• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Gry Escape Room [Zagrajmy]

Gry Escape Room [Zagrajmy]

Gry escape room online to rozrywka, która w ostatnich latach zdobyła niezwykłą rzeszę fanów. Połączenie zagadek logicznych, czasami zręcznościowych z niesamowitym klimatem i w różnorodnej tematyce. Niestety, ostatnie miesiące sprawiły, że rozrywka ta musiała zadomowić się w środowisku wirtualnym. Oto kilka propozycji gier Escape room, które dostarczą niezwykłych emocji i całą masę zabawy.

Left To Survive - Zombie Survival Shooter FPS gra strzelanka FPS

The Room

Pierwszą propozycją z gatunku gier Escape Room jest gra The Room. Akcja produkcji studia Fireproof Games została osadzona w tytułowym pokoju, gdzie stajemy przed zadaniem otwarcia tajemniczego sejfu. Brzmi znajomo? Jest to z pewnością odniesienie nie tylko do prawdziwej zabawy w pokojach zagadek, ale także do wszelkich gier typu point & click, w których musimy popisać się spostrzegawczością, zmysłem analitycznym i logiką. A czasem też po prostu szczęściem. Jak na tego  typu grę przystało, The Room wymaga od nas wykonywania wielu czynności, które pozwalają nam odkrywać kolejne sekrety. Dużą zaletą gry jest jej oprawa graficzna, która nie tylko jest wykonana niezwykle przyzwoicie, ale także oferuje nam niezwykły, wręcz gęsty i tajemniczy klimat. 

The Room escape room gra

Frankenstein: Beyond the Time 

Druga produkcja to coś dla fanów VR. Frankenstein: Beyond the Time to dzieło studia The Dust z Wrocławia. Akcja gry nie dzieje się w jednym pokoju, lecz całej wiktoriańskiej willi, skrywającej niezwykłą tajemnicę. Nie trzeba chyba wspominać, że budzący grozę i napięcie klimat to idealne połączenie z zestawem wirtualnej rzeczywistości. Gra oferuje jednak nie tylko skoki napięcia czy pożądany strach, ale również szereg zagadek i tajemnic do rozwikłania. Umiejscowienie gry w całej willi zamiast pokoju pozwoliło twórcom na rozbudowę rozgrywki. Zagadki związane są nie tylko z doszukiwaniem się sekretów, ale równie istotna jest sama eksploracja. Co ważne, w grze znalazło się miejsce na system craftingu. 

Frankenstein gra escape room vr

Cube Escape Collection

Bardzo ciekawa propozycja to Cube Escape Collection. Gra typu escape room i point’n’click to unowocześnione wersje znanych i niejako klasycznych już produkcji. Inspiracją dla nich stał się serial Miasteczko Twin Peaks. Podobnie jak w serialu, ważną postacią jest pewien detektyw mający za zadanie rozwikłanie tajemniczej zagadki. Tym detektywem staje się gracz i to na jego barkach znajduje się zadanie poznania prawdy na temat morderstwa kobiety. Ciekawym jest fakt, że gra posiada wyłącznie dwuwymiarową oprawę. Jest ona jednak bardzo ładna, przejawia cechy odręcznych rysunków i obrazów, co wprowadza gracza w bardzo specyficzny nastrój – taki był zamysł twórców. 

Cube escape collection gra escape room

Gry typu Escape Room jawią się jako domena gier dla jednego gracza. Wszak większość z tych produkcji wymaga od nas logicznego myślenia, przy okazji stawiając nas w dość trudnej roli – jesteśmy otoczeni tajemnicą, zagadką, niekiedy towarzyszy nam strach czy niepewność tego, co znajdziemy w danych schowku albo za rogiem. Jest to też gatunek gier niezwykle satysfakcjonujących, bowiem pokonanie trudnej zagadki to zdecydowanie świetnie uczucie.


 

SPRAWDŹ ZESTAWIENIA GIER SURVIVAL ONLINE, GIER O PANDEMII ORAZ INTRYGUJĄCYCH GIER LOGICZNYCH

Gry survival online pc najlepsze topTOP najlepsze gry pandemia wirus plaga zaraza

Gry logiczne najlepsze top interesujące 

 

gry do pobrania na pc za darmoArtykuł jest częścią DZIAŁU ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia z zakresu gier online oraz polecają najciekawsze tytuły do zagrania.
 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.
 


 • Pogromcy logo gry png

  Pogromcy

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Fantasy (MMOSG)
  Grafika: 2D
  Producent: OverMobile
  Wydawca: OverMobile
  Platformy: Przeglądarka, Android, iOS

  • 7.7
  • 0.0
  • 6.7
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Pogromcy
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee