arkadia RPG MUD - Multi User Dungeon

Wstęp do Arkadii: Gdzie Rozpoczyna się Przygoda

Wejście do Arkadii to wstąpienie w świat, w którym oczekują na graczy niemal nieograniczone przygody. Co sprawia, że warto w nią zagrać? Arkadia jest żywym środowiskiem, pełnym kreatywnych i pomocnych graczy. Wcielając się w postać, stajesz się częścią historii Arkadii, której bohaterami byli lub są gracze o niezwykłych osobowościach. Świat MUD-a jest obszerny i szczegółowy, z egzotycznymi krainami fantasy. Składają się na niego fragmenty ze świata Warhammer Fantasy Roleplay i krainy Nigdy-Nigdy z cyklu A. Sapkowskiego o Wiedźminie, co tworzy unikalne doświadczenie. Arkadia przyciąga doświadczonych graczy, oferując bogate możliwości kariery, walki, rywalizacji i wiele innych aspektów. Brak mikropłatności sprawia, że osiągnięcia opierają się na indywidualnym zaangażowaniu.

Arkadia RPG MUD - Multi User Dungeon

Kreowanie Postaci w Arkadii: Unikalna Przygoda

Tworzenie postaci w Arkadii to pierwsza z wielu niezwykłych przygód, jakie czekają na graczy. Wybór imienia, rasy, płci i wyglądu to dopiero początek. Przy tworzeniu postaci, wybierz starannie imię pasujące do wybranej rasy i klimatu świata. Przeszłość postaci nadaje jej spójności i unikalnego charakteru. Wybór rasy i wyglądu zewnętrznego ma wpływ na to, jak gracze będą postrzegać twoją postać. Tworzenie postaci to także wybór miejsca, gdzie rozpocznie się jej przygoda.

Arkadia RPG MUD - Multi User Dungeon

Różnorodność Ras i Rozwoju Postaci

Arkadia oferuje szeroki wybór ras, które możesz wybierać podczas tworzenia postaci. Człowiek, elf, krasnolud, ogr, halfling i gnom to tylko niektóre z możliwości. Również w trakcie rozgrywki istnieje możliwość przekształcenia postaci w półelfa, niziołka czy mutanta.

Arkadia RPG MUD - Multi User Dungeon

Podążaj za Questami

W Arkadii nie brakuje zadań, które gracze mogą podjąć. Od praktycznych zadań dających punkty doświadczenia, po prace zlecane przez NPC-ów, każde z nich oferuje inny rodzaj wyzwania i nagrodę. Questy wprowadzają graczy w świat gry, pozwalając na rozwijanie postaci i zdobywanie doświadczenia.

Arkadia RPG MUD - Multi User Dungeon

Uniwersum, które od dziesięcioleci przyciąga graczy

Arkadia to nieprzewidywalny świat, który od dziesięcioleci przyciąga graczy swoją głęboką rozgrywką, różnorodnością ras i zadań oraz żywą społecznością. Bez wątpienia, ta gra wciąż ma wiele do zaoferowania dla miłośników przygód w wirtualnym świecie. Odkryj Arkadię i zanurz się w jednym z najdłużej istniejących MUD-ów, które wciąż jest źródłem niezapomnianych przeżyć dla graczy z całego świata.

Arkadia RPG MUD - Multi User Dungeon


 

SPRAWDŹ ZESTAWIENIA WYMARZONYCH EKRANIZACJI GIER, TOP GIER NIEZNANYCH ORAZ GIER TYPU MUD

Ekranizacje gier Najlepsze top filmyNajlepsze top gry nieznane - mało i słabo znane

MUD gry tekstowe i fabularne Multi User Dungeon 


.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - LINEAGE II - FANTASY
  • Sonda Arkadia
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee