• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Rodzaje gier online i płatności. W co grać i jak za to zapłacisz?

Rodzaje gier online i płatności. W co grać i jak za to zapłacisz?

Chcesz pograć w coś online, korzystając z przeglądarki? Masz sporo fajnych opcji! Gier przeglądarkowych jest mnóstwo i różnego rodzaju. Zła wiadomość jest taka, że większość z ich jest płatna. Dowiedz się, w co grać i jak za to zapłacić.

League of Angels 4 Heaven's Fury - LoA 4 - gra mmo pl

Rodzaje gier online

Od symulacji przez losowe po MMO – masz spory wybór gier online, które uruchomisz bezpośrednio w przeglądarce.

Strategiczne gry turowe

Strategiczne gry turowe, po angielsku turn-based strategy, w skrócie TBS, to rozgrywane w turach komputerowe gry strategiczne. W swojej turze każdy gracz przemieszcza swoje jednostki, rozgrywa bitwy czy ulepsza fortyfikacje. Może grać przeciwko innym graczom czy komputerowi. To gry mocno wzorowane na planszowych grach strategicznych. Jednym z podgatunków TBS są taktyczne gry fabularne, czyli taki miks TBS z RPG. Wiele gier strategicznych, zwłaszcza takich staromodnych, jest darmowych, nie ma też tu mikropłatności w trakcie gier. Niektóre gry kosztują i trzeba zapłacić by grać w nie w przeglądarce.

Symulacje

Symulacje to gry pozwalające wczuć się w daną rolę, np. symulacja managera drużyny sportowej, symulacja pilota lotów, symulacja skoczka narciarskiego etc. Są też symulacje prawdziwego życia, przykładowo słynne Simsy. W tego typu grach zakładasz wirtualną rodzinę, chodzisz do pracy, remontujesz dom, opiekujesz się dziećmi czy zwierzętami domowymi. Gry symulacyjne są zazwyczaj płatne plus zdarzają się mikropłatności do odblokowania nowych postaci, funkcji etc.

Football Team - gra piłkarska piłka nożna

MMO

MMO, czyli massively multiplayer online games – masowe, multigraczowe gry online, to najpopularniejsze gry internetowe. W znane tytuły grają miliony użytkowników na całym świecie, a do tego organizowane są turnieje. Najczęściej spotyka się MMORPG, czyli gry MMO z odgrywaniem ról. Do tego gatunku należą m.in. World of Warcraft, Anarchy Online, Black Desert Online, EverQuest, Final Fantasy XIV, Guild Wars, Rift, Runescape. Gracz wybiera postać, czyli rolę, i eksploruje świat, wykonując misję, zdobywając doświadczenie, walcząc z potworami, kupując przedmioty, nawiązując znajomości z innymi graczami czy wchodząc w interakcje z NPC. Za grę w MMO się raczej płaci – trzeba kupić dostęp do gry. Wiele gier oferuje też mikropłatności już w trakcie rozgrywki, dzięki którym jest opcja dokupienia lepszego asortymentu, odblokowania nowych umiejętności, postaci etc.

MOBA

Multiplayer online battle arena, w skrócie MOBA, to gry komputerowe stanowiące podgatunek gier strategicznych czas rzeczywistego z ograniczoną liczbą graczy. Są oni często podzieleni na dwie drużyny walczące ze sobą na arenie. Termin MOBA został wymyślony przez dewelopera Riot Games, twórcę słynnej gry online League of Legends. W LoL grają miliony graczy na całym świecie i organizowane są prestiżowe turnieje z wysoką pulą nagród.

Płatności w grach online

W świecie gier, niestety, nie ma nic za darmo. Zdarzają się tytuły darmowe, ale to raczej te starsze i zdecydowanie mniej popularne. Za inne trzeba zapłacić, przy tym są na to różne opcje. Płatności za gry i w grach mogą obejmować:

- opłatę za pobranie gry,
- opłatę za subskrypcję i grę np. przez miesiąc,
- środki na grę w grach losowych, czyli wpłacenie depozytu by obstawić stawki w grach karcianych,
- mikropłatności w grze za odblokowanie dodatkowych funkcji, skórek, postaci, przedmiotów etc.

Niektóre płatności się łącza, to znaczy trzeba zapłacić i za dostęp do gry i są mikropłatności. Częstym połączeniem jest gra freemium, czyli za darmo, ale z mikropłatnościami opcjonalnymi za dodatkowe funkcje w grze.

Lineage II - gra MMORPG fantasy za darmo


CZYTAJ ARTYKUŁY O ZARABIANIU NA GRACH KOMPUTEROWYCH

jak zarabiać - gry na prawdziwe pieniądze online

Roblox robi z dzieci milionerów - zarabiaj pieniądze grając

Gry na których można zarobić pieniądze online

 


 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)


 • Lineage logo gry png

  Lineage

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Medieval fantasy
  Grafika: izometryczna
  Producent: NCsoft
  Wydawca: NCsoft
  Platformy: Windows

  • 7.6
  • 0.0
  • 7.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Lineage - gameplay
Lineage - drugi gameplay
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - LINEAGE II - FANTASY
 • Sonda Lineage
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee