Herbia PBF • Najlepsze Gry Inne • Encyklopedia Gier Online
 • ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Herbia PBF

gra Herbia PBF

Gatunek: Inne
Tematyka: Fantasy
Grafika: tekstowo-graficzna
Producent: Herbia PBF
Wydawca: Herbia PBF
Platformy: Przeglądarka internetowa
Premiera: 2008
Polska wersja: TAK
Koszt gry: Darmowa
Ograniczenia wiekowe: brak
Aktywna: NIE

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 273. WG GATUNKU Inne
55.
ILOŚĆ GŁOSÓW 7
OCENA GRACZY 6.8
OCENA REDAKCJI 6.7

Herbia jest grą typu PBF (ang. Play By Forum) – oznacza to tyle, iż fabuła rozgrywa się na forum dyskusyjnym, gdzie gracze opisują działania stworzonych przez siebie uprzednio postaci poprzez posty fabularne, przypominające swoją formą wspólne pisanie książki lub opowiadania. Nad rozgrywką czuwają Mistrzowie Gry i Bardowie, odpowiedzialni za reakcję świata na działania graczy i podsuwający im wyzwania.

Jesteśmy jednym z najdłużej działających i najaktywniejszych PBFów na rynku – pierwsza edycja Herbii powstała w roku 2008, a w obecnym kształcie i pod obecnym adresem istniejemy od 2012. Nasze forum ma już wyrobioną markę, jest dobrze znane i rozpoznawalne w PBF-owym środowisku. Mamy także stałą ekipę graczy oraz ciągle dołączających nowych, dzięki czemu forum nigdy nie świeci pustkami. Zarówno MG, jak i gracze są skorzy do pomocy wszystkim nowym, a panująca u nas atmosfera jest naprawdę luźna i przyjazna.

Herbia jest autorskim światem fantasy (w jego mrocznej, raczej ciężkiej odmianie), bazującym na wielu klasykach z tej dziedziny literatury. Tak więc spotkać można tutaj nie tylko ludzi, ale także orków, elfy, krasnoludy, demony czy wampiry. Magia i magowie mają realny wpływ na świat, ba, sami bogowie także wtrącają czasem swoje trzy grosze do jego losów. Uniwersum Herbii zbudowane jest od zera, mamy więc własną chronologię, dzieje poszczególnych krain i ras, a także wykształconą ich kulturę oraz politeistyczną religię. W herbiańskim świecie, skąpanym w blasku dwóch księżyców, każdy znajdzie coś dla siebie – od dalekiej Północy, skutej wiecznym lodem, poprzez pseudo-średniowieczne królestwo w centrum kontynentu i południowe pustynie z ich malowniczymi oazami, aż po tropikalne wyspy na Wschodnich Wodach.

Gracz decydując się na rozgrywkę u nas ma do wyboru kilka znanych powszechnie ras i narodowości. Nie ograniczamy nikogo w wyborze profesji – mile widziani są zarówno rycerze i poszukiwacze przygód, politycy, poeci, piraci czy magowie, a nawet zwyczajni mieszkańcy miast i wsi. Czy wolisz paktować z demonami, czy handlować cebulą, na pewno będziesz się dobrze bawić, bo nasi prowadzący dostosowują grę specjalnie do gracza, na względzie mając jego preferencje i Kartę Postaci. Każdy ma szansę na realną ingerencję w świat i wpływ na jego dalszy kształt, wraz ze wszystkimi długoterminowymi konsekwencjami, które się z tym wiążą. Uprzedzamy jednak, że sesje przez nas prowadzone nie bywają zbyt sielankowe, a ciężkie przeżycia postaci, uszczerbki na zdrowiu fizycznym i psychicznym oraz śmierć są na porządku dziennym. Konflikty na tle rasowym i politycznym, okrucieństwa wojny, ludzka podłość i niewdzięczność, niepojęte zagrożenia z innych wymiarów rzeczywistości... Herbia zdecydowanie nie jest różowym i bajkowym światem.

Początkowo każdy może prowadzić jedną postać, jednak dla zaangażowanych przewidziane są nagrody – prawo do prowadzenia kolejnych bohaterów zyskują ci, którzy pomagają w prowadzeniu przygód innym graczom jako Bardowie (pomocnicy Mistrzów Gry) oraz ci, którzy uzbierają odpowiednią liczbę medali za rozmaite forumowe aktywności – na przykład pisanie tekstów do naszej Biblioteki, pomoc innym graczom, konsekwentne i barwne odgrywanie postaci czy udział w licznie organizowanych konkursach.

Herbia to nie tylko fabularna rozgrywka, ale i sympatyczna, zgrana społeczność – dołącz do nas i stań się jej częścią!

*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Lineage 2 PL 2023 - Legendarna gra 19 Lat Później!
Ragnarok Online 2: Legend of the Second - Anime Intro [Full HD]
Ragnarok Online 2: Legend of The Second - Pierwsze wrażenia [Full HD]
Ragnarok Online - Czy warto zagrać? - Gameplay [Full HD]
Call of Dragons - Gameplay - Wybór Frakcji i levelowanie bohaterów [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - CALIBER - SHOOTER
 • Sonda Herbia PBF
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • Spora liczba aktywnych prowadzących 1
  • Autorski świat sprzyjający każdemu typowi przygody 1
  • Możliwość realnej ingerencji w świat 0
  • Tematyka może nie interesować 0
  • Mało dynamiczne tempo gry 0
  • Brutalność rozgrywki może niektórych zniechęcać 0
  • Nieogarnięty, głupi świat 0
 NEWSY
najnowsze