• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Wszystkie gry edukacyjne [Zagrajmy]

Wszystkie gry edukacyjne [Zagrajmy]

Nauka poprzez zabawę? Jak najbardziej! Gry edukacyjne nie muszą być kojarzone jedynie z tytułami dla najmłodszych. To nie tylko nauka pisania i liczenia. Wiele gier edukacyjnych oparta jest o aspekty ekonomiczne czy też zręcznościowe, przez co ćwiczymy nasze logiczne myślenie lub umiejętność szybkiego zapamiętywania czy reagowania. Ponadto, grając w gry RPG uczymy się, że mając zupełnie nic, możemy stać się silniejsi i coś osiągnąć. A wszystko poprzez ciągłą naukę i  rozwój własnych umiejętności. Wymaga to oczywiście również czasu, co przekłada się na naszą cierpliwość.

Coffee Noir

CODE COMBAT – PROGRAMOWANIE POPRZEZ GRANIE

Programowanie nie musi być trudne. Może się stać naszą supermocą, za pomocą której przemierzymy barwny świat gry RPG. Code Combat pomaga nam rozwinąć swoje umiejętności aż w sześciu językach programowania. Całą przygodę rozpoczynamy od Pythona lub JavaScript. W następnej kolejności możemy przejść w tryb kampanii, która oferuje nam dodatkowo jQuery, Bootstrap, HTML5 i CSS. W miarę postępów zadania staja się coraz trudniejsze, co jest adekwatne do robionego przez nas postępu i przynosi jeszcze większą satysfakcję podczas przechodzenia na wyższy level. W tym nietuzinkowym świecie RPG stawiamy czoła potworom i szukamy artefaktów, a wszystko poprzez napisanie własnego kodu. 
Code Combat

TRANCELATION – ZRĘCZNOŚCIOWE FISZKI

Studio MythicOwl postanowiło połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyło Trancelation - zręcznościówkę okraszoną prostą, lecz przyjemną dla oka grafiką. Naszym zadaniem jest łączenie wyrazów w pary np. mleko - milk. Ta gra jest świetnym sposobem na naukę słówek. Jednakże Trancelation nie ogranicza się tylko do prostych słów. Kategorie są dość zróżnicowane, a ponadto możemy dodawać własne słowa poprzez wbudowany edytor. Wszystko, czego tutaj potrzebujemy to pamięć i refleks. Z upływem czasu tempo rozgrywki wzrasta, muzyka staje się coraz szybsza, a wrogów przybywa.
Trancelation

PAPERS, PLEASE – BILECIKI DO KONTROLI

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda życie zawodowe inspektora imigracyjnego? Z Papers, Please macie okazję. W grze podejmujemy pracę na przejściu granicznym w fikcyjnym kraju Arstotzka. Naszym zadaniem jest kontrola dokumentów ludzi, którzy przybywają do kraju. Poprzez skrupulatne sprawdzanie wyłapujemy potencjalnych terrorystów, przemytników lub szpiegów.  Gra oferuje nam także analizę odcisków palców lub dokładne przeszukanie obywatela. Po zgromadzeniu odpowiednich informacji podejmujemy decyzję czy podróżny może zostać wpuszczony do kraju, czy też przekazany w ręce odpowiednich władz. W ciągu całego dnia pracy zarabiamy pieniądze, które musimy rozdysponować na czynsz, żywność i potrzeby swojej rodziny. Papers, Please oferuje nam tryb fabularny, w którym gra może zakończyć się na 20 różnych sposobów w zależności od podjętych przez nas wyborów.
Paper Please

COFFEE NOIR – KRYMINALNY BIZNES

Coffee Noir jest detektywistyczną grą biznesową, która w innowacyjny sposób łączy w sobie elementy strategii ekonomicznej i powieści kryminalnej. Całość przyjmuje komiksową oprawę wizualną. W pierwszej fazie rozwoju Coffee Noir traktowana była jako gra poważna, mająca na celu szkolenie szkół oraz firm. Stąd też posiada aspekty nauki skutecznego zarządzania przedsiębiorstwem i dzieli się wiedzą  w zakresie finansów, marketingu oraz negocjacji handlowych. Posiada ona nawet podręcznik akademciki z zakresu zarządzania, ekonomii, finansów i negocjacji biznesowych. Pozytywny odzew na temat gry sprawił, iż stała się ona biznesowym tycoonem dla każdego. Rozgrywka polega na wcieleniu się w rolę detektywa, który równolegle zarządza firmą produkującą kawę oraz prowadzi śledztwo.
Coffee Noir

QUIZWANIE – MILIONERZY MULTIPLAYER

Quizwanie to darmowa gra dostępna na urządzenia mobilne. Polega ona na prowadzeniu pojedynków między graczami poprzez odpowiadanie na pytania. Zapraszamy znajomego lub losowego przeciwnika i toczymy bój w postaci quizu. Gra dostępna jest na urządzenia mobilne i wymaga dostępu do internetu. Obszerna pula pytań sprawia, że sama treść gry staje się różnorodna, a jednocześnie możemy zyskać wiedzę w wielu kategoriach.

Quizwanie

WIRTUALNA EDUKACJA

Wiele osób może twierdzić, że gry nie wnoszą nic do naszego życia. Że są tylko marnowaniem czasu, wzmagają agresję, przemoc i wywołują aspołeczne zachowania. Wystarczy tylko podejść do tego tematu z rozsądkiem i dobrze przyjrzeć się wybranym tytułom. Gry posiadające elementy edukacyjne pokazują nam, że wszystkiego możemy się nauczyć. W końcu w grach zaczynamy od zera prawda? Musimy poświęcić czas i systematycznie pracować, aby rozwinąć swoje umiejętności. Następnie, aby móc wygrać, często należy kierować się pewnymi zasadami. Poznając reguły gry, mamy lepsze poczucie wpływu na całą rozgrywkę. To uczy chociażby szacunku to innych ludzi, którzy mają swoje zasady. Dzięki temu nasza komunikacja staje się lepsza. Kolejnym ważnym plusem tego typu gier jest podejmowanie niestandardowych rozwiązań. Np. testując różne możliwości strategii biznesowej możemy się przekonać czy zmierzamy w dobrym kierunku czy też będzie to dla nasz lekcja wyciągnięta z porażki. Oczywiście tak jak używając kodów w grach, tak i w życiu możemy pójść na skróty. Lecz nie zyskamy tej satysfakcji z rozgrywki i osiągniętego przez nas sukcesu.
 


 

CZYTAJ CYKL WIRTUALNA REWOLUCJA, ZESTAWIANIA INTRYGUJĄCE GRY LOGICZNE ORAZ GRY ESCAPE ROOM

rewolucja cyfrowa gry wideo cyberentertainment świat wiedza naukaGry logiczne najlepsze top interesujące

Gry Escape Room 


 

darmowe gry za darmo do pobrania pcArtykuł jest częścią DZIAŁU ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia z zakresu gier online oraz polecają najciekawsze tytuły do zagrania.
 

Ewelina Lechowicz

Ewelina Lechowicz

Po ukończeniu questa na Politechnice Wrocławskiej ewoluowała na laborantkę w wodociągach w swoim rodzinnym mieście. Wolne chwile spędza na czytaniu książek, tworzeniu grafiki, rękodzieła i robieniu zdjęć. Wieczorne sesje wśród gier są dla niej odskocznią od całej rzeczywistości. Na ogół jest miłą, spokojną i zamkniętą w swoim świecie dziewczynką. Lecz bywają dni kiedy przywdziewa cosplay i wyrusza z kompanem w podróż po świecie fantastyki.

 

 • Ski Jumps logo gry png

  Ski Jumps

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Skoki narciarskie gry
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: SuperNova Interactive
  Wydawca: SuperNova Interactive
  Platformy: WWW, PC, smartfon

  • 7.7
  • 0.0
  • 8.3
.

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
 • Sonda Ski Jumps
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee