Awans krajowego sportu. Polacy osiągają lepsze wyniki • MMO News
 • ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Awans krajowego sportu. Polacy osiągają lepsze wyniki

Awans krajowego sportu. Polacy osiągają lepsze wyniki

Mamy powody do radości, ponieważ krajowy sport posunął się nieco do przodu. Nie jest to oczywiście ogromny skok, ale cieszyć powinien nas nawet najmniejszy krok. Ten, wykonany na ostatnich igrzyskach olimpijskich pokazał, w jakim miejscu znajdują się Polacy. I trzeba przyznać, że nie jest źle.

Wyniki najlepsze od wielu lat

Warto tutaj zauważyć, że nasz kraj jeszcze pięć lat temu, na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janeiro w Brazylii zdobył łącznie 11 medali, z czego dwa razy okryliśmy się złotem, trzy razy na szyjach polskich sportowców zawieszano srebra, natomiast pozostałe medale były z brązu. Ten rezultat umiejscowił Polskę na dość odległym 33. miejscu w klasyfikacji generalnej. Wtedy ten wynik został uznany za mało satysfakcjonujący, zaś resort zajmujący się sportem stwierdził, że polski sport wymaga zmian oraz reform. Następstwem igrzysk w Rio było wdrożenie rządowej strategii, która miała na celu poprawienie kondycji polskiego sportu. Do finansowania licznych sportowych przedsięwzięć włączono nie tylko pieniądze budżetu państwa ale też fundusze pochodzące ze spółek Skarbu Państwa.

Efekty widoczne były gołym okiem już pięć lat później, podczas odbywających się w Tokio igrzysk olimpijskich. Ta światowego formatu impreza, która co cztery lata przyciąga miliardy widzów, odbyła się z rocznym opóźnieniem w dniach od 23 lipca, do 8 sierpnia. W jej trakcie nasi reprezentanci wywalczyli łącznie czternaście medali.

- Cztery złote medale (wszystkie w lekkoatletyce)
- Pięć srebrnych medali (wioślarstwo, kajakarstwo, żeglarstwo, lekkoatletyka)
- Pięć brązowych medali (zapasy, lekkoatletyka, kajakarstwo)

Progres w stosunku do igrzysk odbywających się w Brazylii jest bezsprzeczny i oczywisty. Co więcej, na tak dobry wynik na igrzyskach olimpijskich Polacy czekali aż 21 lat. Na ostatniej imprezie nasz kraj zdobył bardzo dobre 17. miejsce i tym samym odnotował awans o szesnaście pozycji w stosunku do poprzednich igrzysk.

Kolejne bardzo duże kwoty zarezerwowane na krajowy sport w budżecie państwa

Oczywiście rząd dostrzega awans Polski i już zapowiedział, że dzięki sukcesom reprezentantów na igrzyskach olimpijskich oraz paraolimpijskich możliwe będzie zwiększenie finansowania polskiego sportu z budżetu państwa. Przewiduje się, że kolejne programy ministerstwa związane ze sportem pochłoną ponad 200 milionów złotych. To dobra wiadomość dla całego środowiska sportowego z ambicją patrzącego na sukcesy olimpijskie swoich koleżanek i kolegów. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że sport wyczynowy ma swoje oczywiste przełożenie na ten uprawiany powszechnie i amatorsko przez Polaków. Usportowieni i zdrowi obywatele to rocznie 7 miliardów złotych oszczędności w budżecie państwa wynikających z mniejszego obciążenia służby zdrowia, czy ograniczenia liczby zwolnień lekarskich.

Trzeba liczyć, że dzięki temu w przyszłości na koncie Polski wyląduje jeszcze więcej medali, zaś nasz kraj będzie reprezentowany przez znacznie szersze grono. Do Tokio poleciało 428 osób, w tym 211 sportowców. Nasi rodacy wzięli udział w 137 z 339 konkurencji w 28 dyscyplinach. Jak widać, pole do popisu jest ogromne. Dla przykładu, najwięcej zagarnęły dla siebie Stany Zjednoczone, które wywalczyły łącznie 113 medali. – Pierwsze miejsce jest poza absolutnym zasięgiem, jednak topowa dziesiątka byłaby już ogromnym sukcesem będącym w zasięgu polskich rąk. To cel bardzo odległy, bo musimy zdobyć niemal trzy razy więcej medali, niemniej prawie 40-miliony kraj powinien sobie uzurpować prawo do osiągania najlepszych wyników – mówi Amadej Walczak, analityk sportowy.

Siatkówka murowanym faworytem, jednak medalu nie zdobyła

Do pełni szczęścia na ostatnich igrzyskach zabrakło sukcesów w sportach drużynowych. Ciesząca niegdyś nasze oczy na imprezach największego formatu reprezentacja Polski w piłce ręcznej dopiero wychodzi z kryzysu, jaki nastąpił w ostatnich latach, dlatego nawet nie było mowy o jej udziale w igrzyskach. Ogromne nadzieje wiązaliśmy z występem siatkarskiej reprezentacji, która była na fali wznoszącej. Niestety, Polacy po raz kolejny odpadli z walki o medale olimpijskie w ćwierćfinale. Kadrowicze przegrali z Francją 2:3.

Ogromnym powodem do dumy są sukcesy polskich lekkoatletów. Polacy triumfowali na tym polu w sztafecie mieszanej 4x400 metrów, rzucie młotem kobiet i mężczyzn, a także w chodzie na 50 kilometrów mężczyzn. Pozostałe medale przypadające „królowej sportu” to dwa srebra oraz trzy brązowe. Ambasadorką polskich konkurencji lekkoatletycznych jest Anita Włodarczyk. To ona zdominowała na lata światowy rzut młotem. Złoto wywalczone przez nią w Tokio to trzeci jej taki sukces z rzędu. Ta zawodniczka praktycznie nie ma sobie równych i dotychczas była gwarantem zdobytych medali. – To prawdziwa hegemonka, dla której warto sięgnąć po bukmacherskie bonusy. Możemy być niemal pewni, że stawiając na Anitę Włodarczyk, osiągniemy oczekiwane korzyści – zaznacza Amadej Walczak.

Tokio okazało się dla nas bardzo szczęśliwe, ale pozostaje mieć nadzieje, że Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2024 roku w Paryżu wcale nie będą dla nas gorsze. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia i skoro tym razem Polacy uzyskali obiecujące 17. miejsce, następnym razem postaramy się o poprawienie tego wyniku. Z pewnością mamy jeszcze duże pole do popisu biorąc pod uwagę, jak wiele dyscyplin sportowych, w których rozkochani są Polacy, tym razem na igrzyskach nie miało szczęścia.

 

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)

 

 • Football Team logo gry png

  Football Team

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Symulator piłki nożnej
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: FP Global
  Wydawca: FP Global
  Platformy: WWW

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Football Team - Gameplay [HD]
Lineage II Essence - MMORPG po polsku - Gameplay [Full HD]
Lineage II Essence - Gameplay [Full HD]
 Lineage 2 Essence - Zwiastun - Cares about your time [Full HD]
League of Angels IV Heaven's Fury - MMORPG Trailer PL [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - CALIBER - SHOOTER
 • Sonda Football Team
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • nie założymy drużyny od razu 0
  • wysoki próg wejścia 0
  • modyfikować można jedynie strój zawodnika 0
 NEWSY
najnowsze