• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

The Pride of Taern - gra niczym dobra produkcja filmowa

The Pride of Taern - gra niczym dobra produkcja filmowa

Wzbogaciłam swoje umiejętności, poszerzyłam wiedzę i zyskałam na intrygującej, niemalże filmowej rozgrywce, dzięki produkcji The Pride of Taern. Zwykle w pierwszej chwili zwracam uwagę na oprawę muzyczną, bo to ona sprawia, że mam od razu ochotę przejść do innego świata wirtualnego, bądź też w głowie rodzi się reakcja „wow”. Jakkolwiek w tym przypadku by to nie zabrzmiało, nastrój wywołany właśnie muzyką, która pojawia się w tej grze, towarzyszy mi od trailera aż po kolejno toczone walki. Oprawa muzyczna zdecydowanie budzi u mnie chęć, by na dłużej zagościć w magicznym świecie dotąd spokojnego królestwa Taern.

The Pride of Taern - gra fantasy MMORPG

Najlepsze MMO - darmowe gry online - MMORPG multiplayer

Fantasy – może jednak dla mnie?

Tematyka fantasy nigdy nie była mi wyjątkowo bliską. Zdecydowanie wolę inne klimaty, lecz tutaj nie mam wrażenia, jakobym znalazła się w typowym, „nierealnym” świecie. Pierwsze wrażenie to uczucie, jak gdybym była w kinie. Na dużym ekranie krótka seria wprowadzająca, która zapowiada nie lada wyzwanie, historię, przygodę i tę tajemniczą nutkę, o której sama mam się wkrótce przekonać. Choć to gatunek fantasy, to jednak na plecach wciąż czuję powiew dobrej, kinowej sensacji połączonej z elementami świata fantastycznego i ciekawymi detalami, niczym z najnowocześniejszych produkcji.

The Pride of Taern gra dark fantasy MMORPG przeglądarkowa

Królestwo Taern opanowane przez cesarstwo Utor nie jest już tak spokojne, piękne i malownicze, jak można by tego oczekiwać wedle zapowiedzi. Bajka zmienia się w mały koszmar miejscowej ludności, która zmuszona do ucieczki z miejsca naznaczonego krwawymi podbojami, w odległym miejscu rozpoczyna nowe życie. A czy uda się wrócić do utraconego raju Taern? I tu wiele leży w rękach, a właściwie umiejętnościach mojego bohatera, tudzież...bohaterki. Lecz po kolei.

The Pride of Taern gra dark fantasy MMORPG przeglądarkowa

Pierwsze koty za płoty

Wita mnie standardowo konieczność wykreowania swojej postaci. Spośród produkcji, które jednak do tej pory miałam okazję poznać, tu widzę zdecydowanie więcej możliwości. Decyduję się na klasę voodoo, choć do wyboru jest ich jeszcze sześć, a mianowicie barbarzyńca, rycerz, sheed, łucznik, mag ognia oraz druid. Określam płeć i wygląd, a przy tym ostatnim zaczyna się jedna  z moich ulubionych zabaw, nad którą spędzam nieco dłuższą chwilę. Poza wyborem kształtu brwi, nosa, oczu i tym podobnymi elementami, mogę nawet płynnie wyregulować moc względem barwy włosów, jakie uprzednio przystosowałam do mojej bohaterki płci pięknej. Być może dla innych graczy to żadna rozrywka, a może i nawet marnotrawstwo czasu tyle wybierać jedynie efekt wizualny? Mnie pasuje i daję plusa, a nawet dużego, wyrazistego „lajka”.
The Pride of Taern gra MMORPG fantasy
Dalej następuje rozdział punktów do poszczególnych atrybutów, czyli siły, zręczności, wiedzy, mocy, punktów życia, many oraz kondycji. Im więcej doświadczenia, zebranych punktów, wygranych walk i pokonanych przeciwników, tym zapowiada się więcej rozrywki i oczywiście kolejno awans na wyższe poziomy.
The Pride of Taern gra dark fantasy MMORPG przeglądarkowa

Nie takie proste walki z przeciwnikami

Samouczek, jak to samouczek. Całkiem zacny. Sporo opcji, które warto poznać na początek, bo walki z przeciwnikami nie są tak proste, jak mogłoby się wydawać. Każdy pojedynek składa się z rund, pomiędzy którymi w ciągu 10 sekund mogę zaplanować bądź też zmodyfikować swoje działania. I tym sposobem zginęłam po raz kolejny...niezmiennym jednak pozostaje fakt, że z każdym kolejnym razem pragnę coraz bardziej zbliżyć się do zwycięstwa. Ostatecznie pokonać przeciwnika, najlepiej w pierwszej rundzie, tak dla własnej satysfakcji i napierać znów do przodu.

The Pride of Taern gra dark fantasy MMORPG przeglądarkowa

Wolność i swoboda

Podoba mi się mechanika walki, kolejne zadania do wykonania i sporo swobody, jak na grę, jej rozległość i dostępne możliwości. Poboczne misje też dają spore pole do popisu, zaś dostępne mikropłatności, jak do tej pory nie dały mi się we znaki, stąd uznaję je za element ni to na plus, ni na minus. Po prostu są. Skorzystam czy nie, rozrywki mi to nie popsuje.
The Pride of Taern gra MMORPG fantasy
Zarówno pod względem graficznym, oprawy muzycznej, płynności i ogólnego sterowania w grze nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń. Jest wszystko to, czego mogłabym się doszukiwać w grach z gatunku bazującym na fantasy, który przecież dotąd nie był mi na tyle bliski, by dłużej zagościć w tak skonstruowanym świecie.
The Pride of Taern polska gra MMORPG fantasy

Muszę myśleć, planować, walczyć i działać

Scenariusz, w którym to po uśmierceniu mój bohater spotyka się ze śmiercią i gra z nią w karty, czyni dla mnie The Pride of Taern produkcją arcyciekawą. Wyjątkową i odmienną od tego, co do tej pory spotkałam. Jest niewątpliwie ciekawie, oryginalnie, wielokrotnie niebezpiecznie. Muszę myśleć, planować, walczyć i działać, by królestwo Taern znów zaczęło tętnić życiem. Kto wie, może niedługo dam radę pokonać utorskich wrogów.... Ps. The Pride of Taern doczekał się kontynuacji w postaci remake'u Broken Ranks, który miał swoją premierę w 2022 roku. Broken Ranks to odświeżona wersja gry z nowymi elementami i ulepszoną grafiką.

The Pride of Taern gra fantasy MMORPG online

Najlepsze MMO - darmowe gry online - MMORPG multiplayer


The Pride of Taern znalazł się w naszym zestawieniu TOP 7 NIETYPOWYCH GIER MMO. Zobacz jaką wywalczył pozycję.

 

anna rzadkowska

Anna Rzadkowska

Ma za sobą studia z turystyki, informatyki i biologii. Aktualnie oddaje się pasjom pisarskim. W sezonie, czyli przez większość roku amatorsko fotografuje zawody sportowe, głównie maratony mtb i biegi. Pasjonatka zumby i regularna podróżniczka. Wsiada za kierownicę i jeździ głównie po kraju, choć i poza jego granicę. W zimowe, mroźne noce chętnie czyta książki lub wybiera skute lodem odludne miejsca, by pobawić się w „drift”.
 

 • The Pride of Taern logo gry png

  The Pride of Taern

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Dark Fantasy MMO
  Grafika: izometryczna
  Producent: Whitemoon Games
  Wydawca: Whitemoon Games
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.4
  • 0.0
  • 7.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

The Pride of Taern - gameplay
The Pride of Taern - drugi gameplay
POLCON 2016 - Spot TV
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMP SIMULATOR - SPORT
 • Sonda The Pride of Taern
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee