Jak zarabiać przez internet na grach? • MMO News
 • ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Jak zarabiać przez internet na grach?

Jak zarabiać przez internet na grach?

Uważasz, że nie ma nic lepszego niż gry komputerowe? Są one twoją pasją i jesteś w tym naprawdę dobry? Wykorzystaj swoje umiejętności i zacznij zarabiać na grach komputerowych! Z tego artykułu dowiesz się od czego zacząć, by gra zaczęła przynosić realny zysk.

Gry w których można wygrać pieniądze

Od czego zacząć?

Przede wszystkim, na wstępie trzeba zaznaczyć, że mowa tu głównie o grach komputerowych raczej z dziedziny e-sport. Sposobów na zarobek na grach jest wbrew pozorom całkiem sporo i jeśli jesteś prawdziwym pasjonatem wielu różnych gier lub jednej konkretnej gry, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pierwsze, co przychodzi na myśl, to oczywiście… sprzedaż gier, w które już nie grasz. Pomysł nie jest zły, jednak dzięki niemu co najwyżej uda ci się zarobić na nową grę. Może więc warto wypróbować któreś z poniższych rozwiązań? Graj i zarabiaj!

zarabiać przez internet na grach

Sprzedawaj postacie z gry

Wbrew pozorom jest to całkiem intratny biznes. Wielu graczy chciałoby od razu grać na wysokim poziomie, jednak nie zawsze mają oni czas i cierpliwość, by doskonalić swoją postać i pokonywać w tym celu setki misji. Jeśli jesteś fanem danej gry i przeszedłeś ją już kilka razy, możesz zacząć na tym zarabiać. Twoja postać, w zależności od tego z jakiej jest gry i na którym jesteś levelu, może być warta od kilkudziesięciu do nawet… 24 tysięcy złotych!

Handel postaciami

Jedną z opcji jest w tym wypadku handel postaciami – możesz np. kupić na serwisach takich jak Allegro postać, którą następnie ulepszasz i sprzedajesz drożej. By na tym nie stracić, musisz bardzo dobrze orientować się w cenach postaci i rynku zbytu, dlatego najlepiej próbować swoich sił w grze, którą bardzo dobrze znasz.

Gamehag - zarabiaj grając w gry komputerowe

Drop przedmioty

Jeżeli sama gra i kolejne misje są dla ciebie rozrywką, zostań poszukiwaczem przedmiotów! Dropienie przedmiotów do łatwych nie należy, ale gdy uda ci się znaleźć unikalny item, może się okazać, że w realu będzie dużo więcej wart niż w grze.Musisz jednak wiedzieć, że dropienie przedmiotów jest bardzo czasochłonne i nie zawsze opłacalne – algorytmy gier są tak zaprogramowane, by cenne trofea nie pojawiały się zbyt często. Jeśli jednak zamierzasz traktować to jako zabawę podczas gry, warto się nad taką opcją zastanowić.

Zarabiaj na... telefonie

Zarówno na sprzedaży postaci, jak i cennych przedmiotów możesz również zarabiać na grach mobilnych. Obecnie telefon zastępuje nam coraz częściej komputer, więc wiele aplikacji mobilnych i wersji mobilnych gier przeglądarkowych ma identyczne funkcje co wersja desktopowa, a więc i takie same możliwości.

zarabiać przez internet na grach

Udział w turniejach

Z każdym rokiem polski e-sport rośnie w siłę. Pojawiają się coraz częstsze turnieje i festiwale dla graczy, którzy są naprawdę dobrzy w danej grze i chcą się sprawdzić. "Turnieje e-sportowe to nie tylko rywalizacja i sposób na sprawdzenie swoich umiejętności. Z roku na rok organizatorzy oferują coraz atrakcyjniejsze nagrody dla zwycięzców" – mówi Klara Czerwińska, ekspert w branży iGamingu - "Turnieje są też pierwszym krokiem do dalszego rozwoju gracza, który w przyszłości być może będzie w kadrze Polski" – dodaje.

Choć w tym roku, z powodu pandemii, wiele turniejów zostało odwołanych (jak choćby ogólnopolski Złocieniec Game Festiwal), to jednak część organizatorów zdecydowała się na organizację wydarzenia całkowicie online. To tylko dowodzi, że gracze branży e-sportu są bardzo zdeterminowani i nic nie jest w stanie popsuć im planów.

Własny serwis ekspercki

Jeśli daną grę znasz już lepiej niż jej producent i każdą planszę możesz przejść z zamkniętymi oczami, to albo chwilę odpocznij i przerzuć się na planszówki, albo… zostań ekspertem w swojej dziedzinie! Wiedza jest zawsze w cenie i nawet jeśli chodzi o grę komputerową, nie brakuje chętnych na “korepetycje” w jej zakresie.

Pomysłów na zarabianie na wiedzy z zakresu gry jest kilka. Jednym z nich jest “asysta eksperta” – za ustaloną stawkę jako ekspert wykonujesz wspólnie z graczem daną misję, bądź przechodzicie wspólnie dany level. Możesz też udzielać konsultacji za pośrednictwem komunikatora.

Ciekawą opcją jest też założenie swojego kanału Youtube, na którym możesz zamieszczać swoje filmy i wskazówki dla graczy. Dzieląc się swoją wiedzą, zyskujesz coraz większą liczbę wyświetleń i followersów, a tym samym przyciągasz coraz więcej reklamodawców. To z kolei z czasem może się przekształcić w całkiem intratny biznes.

Podsumowanie

To tylko kilka ze sposobów na to, jak zarabiać grając w gry w internecie. Możliwości jest sporo i na pewno wybierzesz coś dla siebie.
 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 

 • Shaiya logo gry png

  Shaiya

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Sonov Entertainment
  Wydawca: Aeria Games
  Platformy: Windows

  • 6.8
  • 0.0
  • 4.7
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Shaiya - gameplay
Shaiya - drugi gameplay
Lineage II Essence - MMORPG po polsku - Gameplay [Full HD]
Lineage II Essence - Gameplay [Full HD]
 Lineage 2 Essence - Zwiastun - Cares about your time [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ETERNAL FURY - FANTASY
 • Sonda Shaiya
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze