• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Gry od Cartoon Network [Zagrajmy]

Gry od Cartoon Network [Zagrajmy]

W 2009 roku Cartoon Network zadziwił świat nagłą premierą zaskakująco dobrego, trójwymiarowego MMORPG-a, który dodatkowo funkcjonował z okna przeglądarki. Był to jeden z pierwszych komercyjnych tytułów wydanych na silniku Unity, który teraz jest niesamowicie popularnym i łatwo dostępnym narzędziem. 

Prezentacja potencjału

Całość wyglądała mniej więcej tak: potężny kosmita z odległej galaktyki zwany Lord Fuse postanowił podbić ziemię, tak jak podbił już wiele innych planet przed nią. W tym celu przetransportował on całą swoją planetę w jej okolice, mając zamiar wyssać ją z sił witalnych. Stworzył on armię złych klonów najpotężniejszych i najmądrzejszych osobników na ziemi, wliczając w to bohaterów takich jak Samuraj Jack czy Atomówki. Początkowo, ziemianie ten konflikt przegrali.

Gry Cartoon Network

Dopiero w dość dalekiej przyszłości, gdy większość ziemi została zniszczona, Dekster oraz Mandrake zdołali stworzyć broń, która potrafiła pokonać Fuse oraz jego kreatury. Ta broń została nazwana Nano, stanowiły ją miniaturowe wersje różnych silnych postaci, posiadających wysokie zdolności do walki. Ponieważ wszystko zostało już stracone, broń wysłano w przeszłość, w ręce jeszcze młodych, ale wciąż odważnych wojowników — graczy.

We właściwej rozgrywce wcielaliśmy się w jednego z walecznych agentów próbujących powstrzymać Lorda Fuse. Rozgrywka przypominała dość standardowy tab-target MMORPG. Miała jednak duży nacisk na system towarzyszy, czyli właśnie Nano. Każde nano było odpowiednikiem znanej postaci z uniwersum Cartoon Netwrok, od Atomówek, po Johnnego Bravo. Postaci te towarzyszyły nam w walce, mogliśmy mieć przy sobie wsparcie aż trzech, z których każdy nano mógł posiadać jedną z trzech unikalnych zdolności.

Dodatkowo, na początku gry mieliśmy sposobność wybrania naszego mentora. Pośród nich mieliśmy do wyboru Dextera, Bena 10, Edda lub Mojo Jojo. Wybrany przez nas mentor wydawał nam zadania na podstawie swoich własnych priorytetów, gwarantując odmienną przygodę od pozostałych graczy. Tak więc osoby, które współpracowały z Dexterem, próbowały wyjaśnić zagadkę zaginionych bohaterów, w chwili, gdy uczniowie Mojo Jojo pomagali przeróżnym antagonistom z show Cartoon Network, jak Ojciec z KnD, czy On. Jest to system, który został później powielony (i rozbudowany) przez DC Universe online.

Utrata wartości

Było bardzo dobrze, wręcz zaskakująco. Wszystkie znane i lubiane show spod szyldu Cartoon Network spotkały się w jednej, solidnej grze, która w dodatku posiadała całkiem angażującą fabułę. Niestety dobra zabawa potrwała zaledwie cztery lata. Gra została zamknięta w 2013 roku, w dużej mierze z winy złych decyzji marketingowych.

Cartoon Network

Oryginalnie FusionFall był grą opartą na system P2P. Oznaczało to, że był trudno dostępny dla młodszych graczy, którzy byli docelową audiencją gry. Gdyby tego było mało, gra była dostępna wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Restrykcji tej nie zdjęto nawet po transformacji tytułu na model F2P, więc z biegiem czasu zabrakło graczy, którzy mogliby projekt wspierać.

Od czasu zamknięcia FusionFall nie pojawiły się żadne wspomnienia o reaktywacji gry, a przynajmniej oficjalnej. Ponieważ jest to świadectwem sukcesu gry, czuję się zobowiązany wspomnieć, że istnieją nieoficjalne (a przez to również nielegalne) wersje gry. FusionFall Retro to emulacja starszej wersji gry poprzez client pozbawiony funkcjonalności przeglądarkowej. Tym samym fani serii próbują stworzyć jej ulepszoną, rozwiniętą wersję z podtytułem Legacy. Nie będę jednak udzielał dalszych informacji w tej sprawie, więc ciekawi mogą się oddelegować do Google, czy innej przeglądarki.

Cartoon Network również zaoferowało swój własny sequel do FusionFall z podtytułem Heroes. Gra została opublikowana niedługo po zamknięciu oryginalnego FusionFall i cechuje się niezmiernym brakiem inspiracji i ambicji. Heroes jest bardzo prostacką grą hack and slash, w której chodzi głównie o zbieranie monet na zakup nowych bohaterów i ich ulepszanie do maksymalnego poziomu. Bohaterów mamy jedenastu i każdy z nich ma wiele wariantów, które różnią się głównie wyglądem. FusionFall Heroes nie posiada już żadnej głębi w swojej fabule czy systemach. Posiada on również blokadę IP tak samo, jak poprzednia część w serii, przez co tytuł jest niegrywalny z europy.

Co jest, a co mogłoby być?

Cartoon Network posiada własność nad szerokim asortymentem uniwersów wartych eksploracji w świecie gier. Udowodnił tego z Fusion Fall, jednak nigdy nie wykorzystał. Nawet teraz, gdy gry są dużo bardziej popularne najlepszym co dostajemy, są dość uproszczone komórkowe gry rpg.

Cartoon Network

Ciężko mi stwierdzić, dlaczego sytuacja wygląda tak, a nie inaczej. Możemy się kłócić, że ponieważ takie atomówki są dla dzieci, to jak najbardziej nie potrzebują gier innych, od oferowanych na stronie Cartoon Network mini gier pokroju “Sam mówi”. Z drugiej strony Cartoon Network posiada też serie takie, jak Samurai Jack, którego ostatni sezon był dedykowany dla osób dojrzałych i dzięki niesamowitej animacji oraz choreografii osiągnął ogromny sukces wśród widzów.

Muszę przyznać, że firma trzyma się przynajmniej jakiś podstawowych trendów. Seria Adventure Time uzyskała aż dwie odsłony swojej gry karcianej, choć była ona bardzo oczywistym i wymuszonym pchnięciem marketingowym, reklamowany przez dedykowane jej epizody z show, które uzyskały mieszane opinie. Bardzo chętnie zobaczyłbym nieco bardziej rozwinięte produkcje, jednak póki nie mamy możliwości eksplorowania kosmosu w uniwersum Stevena, musimy pogodzić się z dość dużym, ale mało interesującym asortymentem flashowych mini gier na stronie Carton Network.
  

SPRAWDŹ TAKŻE ZESTAWIENIA INTERESUJĄCYCH GIER VIA WWW, DARMOWYCH GIEREK ONLINE ORAZ GIER IO

WWW Gry Online PL bezpłatne gierki - gry friv online

Gry IO Online - fajne gierki 


 

gry do pobrania za darmo na pc i komputerArtykuł jest częścią DZIAŁU ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia z zakresu gier online oraz polecają najciekawsze tytuły do zagrania.
 

Kamil Brach

Kamil Brach

Zatwardziały gracz komputerowy od najmłodszych lat. Nie gardzi żadnym istniejącym gatunkiem. Przeważający staż ma w strategiach turowych i MMORPG-ach. Niczego w życiu nie ceni sobie bardziej od dobrej zabawy, której nadmiar czerpie z rozrywki cyfrowej. Wolne chwile spędza na prowadzeniu sesji pen and paper, często w autorskich systemach. Pasjonat krajobrazu i projektowania gier.
 


 • League of Angels 4 Heaven's Fury logo gry png

  League of Angels 4 Heaven's Fury

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: MMO w świecie fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Youzu Interactive
  Wydawca: Youzu Interactive
  Platformy: PC, smartfon

  • 8.2
  • 0.0
  • 8.3
.
 • Sonda League of Angels 4 Heaven...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee