NosTale - W klimacie anime • Recenzja Gry • Opinia
 • ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

NosTale - W klimacie anime

NosTale - W klimacie anime

Klimaty anime nigdy nie były mi bliskie, ale jak zwykle lubię spróbować czegoś, co do tej pory omijałam wręcz szerokim łukiem. W końcu nie wszystko, co nierealistyczne musi być jednocześnie nieciekawe. Czynników wpływających na finalną ocenę jest wiele. A tu z powodzeniem mogę postawić mocne 4+. Uwzględniając nie tylko subiektywne odczucia, ale i spoglądając obiektywnie na to, co do tej pory była w stanie zaoferować mi gra NosTale.

O co w tym wszystkim chodzi?

Mówiąc pokrótce, spaceruję po kolejnych, kolorowych planszach, walczę ze stworami i zdobywam kolejne poziomy. A im dalej w las, tym więcej możliwości. W pierwszej kolejności staje jednak przed koniecznością stworzenia swojej postaci. Czynność prosta, ale nie banalna. Poza płcią swojego wirtualnego bohatera wybieram także szczegóły odnośnie jego wyglądu. Tak jak i do tej pory kojarzył mi się klimat anime, tak i tu nie zabrakło wyrazistych kolorów, specyficznych fryzur czy też w ogóle wyglądu postaci, który idealnie oddaje charakter całości.
Nostale
Nie znajduję w grze typowego samouczka, z jakimi do tej pory miałam do czynienia, w innych produkcjach. Dla mnie to plus, bo wskazówki i forma ich przedstawienia sprawia, że „uczę” się, co do czego służy, co mam robić i jak się poruszać, ale jednocześnie od pierwszego kroku mam wrażenie, że już jestem w samym centrum gry, a nie dopiero na długim etapie treningowym, podczas którego ostatecznie i tak zawsze wygrywam.

Jasne wskazówki w połączeniu z indywidualnie dopasowaną postacią ciekawią, cieszą i sprawiają, że NosTale szybko staje się dla mnie godna poświęcenia jej trochę uwagi. Momentami przez myśl przechodzi mi chęć stworzenia komentarza, że ów gra jest zwyczajnie nudną. Ale po dłuższym czasie i dokonaniu najbardziej rzetelnej oceny na jaką mnie stać muszę stwierdzić, iż te chwilowe wahania wynikają jedynie z własnych odczuć względem klimatu anime, a nie konstrukcji samej gry.

Możliwości, walka i uśmiech na twarzy

Jakkolwiek to brzmi, ciekawej robi się dla mnie wtedy, gdy zaczynam „okładać” wirtualne Słabe Ziarno albo też radośnie przeskakuję pomiędzy kolejnymi Dużymi Kurczakami. No i mimowolnie przychodzi chęć osiągania kolejnych poziomów, by móc zwalczyć potwory, które mają o wiele więcej wspólnego ze złowieszczymi kreaturami, aniżeli ot, zwykłe ziarenko.
Nostale
I tym sposobem trafiam wreszcie na kolejne plansze, dzięki którym mogę powalczyć nieco bardziej na serio. No i jest jeszcze coś! Tak już mam, że na całą moją ocenę wpływa nie tylko fakt tego, co stricte oferuje rozrywka, ale i cała oprawa. Muzyka, wszelkiego rodzaju dźwięki, kolorystyka i te detale, które lubię obserwować. Pod tym względem kolejny duży plus. Nie rozwodząc się nad każdym aspektem oddzielnie, wszystko zgrywa się w kompletną całość. Działając płynnie, dając sporo frajdy z wykonywania kolejnych zadań, pokonywania potworów i przechodzenia przez następne plansze.

NosTale zionie dla mnie przy tym wszystkim subtelnością i sprawia wrażenie elementu rozrywki nieco dziecięcej, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jest po prostu przyjaźnie, radośnie i sympatycznie. Walki, potwory, ale bez zbędnej agresji. Może przydałoby się jedynie ciut więcej adrenaliny? Jednakże z naciskiem na może.

Przewodnik i przyjaciele

Cieszę się, że NosTale daje mi wybór. Mogę skorzystać ze szczegółowego przewodnika, dzięki któremu dowiem się, co i która klasa postaci potrafi. Jak się poruszać, kto może mi służyć pomocą, jak walczyć, zdobywać kolejne punkty, a co za tym idzie poziomy czy też, które zadania są dla mnie dostępne. Generalnie mogę poznać wszystko od podszewki. Ale nie muszę! Idąc swoim starym zwyczajem, ja wolę przez wszystko przeklikać się własnoręcznie. Wtedy mam z tego największą przyjemność. Całość jest jednak nieskomplikowaną, więc nawet nie korzystając z przewodnika i stąpając po dziewiczych rejonach NosTale jestem w stanie swobodnie poradzić sobie z przygotowaną rozrywką.
Nostale
Pewna jestem tego, że te kolorowe, sympatyczne „animki”, mnóstwo możliwości i atrakcji sprawi, że fani tegoż klimatu spędzą tutaj sporo wolnego czasu. A nowicjusze odprężą się raz na jakiś czas nawet, jeśli anime do tej pory było im bliskie na takim samym poziomie, co mnie.
 

anna rzadkowska

Anna Rzadkowska

Ma za sobą studia z turystyki, informatyki i biologii. Aktualnie oddaje się pasjom pisarskim. W sezonie, czyli przez większość roku amatorsko fotografuje zawody sportowe, głównie maratony mtb i biegi. Pasjonatka zumby i regularna podróżniczka. Wsiada za kierownicę i jeździ głównie po kraju, choć i poza jego granicę. W zimowe, mroźne noce chętnie czyta książki lub wybiera skute lodem odludne miejsca, by pobawić się w „drift”.

 • NosTale logo gry png

  NosTale

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: izometryczna
  Producent: Entwell
  Wydawca: Gameforge AG
  Platformy: PC, smartfon

  • 7.0
  • 0.0
  • 7.3
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

NosTale - gameplay
NosTale - drugi gameplay
Lineage II Essence - MMORPG po polsku - Gameplay [Full HD]
Lineage II Essence - Gameplay [Full HD]
 Lineage 2 Essence - Zwiastun - Cares about your time [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ETERNAL FURY - FANTASY
 • Sonda NosTale
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze