• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Napisz swój własny rozdział w Kronikach Fallathanu!

Napisz swój własny rozdział w Kronikach Fallathanu!

Marzyliście kiedyś o grze stuprocentowo nieliniowej, gdzie od samego początku tworzylibyście swoją niepowtarzalną i niezależną od kogokolwiek historię? "Kroniki Fallathanu" dadzą Wam taką możliwość. Jest to darmowa gra przeglądarkowa, w której możecie stać się kimkolwiek zechcecie, od zabójcy przez piekarza aż po... no właśnie, wybór należy jedynie do Was.

Ogromny świat, nieskończenie wiele możliwości

Wybierając sie w podróż do tego wspaniałego uniwersum stajemy się częścią ogromnego świata, wciąż powiększanego nie tylko przez administratorów, lecz również przez samych użytkowników. Wśród grywalnych ras, oprócz standardowych, bez których żaden fantastyczny świat nie mógłby się obejść, czyli ludzi, elfów i krasnoludów, można trafić tu na gnomy, koboldy, nagi, leonidy i wiele innych.
Kroniki Fallathanu gra
Łącznie gra daje nam możliwość wyboru pomiędzy piętnastoma rasami charakteryzującymi się różnymi początkowymi statystykami, talentami oraz fabularnym balastem (na przykład wskazane jest, aby Ork zachowywał się w gwałtowny sposób). Ponadto, podczas tworzenia swojego niepowtarzalnego bohatera, wybieramy jego charakter według systemu opartego na D&D czyli kombinacji podejścia do prawa (na przykład praworządny), oraz moralności (jak chociażby zły). Następnie, wystarczy już tylko wybrać portret swojej postaci przeszukując arkana internetu, czy też samemu rysując jej podobiznę, dopisać historię i ruszać na spotkanie przygody.

Gdzie jest haczyk?

Paradoksalnie, mimo ogromnego potencjału gry, jest ona wyjątkowo mało powszechna. Raptem 1700 aktywnych graczy to nie zupełnie pokaźny wynik, biorąc pod uwagę ogrom pracy włożonej w ten tytuł. Przyczyn jednak nie należy szukać daleko. To, co jest największym walorem gry okazuje się również jej największą wadą. System fabularny oparty jest na zasadach sesji RPG, z mistrzem gry na czele, rzutami kośćmi decydującymi o powodzeniu wszelkich akcji i tym podobnym rozwiązaniom. Z jednej strony pozwala to na wspomnianą wyżej ogromną swobodę działania, lecz również sprawia, że niezbędną cechą którą musi posiadać każdy gracz jest niemały talent literacki. W przeciwnym wypadku jego wpisy w tak zwanych codziennikach, nie będą klimatyczne i mogą zepsuć zabawę reszcie uczestników danej sesji. Jeżeli ów nieumiejętny gracz dodatkowo popełnia błędy stylistyczne i ortograficzne to skazuje się wręcz na swego rodzaju ostracyzm, ponieważ społeczność Fallathanu wyjątkowo zażarcie tępi braki w tej dziedzinie. Ponadto, aby rzetelnie odgrywać swoją postać, gracz powinien znać przynajmniej powierzchownie historię obszaru z którego się wywodzi, tego na którym obecnie się znajduje, kulturę innych ras i przede wszystkim kulturę swojej rasy. Te wszystkie wymagania często zniechęcają nowych graczy, którzy szybko rezygnują z Kronik na rzecz innych przeglądarkowych MMORPG.
Kroniki Fallathanu gra
Co jest jednak bezdyskusyjnie zjawiskowe, pozostałym użytkownikom i co najważniejsze, również twórcom, mała społeczność zupełnie nie przeszkadza. Ciężko trafić na dzień, w którym kolumna "Gracze online" będzie świeciła pustkami, a tawerna nie będzie miała choć jednego gościa. Mieszkańcy Fallathanu wspaniale się czują w swoim skromnym towarzystwie i choć nie mają nic przeciwko nowym przybyszom, nie będą również narzekać na ich brak. Podsumowując, jeżeli marzy Wam się gra, gdzie staniecie się swoim dark fantasy alter ego, będziecie gotowi mocno się w nią zaangażować i dodatkowo rozumiecie zasady gramatyki języka polskiego, to "Kroniki Fallathanu" są tytułem w sam raz dla Was. 

Odświeżone Kroniki Fallathanu wkroczyły w Nową Erę!
Przeczytaj o nowościach i dołącz do gry w nowej, fascynującej wersji.


Kroniki Fallathanu znalazły się w naszym zestawieniu TOP 7 NIETYPOWYCH GIER MMO.
Zobacz jaką wywalczyły pozycję.


Koniecznie przeczytaj także drugą recenzję gry przygotowaną przez Dawida.

 

 

Łukasz Szybałdin

Łukasz Szybałdin

Grał w teatrze, tańczył tańce ludowe a nawet zdarzyło mu się śpiewać w zespole, ale to było dawno. Obecnie studiuje nanoinżynierię na Politechnice Wrocławskiej próbując "poznać język wszechrzeczy", co choć bardziej przypomina starcie mopsa z niedźwiedziem, dzielnie próbuje osiągnąć. Uwielbia gry komputerowe wszelkiego gatunku i od zawsze pragnął zajmować się ich tworzeniem.
 


 • Kroniki Fallathanu logo gry png

  Kroniki Fallathanu

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: KF Team
  Wydawca: KF Team
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 6.8
  • 0.0
  • 7.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Kroniki Fallathanu - Nowy wygląd gry
Happy Tower – Gameplay [Full HD]
League of Angels: Legacy – Gameplay [Full HD]
League of Angels: Legacy – Trailer [Full HD]
World of Warships Legends – Gameplay [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Kroniki Fallathanu
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee