• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

INDIE GAMES: Opowiedz własną historię wraz z Crystal Empire

INDIE GAMES: Opowiedz własną historię wraz z Crystal Empire

Lubicie nietuzinkowe opowieści i szukanie odpowiedzi na pytanie „co by było gdyby”? Zajrzyjcie więc do świata Crystal Empire, które jest forum osadzonym w realiach autorskich. Oznacza to nic innego jak stworzenie świata lub kreację jego dalszych losów od podstaw według samego twórcy. W dzisiejszym cyklu Indie Games przyjrzyjmy się jednak nieco bliżej tej formie rozgrywki.

Crystal Empire

Świat, który możemy spotkać na forum jest efektem długoletniego projektu. Jego początki sięgają piętnastu lat wstecz, kiedy to powstała wizja Piekła i Nieba do historii komiksowej. Oczywiście upływający czas okazał się być bardzo owocny i kreowany świat przeszedł wiele zmian. Świat, jaki spotkacie w Crystal Empire zawdzięcza swoją ostateczną formę w dużej mierze dzięki inicjatywy ludzi fascynujących się fantastyką. Jeśli lubicie również nawiązania do mitologii to z pewnością gra Was nie rozczaruje. Starożytny Egipt, mitologia Grecji, Nordycka, Słowiańska i przeróżne kultury społeczeństwa – w omawianym świecie gry znajdziecie wiele wzmianek na ich temat.

Z pewnością macie wiele pytań dotyczących tego, czym tak naprawdę jest świat Crystal Empire. Otóż według wizji samego autora, światem rządzą  dwa potężne byty, które są rodzicami wszystkich bóstw jakie znamy z mitologii czy religii. Kosmos jest na tyle rozbudowany, że posiada wiele rozmaitych ras żyjących na planetach, jak elfy, które zamieszkują odległy świat i musiały przylecieć na Ziemię statkiem kosmicznym i przebyć w podróży od tygodnia po dwa. To samo się tyczy bóstw, które posiadają swoje własne planety, czy swoje światy, do którego tylko oni posiadają klucz i możliwość wejścia.

Crystal Empire

Sam autor przekazał nam również kilka słów na temat świata Crystal Empire, dzięki czemu możemy poznać dokładną historię, w jakiej się znajdziemy:

„Wszystkie żyjące istoty są na tyle pyszne i żądne władzy, że chciały posiąść „Boską Cząstkę” nie bacząc na konsekwencje jakie są z tym związane. Do tego wyparli wszystkie bóstwa, jakie znamy na rzecz innych takich jak technologia, która jest namacalna, bo skoro Bóg się nie pojawia, nie widać go, nie stara się nawet pokazać, to go nie ma. Za taką ignorancję ludzkość spotkała najsurowsza kara z możliwych, czyli śmierć. Jednak, niektórzy otrzymali łaskę, która pozwoliła im nie zaznać gniewu. Takimi właśnie postaciami mogą stać się Gracze, czyli nikt inny jak Wy. Możecie także zagrać kimś, kto urodził się już w Nowym Świecie, a Stary jest czymś tajemniczym i nowym do odkrycia.

Czym dokładnie jest Stary Świat, a czym Nowy Świat powiadacie? Ten pierwszy to świat w jakim żyjemy, a także taki, do którego należy dodać kilkaset lat do przodu. Świat, w którym technologia stała się tak zaawansowana, że istnienie Boga zostało wyparte. Natomiast Nowy Świat to ten, w którym wszystko zaczyna się od nowa, gdzie tajemnice, skrywane przed wiekami stały się na powrót czymś na porządku dziennym. I tak istnieje wampirów, wilkołaków czy wróżek przestało być tylko bajką dla dzieci, tak samo, jak istnienie magii.”

Dajcie się ponieść przeznaczeniu i zobaczcie sami, dokąd zaprowadzi Was ścieżka własnego losu. Dołączając do świata Crystal Empire, obecna jego wizja będzie jedynie tylko historią. I to dzięki Wam może zostać zapamiętana, a nawet odkryta na nowo poprzez nieznane ścieżki. Stwórzcie tę historię razem na forum Crystal Empire .

Crystal Empire

Na zakończenie mamy dla Was jeszcze kilka wskazówek od autora:

„Najłatwiej, dla osoby początkującej zalecane jest zacząć grę jako Dziecko Starego Świata, mieszkające bezpośrednio/pochodzące ze stolicy Larnwick. Dzięki temu, Gracz będzie, wraz z postacią odkrywać Nowy Świat, w jakim przyszło żyć jego bohaterowi. Ewentualnie świeżo przebudzonym ocalałym. Początkujący, nie powinni obawiać się zadawać pytań odnośnie lore gry. Nawet, jeśli chcą się w czymś upewnić. Mogą bez problemu podrzucać swoje pomysły Administracji. Nie zawsze, wszystko przejdzie, gdyż niektóre projekty mógłby bardzo ucierpieć spory zmianami.

Warto, skupić się przede wszystkim na fabularnym poznaniu świata oraz nie bać się sesji z innymi Graczami. Nawet, jeśli się czegoś nie wie, sesje organizowane są po to, aby nie tylko początkujący, mogli odkrywać świat. To samo tyczy się udziału w eventach czy misjach. Liczy się zabawa oraz kreatywność.”

Gratulujemy twórcom pomysłu i do zobaczenia na sesji Crystal Empire :)
 Zainteresował Cię projekt Crystal Empire?
Przeczytaj recenzję gry przygotowaną przez Dawida.

Zobacz inne niezależne produkcje,
które opisaliśmy.

 

Ewelina Lechowicz

Ewelina Lechowicz

Po ukończeniu questa na Politechnice Wrocławskiej ewoluowała na laborantkę w wodociągach w swoim rodzinnym mieście. Wolne chwile spędza na czytaniu książek, tworzeniu grafiki, rękodzieła i robieniu zdjęć. Wieczorne sesje wśród gier są dla niej odskocznią od całej rzeczywistości. Na ogół jest miłą, spokojną i zamkniętą w swoim świecie dziewczynką. Lecz bywają dni kiedy przywdziewa cosplay i wyrusza z kompanem w podróż po świecie fantastyki.
 


 • Crystal Empire logo gry png

  Crystal Empire

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Postapo, high fantasy
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Crystal Empire
  Wydawca: Crystal Empire
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 6.9
  • 0.0
  • 6.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Farmersi – Poradnik dla początkujących
Farmersi – Gameplay
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ 3 - Rekordy Świata [Full HD]
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ3 – Gameplay Japonia [HD]
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ 3 – Gameplay [HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Crystal Empire
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • Rozbudowany autorski świat 0
  • Kreacja postaci ograniczona tylko lvl statusu na starcie 0
  • Duże zaangażowanie administracji 0
  • Niedopracowane niektóre elementy świata 0
  • Niekiedy trudności z tworzeniem postaci 0
  • Brak informacji na temat niektórych elementów świata 0
 NEWSY
najnowszee