• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

MystiCat - Gra o kotach, by pomóc kotom

MystiCat - Gra o kotach, by pomóc kotom

MystiCat to polska gra przeglądarkowa, której akcja rozgrywa się w magicznym świecie zamieszkiwanym przez mistyczne kotyJednym z celów przyświecających twórcom gry jest przekazywanie części dochodów fundacjom i organizacjom no-profit zajmującym się dobrostanem kotów i innych zwierząt. Jak zapewniają, ich zamiarem jest również edukowacja graczy na temat kotów tworząc rzetelne artykuły, czy prowadząc quizy, a za odpowiedzi gracze otrzymywać będą nagrody wewnątrz gry. Dzięki temu chcą dotrzeć do części społeczności graczy, którzy na ogół nie interesują się wiedzą o kotach, a jak wszyscy dobrze wiemy, informacje na temat tych zwierząt, to często mity. Właśnie ruszyła zbiórka na dokończenie projektu w serwisie wspieram.to

Mysticat - gra o kotach

Akcja gry rozgrywa się w magicznym świecie zamieszkiwanym przez mistyczne koty - z jednej strony podobne do naszych rodzimych dachowców, z drugiej posiadające magiczne zdolności, a także większe zdolności manualne, pozwalające im na wyrób prostych przedmiotów. Twórcy mają wiele lat doświadczenia z tworzeniem autorskich światów fantasy, opis jednego z nich (tworzony 13 lat) możecie znaleźć tutaj: https://grymuar.granica-pbf.pl. Gracze wcielają się w Ducha Drzewa i przejmują opiekę nad jednym z wielu sanktuariów chroniących koty przed chaotycznym światem znajdującym się poza jego granicami. Adoptują koty i zapewniają im opiekę.

Do najważniejszych mechanik (core mechanics) będzie należało dbanie o dobry nastrój i zdrowie kotów którymi się opiekujecie, wysyłanie ich na wyprawy oparte o rozbudowane mechaniki gier RPG, z wieloma ścieżkami do wyboru w obrębie jednej “przygody”, gdzie  przeszkody będzie można pokonać na wiele różnych sposobów. Nie obędzie się również bez starć z innymi stworzeniami zamieszkującymi dzicz, jednak nie będą one ich głównym elementem i w większości przypadków, będzie można takie spotkania rozwiązywać pokojowo.
MystiCat - gra o kotach
Ważnym elementem będzie również prowadzenie dialogów z Wróżkami (NPC), z których można dowiedzieć się więcej o świecie, otrzymać zadania do wykonania, czy wziąć udział w quizach, których celem będzie pogłębianie wiedzy graczy o opiece nad realnymi kotami (jednym z celów jest edukacja o kotach). Nie mniej istotna będzie alchemia, magia rytualna, czy rozbudowywanie sanktuarium (coś dla tych którzy lubią postępy w grach i osiągnięcia). Do tego dochodzi rozbudowany system handlu pomiędzy graczami oparty w większości o przedmioty wytwarzane przez różnych graczy, co ma integrować społeczność. Twórcy mamy w tym kierunku spore doświadczenie, a także inspirację w postaci takich gier jak EVE Online czy też Path of Exile.

Gra jest zdecydowanie bardziej nastawiona na kooperację (co-op) i tworzenie miłej atmosfery pomiędzy graczami, niż na rywalizację, chociaż dla chcących nie zabraknie i do tego okazji. Pojawią się przyjacielskie sparingi między kotami i konkursy różnych umiejętności (od fizycznych po tworzenie jak najlepszych mikstur). Gra powstaje z myślą o osobach niebędących hardcore gamers, jednak i dla nich nie zabraknie bardziej skomplikowanych mechanik, które będą opcjonalne. Przygotowane są rozbudowane edytory dodawania przygód, przedmiotów, alchemii i innych rzeczy, które pozwalają na dodanie tych elementów przez osoby nie znające się na programowaniu. Dzięki czemu w miarę naszych możliwości będziemy mogli włączyć w projekt osoby o bogatej wyobraźni i literackim zacięciu, pozwalające tworzyć unikalne doświadczenia.
MystiCat - gra o kotach
Podstawy gry są więc już stworzone, teraz pozostaje je rozwijać i dodawać więcej przygód do rozegrania. Wiele z tych podstawowych mechanik zostało przetestowanych i niejednokrotnie całkowicie przerobionych. Na chwilę obecną gra jest przygotowana pod działanie w przeglądarkach, a w przyszłości pojawi się na platformie Steam. Na chwile obecną MystiCat jest w całości po polsku, jednak silnik gry jest całkowicie przystosowany do tworzenia tłumaczeń na inne języki. Język angielski ma pojawić się, gdy tylko gra przejdzie okres zamkniętej bety.

Gra powstaje od ponad półtora roku i ma wiele goltowych elementów, a część podstawowych mechanik gry przeszła kilka faz testów i rewolucji, by uczynić je jak najbardziej zabawnymi. Jak zapewniają twórcy, posiadają wiele lat doświadczenia przy tworzeniu gier, a także bogatą wiedzę na temat kotów. Aktualnie została uruchomiona zbiórka w serwisie crowdfundingowym wspieram.to, aby dokończyć projekt - zamówić brakujące elementy (głównie grafiki interfejsu), a także znacząco przyspieszyć ukończenie wersji beta gry.

 

Zapraszamy do wsparcia projektu TUTAJ. Jak zapeniają twórcy, część dochodów zostanie przeznaczona fundacjom i organizacjom no-profit zajmującym się dobrostanem kotów i innych zwierząt.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • MystiCat logo gry png

  MystiCat

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Opieka nad kotami
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Oblivion Realms
  Wydawca: Oblivion Realms
  Platformy: Przeglądarka

  • 6.0
  • 0.0
  • 6.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMP SIMULATOR - SPORT
 • Sonda MystiCat
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee