• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Kroniki Fallathanu - wyobraźnia i miecz

Kroniki Fallathanu - wyobraźnia i miecz

Przeżywając kolejne growe przygody można odnieść wrażenie, że wiele schematów występujących w grach jest wzajemnym kopiowaniem rozwiązań od innych produkcji czy twórców. Wtórność bywa męcząca mimo, iż gry RPG w zasadzie wywodzą się od tych samych papierowych przodków. A gdyby tak całkowicie oddać hołd tekstowym klasykom i przenieść tego typu grę na realia cyfrowe? Właśnie z takiego założenia wyszli twórcy Kronik Fallathanu.

Kroniki Fallathanu

Pierwszy kontakt z grą może być niezwykle szokujący, szczególnie dla nowicjuszy gatunku, lub osób po prostu przywykłych do pięknie wymodelowanych światów w trzech wymiarach. Kroniki Fallathanu to bowiem gra, w której główną rolę odgrywamy my sami przy pomocy wyobraźni. Jest to bowiem produkcja tekstowa, która mimo wielu pięknych grafik, nie posiada technologii znanych z najnowszych tytułów komputerowych. W tym wypadku, zabawa odbywa się przy pomocy tekstu, statystyk, społeczności graczy i co najważniejsze, przy użyciu naszej własnej wyobraźni. 

Z CZYM TO SIĘ JE

Świat Kronik Fallathanu to typowy przedstawiciel gatunku fantasy, za którym stoi magia i tajemnicze moce. Jest on tak naprawdę tłem do wszystkich wydarzeń i ważniejszych elementów, gdyż gra sama w sobie ma kilka ciekawych do zaoferowania rozwiązań. Jednym z nich jest na pewno tworzenie swojej własnej postaci. Kreator ten przypomina zarówno proces wybory bohatera w papierowych RPG, jak i najlepsze kreatory z klasyków gatunku. W grze do wyboru jest 18 ras, jak choćby człowiek, krasnolud, elf czy szereg przedstawicieli inspirowanych znanymi mitologiami. Do tego wybieramy płeć, pochodzenie czy inne cechy kluczowe w rozgrywce. Poza standardowymi rasami, do użytku graczy oddano także te oznaczone jako „premiowane”. Za przykład może posłużyć choćby wilkołak, którym gracz może się stać dopiero w trakcie gry. W trakcie kreowania postaci wybieramy także charakter naszego bohatera, gdyż wpływa to na postrzeganie naszej postaci w świecie i nasze interakcje z nim.

Kroniki Fallathanu

WITAJ W NOWYM ŚWIECIE

A na czym w ogóle polega zabawa w Kronikach Fallathanu? Jest to w gruncie rzeczy typowy przedstawiciel gatunku MMORPG ze wszystkimi cechami tej popularnej odmiany gier. Mamy szereg aktywności, jak na przykład kowalstwo czy zbieractwo, a także różnego rodzaju lokacje, postaci poboczne i misje do wykonywania. Nie zabrakło także systemu walki – w końcu mowa o grze RPG. Pojedynki toczą się nie tylko z potworami, ale także innymi graczami. Warto zatem pamiętać o odpowiednim treningu, ulepszaniu umiejętności i zdobywaniu ekwipunku. Rozwój postaci wraz z odkrywaniem kolejnych możliwości i lokacji jest satysfakcjonujący, ale też daje do zrozumienia, jak wielka jest cała gra.

W tym momencie warto zastanowić się, czy stopień rozbudowania Kronik Fallathanu to wada, czy zaleta. Odpowiedź w tym momencie nie jest jednoznaczna, bowiem w pierwszych chwilach gra przytłacza. Jest naprawdę duża mimo, iż jest to MMORPG w wydaniu tekstowym. Niewprawiony gracz może pogubić się w przeróżnych opcjach, statystykach i okienkach. Tak jest jednak na początku, aby wraz z kolejnymi wykonywanymi działaniami gra wydawała się być coraz bardziej przejrzysta i zrozumiała. W rzeczy samej, jest ona skonstruowana bardzo logicznie i intuicyjnie – wystarczy poświęcić jej odrobinę czasu. W zamian odwdzięczy się niezwykle interesującą rozgrywką, która przypomina najlepsze i godne zapamiętania sesje klasycznych gier RPG, w których naprawdę odgrywamy rolę naszego bohatera w tym ciekawym i pełnym przygód świecie.

Kroniki Fallathanu


 

Odświeżone Kroniki Fallathanu wkroczyły w Nową Erę!
Przeczytaj o nowościach i dołącz do gry w nowej, fascynującej wersji.


Kroniki Fallathanu znalazły się w naszym zestawieniu TOP 7 NIETYPOWYCH GIER MMO.
Zobacz jaką wywalczyły pozycję.


Koniecznie przeczytaj także drugą recenzję gry przygotowaną przez Łukasza.
 

 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.
 

 • Kroniki Fallathanu logo gry png

  Kroniki Fallathanu

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: KF Team
  Wydawca: KF Team
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 6.8
  • 0.0
  • 7.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Kroniki Fallathanu - Nowy wygląd gry
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
Fatal Force - Mobile Gameplay [HD]
Fatal Force - MMORPG - Trailer

Najchętniej grane

BEST GAME - LINEAGE II - FANTASY
 • Sonda Kroniki Fallathanu
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee