• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Kultowe filmy science-fiction

Kultowe filmy science-fiction

Doczekaliśmy się takich czasów, że wiele filmów z gatunku science-fiction powstaje niejako na tej zasadzie, że mamy efekty specjalne, a potem dopiszmy do tego fabułę, w której  nigdy nie jesteśmy pewni, czego możemy się spodziewać. Obecnie wiele filmów z tego gatunku (odliczając Marvela) nie trzyma niestety poziomu. Dobrze jest zatem nostalgicznie cofnąć się do lat 70. i 80., kiedy to powstało wiele klasyków. Wymienimy nasze ulubione.

Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja

Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja

25 maja 1977 roku to jedna z najważniejszych dat w historii kina science-fiction. To właśnie wtedy swoją premierę miały Gwiezdne Wojny George'a Lucasa. Na owe czasy dzieło to prezentowało rewelacyjne efekty specjalne, które nawet i dziś mogą robić wrażenie. Uniwersalna opowieść o walce dobra ze złem okazała się na tyle wielkim sukcesem, że dziś Star Wars to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Nowa Nadzieja zapoczątkowała także serie filmowe w tym gatunku. Choć zdaniem wszystkich najlepsze w historii było Imperium Kontratakuje, to jednak właśnie IV epizod rozpoczął triumfalny marsz przez kina całej gwiezdnej sagi.

Obcy – ósmy pasażer Nostromo

Zaledwie 2 lata później ukazało się kolejne kultowe dzieło, które także stanowi sporą sagę filmową obecną w kinach po dziś dzień. Ten horror science-fiction od Ridleya Scotta opowiada losy załogi statku Nostromo, która zostaje wybudzona z hibernacji po otrzymaniu sygnału z tajemniczej planety. Na miejscu załoga odnajduje dziwne jaja, a z jednego z nich wydostaje się larwa, która atakuje Kane'a. Pozostali członkowie nie wiedzą, że wewnątrz ciała Kane'a zaczyna rosnąć obca forma życia. Kiedy nagle w brutalny sposób wydostaje się z brzucha mężczyzny, reszta nie wie, że czeka ją teraz walka o życie. Największym atutem filmu jest znakomity klimat, w którym to nigdy nie wiadomo, z którego miejsca może zaatakować obcy. Za jego wygląd odpowiadał Hans Rudolf Giger, któremu udało się stworzyć jedną z najbardziej ikonicznych postaci w historii kina.

Coś

W 1982 roku swoją premierę miał inny horror science-fiction w reżyserii Johna Carpentera. Mamy tu do czynienia z załogą amerykańskiej stacji badawczej na Antarktydzie. Pewnego dnia w stronę ich bazy biegnie pies, za którym leci helikopter. Jego pasażerowie usilnie chcą zabić zwierzę. Giną jednak w wypadku, a Amerykanie przygarniają psa. Nie wiedzą jednak, jak wielki błąd uczynili. Okazuje się bowiem, że to obca forma życia, która jest w stanie kopiować żywe organizmy na Ziemi. Wkrótce w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć naukowcy. Ogromną zaletą filmu jest to, że postawiono w nim na praktyczne efekty specjalne, które choć prezentują się nieco groteskowo, to jednak wzbudzają często przerażenie. Warto dodać, że w 2011 roku powstał w miarę udany sequel, w którym zaprezentowano wydarzenia na kilka dni przed oryginalnym filmem.

Terminator

Zaprezentowany w 1984 roku Terminator Jamesa Camerona to kolejny kultowy film, który zapoczątkował całą serię, jak i stał się przepustką do wielkiej sławy dla Arnolda Schwarzeneggera. Z przyszłości do lat 80. XX wieku zostaje wysłany T-800, model cyborga wyglądającego jak człowiek. Jego zadaniem jest odszukanie i zabicie Sary Connor. Kobieta w przyszłości bowiem urodzi syna, który zawiąże grupę rebeliantów walczącą z rządzącymi światem maszynami. John Connor wraz z robotem wysyła Kyle'a Reese'a, który ma ochronić jego matkę przed mordercą. Zaczyna się zatem wyścig z czasem, kto pierwszy dotrze do Sary. W filmie możemy zaobserwować wiele ciekawych efektów specjalnych, a przy tym obecny jest w nim słynny cytat: I'll be back. Zdaniem wielu o wiele lepszą produkcją jest Terminator 2: Dzień sądu z 1991 roku. Niestety o wiele gorzej bywa już z kolejnymi filmami z tej serii.

Nie możemy również zapomnieć o takich filmach jak - 2001: Odyseja kosmiczna, Blade Runner, Tron, Back to the Future, Predator, E.T., Oni żyją.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • OGame logo gry png

  OGame

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Science fiction (MMOSG)
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Gameforge AG
  Wydawca: Gameforge AG
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

OGame - Gameplay
OGame - drugi Gameplay
Ogame - Trailer [HD]
OGame – New Teaser Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMP SIMULATOR - SPORT
 • Sonda OGame
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee