• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Shinobi World - Naruto na wyciągnięcie ręki

Shinobi World - Naruto na wyciągnięcie ręki

Wiele zostało powiedziane w temacie gier przeglądarkowych przez ostatnie lata. Twórcy dostarczyli nam całe spektrum gier, od symulatorów, przez strategie, a nawet zahaczali o gry akcji. Shinobi World to z kolei przeglądarkowa wariacja na temat gry MMORPG, w które sterujemy losami konkretnej postaci. W tym wypadku, w uniwersum Naruto.

Shinobi World

Shinobi World to przeglądarkowa gra online od Comper Games. Znani są oni choćby z produkcji Kosmiczni Wojownicy, stanowiącej niejako starsze rodzeństwo do omawianego dziś tytułu. Takie porównanie nie jest przypadkowe, albowiem gry działają na podobnym założeniu i bliźniaczej mechanice, choć Shinobi World jest grą młodszą. Nie można tutaj jednak mówić o mniejszym doświadczeniu, gdyż to właśnie Shinobi World bierze znane rozwiązania, ulepsza je, a także dodaje kilka swoich, nowych elementów rozgrywki.

JEDNA GROWA RODZINA

W tym wypadku warto zauważyć, że mając na koncie rozgrywkę w Kosmicznych Wojowników, gra nie wymaga od nas tworzenia osobnego konta – ot, cała zawartość jest od razu dostępna po zalogowaniu. W tym miejscu powiedziałbym o wyborze postaci i wyruszeniu do akcji, lecz obecnie wybrać można wyłącznie Naruto. Zatem po dokonaniu tego dość prostego i oczywistego wyboru, możemy ruszyć ku przygodzie. Co czeka nas po wejściu do właściwej gry?

Ponownie jak w przypadku drugiej wspomnianej grze studia, rozgrywka jest podobna – mamy mapę świata gry, gdzie następuje poruszanie się naszą postacią, eksploracja i wykonywanie zadań. Dodatkowo obok umiejscowione jest okno interakcji (choćby walk), a nad całością umiejscowiono rozbudowane menu. To z jego poziomu przemieszczamy się pomiędzy różnorakimi oknami, jak choćby ekwipunku czy rozwoju postaci – jest tego naprawdę wiele. Można tam również znaleźć dodatkowe aktywności, jak choćby specjalnych bossów czy wydarzenia okolicznościowe.

Shinobi World

KWESTIE WIZUALNE I CIESZĄCE OKO

Pod względem grafiki nie oczekiwałem od gry cudów – w końcu mowa o prostej grze przeglądarkowej, opartej o tekst i grafikę w dwóch wymiarach. Tak też wygląda wspomniana mapa poruszania się. Reszta interfejsu jest przygotowana w oparciu o klimat i styl uniwersum Naruto, przez co o ile nie ma tu mowy o wodotryskach, tak całość jest spójna i klimatyczna. Nie razi w oczy, a także dobrze wpisuje się w oczekiwania fanów.

Plusem, nawet dość dużym jest z pewnością jakość interfejsu. O ile przeróżnych opcji jest cała masa, tak nawigacja w ramach naszego „HUD-u” jest bardzo intuicyjna. Nawet świeżo po uruchomieniu gry jesteśmy w stanie odnaleźć się w poszczególnych katalogach, brak tutaj nachalnych i wyskakujących okien reklam, a całość zostaje nam wytłumaczona przez krótki, acz treściwy samouczek. Na pewno każdy gracz poradzi sobie bez trudu w pierwszych chwilach z grą. Pomocą służyć może także społeczność zorganizowanych graczy.

Shinobi World

AKTYWNOŚCI NASZEGO BOHATERA

Jak na grę MMORPG przystało, nasza postać posiada szereg umiejętności i cech które rozwijamy. Najbardziej kluczowe wydają się techniki. Są cztery: Taijutsu, Kenjustu, Shurikenjustu i Ninjustu. Każda jest rozwijana osobno wraz z progresem naszej postaci i naszymi decyzjami. Zamiast trenować bazowe statystyki, ulepszamy zdobytymi punktami powyższe techniki. Wraz ze wzrostem ich zaawansowania, rosną też koszty. Dostępny jest także crafting, a także szereg przedmiotów możliwych do zdobycia. Standardowo, ulepszamy nimi statystyki naszego bohatera. W grze pojawił się także limit udźwigu (możliwe jest jego ulepszenie), a także mapa całego świata gry, w której możemy zlokalizować swoją postać i mniej więcej zrozumieć geografię świata gry. To też pomaga przy korzystaniu z teleportacji, gdy chcemy zrozumieć gdzie jesteśmy, a gdzie chcielibyśmy się znaleźć. 

Shinobi World

STARE I DOBRE, ODROBINĘ NOWE

Ciężko mówić w przypadku Shinobi World jako o grze zupełnie nowej – jest to znany schemat z Kosmicznych Wojowników, w którym zaimplementowano dosłownie kilka małych nowinek lub usprawnień. Wykorzystano natomiast ten sam dobrze zaprojektowany interfejs i rozwiązania sprawdzone w poprzedniej grze studia. Jest to zatem ciekawa alternatywa dla tych, którym bliżej do Naruto, a także po prostu ciekawa alternatywa wobec wielu innych gier przeglądarkowych.

 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.
 


 • Shinobi World logo gry png

  Shinobi World

  Gatunek: MMORPG
  Tematyka: MMO w świecie Naruto
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Comper Games
  Wydawca: Comper Games
  Platformy: PC

  • 6.3
  • 0.0
  • 6.7
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Shinobi World - Gameplay [HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMP SIMULATOR - SPORT
 • Sonda Shinobi World
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee