• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Praca w branży gier i IT - cenne rady o procesie rekrutacyjnym od "Jacy Są?"

Praca w branży gier i IT - cenne rady o procesie rekrutacyjnym od

Koniec roku to czas podsumowań i snucia planów na przyszłość. Może czekając na opóźnioną premierę Cyberpunka 2077 warto zastanowić się nad zmianami w swoim zawodowym życiu? Pandemia wpłynęła na rynek pracy na całym świecie. Niektóre branże i profesje dobrze na tym wyjdą i zaliczają się do nich gry komputerowe.


2020 przyniósł nam wiele globalnych problemów, ale pokazał też, że w czasach kryzysu firmy, które swoją działalność prowadzą online, są zdecydowanie mniej zagrożone. Pandemia zamyka wiele biznesów, ale otwiera i rozpowszechnia nowe możliwości. Doskonałym przykładem jest podejście do pracy zdalnej. Wcześniej postrzeganej jako przywilej branży IT, teraz dostępnej w większości zawodów, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu z klientem.

praca w branży gier - Jacy są?

Pracuj z domu w gamingu

Co jeszcze zmieniło upowszechnienie pracy z domu? Popularny homeoffice zwiększył liczbę zagranicznych ofert pracy na polskim rynku. Portale z ogłoszeniami o pracę chwalą się pozyskiwaniem klientów spoza Polski, którzy szukają specjalistów na naszym rynku. Zdalny proces rekrutacyjny i możliwość permanentnego homeoffice zwiększa szansę na znalezienie wymarzonej pracy. Nowy rok to dobry moment, żeby pomyśleć o nowej pracy lub całkowitej zmianie zawodu. Branże IT i gamingowe nieustannie zgłaszają braki w zatrudnieniu. Praca przy produkcji gier komputerowych to marzenie większości graczy amatorów.

gry online praca - Jacy Są?
Co można robić w owianym sławą gamingu i jakie prace oferuję? Projektować, programować, tworzyć scenariusze, ale i testować. Jak ważna jest rola testerów pokazuje przykład wcześniej wspomnianego Cyperpunka 2077, który kolejny raz przekłada swoją premierę. Tym razem dzieje się to po otrzymaniu statusu gold. W oficjalnym komunikacie przeczytać można, że zespół pracuje nad podniesieniem jakości gry. Mniej oficjalne źródła wskazują, że podniesienie jakości jest równoznaczne z koniecznością naprawy dużej liczby błędów. A wynajdywaniem ich zajmuje się właśnie tester gier komputerowych. Jak wygląda proces rekrutacyjny w gamingu i IT?

Kogo szukają firmy gamingowe?

Wszystkie firmy poszukują pasjonatów z umiejętnościami technicznymi. W przypadku starania się o pracę w branży gier komputerowych ogromnym plusem będzie zainteresowanie przemysłem growym, znajomość działania mechaniki gier z danej kategorii i skrupulatność. Niezależnie od tego czy szukamy pracy w polskiej firmie, czy mierzymy międzynarodowo, musimy wykazać się doskonałą znajomością języka angielskiego. Nie tylko do czytania i pisania dokumentacji, ale także do prowadzenia codziennych rozmów z członkami zespołów.

gry praca - praca w grach - Jacy Są?
Firmy IT i gamingowe wyspecjalizowały się w skutecznych metodach poszukiwania wybitnych specjalistów oraz w dbaniu o samopoczucie pozyskanych. Standardem są owocowe poniedziałki i zamawianie pizzy w piątek. A w czasie, gdy nie chodzimy do biura, dostawy świeżych cytrusów i bananów możemy spodziewać się nawet do domu. Niestety, jeśli nie posiadamy kilkuletniego doświadczenia i rekruterzy nie dobijają się do nas drzwiami i oknami, znalezienie pracy może nie być takie proste.

Jak wyglada proces rekrutacyjny w gamingu i IT?

Branża IT nie różni się w tej kwestii od innych. Procesy rekrutacyjne są skomplikowane i czasochłonne. Wymagają od kandydata dokładnego przygotowania i mają na celu sprawdzenie szeregu umiejętności. Co jest zrozumiałe. Jeśli nasze kompetencje będą odpowiadały pracodawcy i dostaniemy ofertę, nasze życie może być usłane różami. Gorzej, jeśli proces rekrutacyjny nie pójdzie nam tak gładko.

praca gaming gry online - Jacy Są?
Firmy notorycznie nie odzywają się do kandydatów, którym nie zamierzają złożyć oferty zatrudnienia. Skoro nie dają nam odpowiedzi, to nie dostajemy też informacji zwrotnej, co konkretnie poszło nie tak podczas procesu rekrutacyjnego. Zestaw informacji na ten temat pozwoliłby nam lepiej przygotować się do następnej rozmowy. Ale z czego wyciągać wnioski, jeśli nic nie dostajemy?

Skąd czerpać opinie o procesach rekrutacyjnych?

Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzanie opinii o procesach rekrutacyjnych na portalach, które zbierają takie dane. Przykładem tego jest nowo powstały portal Jacy są?, który zbiera merytoryczne opinie o procesach rekrutacyjnych w Polsce. Tak, aby w przyszłości, można było sprawdzić firmę zanim się jej poświęci czas i do niej aplikuje. Brak feedbacku po rekrutacji jest szczególnie dotkliwy dla osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy lub chcą zmienić branżę. Dlatego dodawanie opinii o dobrych i złych procesach rekrutacyjnych pomoże uniknąć nerwów i rozczarowania.

tester gier komputerowych praca - Jacy Są?

Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz dodać lub przeczytać opinie o procesach rekrutacyjnych, sprawdź koniecznie nowy, polski serwis „Jacy są?” - https://jacysa.pl


Marlena Ziarkiewicz-Mormul - praca w branży gier - Jacy Są?

Marlena Ziarkiewicz-Mormul

Współtwórca portalu Jacy są? zbierającego opinie o procesach rekrutacyjnych. W świecie gier najczęściej oddaje się symulatorom i strategiom. Wieczory spędza na byciu lub uciekaniu przed impostorem.
 


 • League of Angels 4 Heaven's Fury logo gry png

  League of Angels 4 Heaven's Fury

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: MMO w świecie fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Youzu Interactive
  Wydawca: Youzu Interactive
  Platformy: PC, smartfon

  • 8.2
  • 0.0
  • 8.3
.
 • Sonda League of Angels 4 Heaven...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee