Guild Wars • Najlepsze Gry Fantasy MMORPG • Encyklopedia Gier Online
  • ranking gry mmorpg topowe online
  • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
  • poradniki gry na komputer darmowe
  • wirtualny świat rewolucja gra online
  • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
  • indie games gry niezależne

Guild Wars

gra Guild Wars

Gatunek: Fantasy MMORPG
Tematyka: Fantasy
Grafika: 3D
Producent: ArenaNet
Wydawca: NCsoft
Platformy: Windows
Premiera: 2005
Polska wersja: TAK
Koszt gry: Darmowa po kupnie gry
Ograniczenia wiekowe: 12
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 182. WG GATUNKU Fantasy MMORPG
53.
ILOŚĆ GŁOSÓW 4
OCENA GRACZY 7.0
OCENA REDAKCJI 7.0

„Guild Wars” to gra gatunku MMORPG lub CORPG autorstwa amerykańskiego studio ArenaNet, wydana 28 kwietnia 2005 roku przez południowokoreańskiego giganta NCsoft. Ze względu na jej popularność wśród graczy, pojawiła się polska wersja produkcji. Przynależność gry do danego gatunku jest kwestią problematyczną ze względu na to, że po opuszczenia miasta przez drużynę, otrzymuje ona swoją własną kopię gry. Z tego powodu, część graczy uznaje „Guild Wars” za grę CORPG, co popierane jest przez producenta. 28 sierpnia 2012 roku odbyła się premiera pierwszej kontynuacji gry.

Rozgrywka „Guild Wars” rozgrywa się w fantastycznym świecie, Tyrii. W skład gry wchodzą trzy podstawowe kampanie, których akcja dzieje się jednocześnie („Prophecies”, „Factions” oraz „Nightfall”) i dodatek „Eye of the Norh” osadzony nieco później. Istnieje też możliwość kupna konta przeznaczonego wyłącznie do gry przeciwko graczom, którego dostęp do kampanii PvE jest zablokowany.

Bardzo ważną częścią gry jest jej rozbudowany tryb PvP, w którego skład wchodzą: Areny Losowe, Areny Kodeksu, Walki sojuszy, Walki Gildii, Droga bohatera oraz wprowadzone wraz z dodatkiem specjalne misje trybu współzawodnictwo, które dają możliwość reprezentowania jednej z dwóch wybranych, pogrążonych w wieloletnim konflikcie, frakcji.

Tytułowe gildie są ważną częścią socjalnego aspektu „Guild Wars”. Przynależność do nich jest nieobowiązkowa, stanowią one jednak znaczne ułatwienie, zwłaszcza dla początkujących graczy. Każda gildia posiada swój tag, pelerynę z jej symbolem i siedzibę, która często służy jako punkt zbiórki. Odbywają się tam także Walki Gildii, które należą do najbardziej prestiżowych rozgrywek trybu PvP.

Istotną różnicą „Guild Wars” od innych wcześniejszych gier jest sposób, w jaki ściągane są aktualizacje. Gracz nie musi ściągać żadnych plików. Zamiast tego, klient sam decyduje co wymaga ściągnięcia i zainstalowania. Wraz z pierwszym uruchomieniem programu, domyślnie ściągane są tylko podstawowe pliki, a takie elementy jak dalsze lokacje, do których gracze nie mają jeszcze dostępu, pozostawione są na później.


*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Guild Wars - gameplay
Guild Wars - drugi gameplay
Guild Wars: Eye of the North Trailer [HD]
Guild Wars 2 Living World Season 3 Episode 1 Cinematic: The White Mantle Divided [Full HD]
Final Fantasy XIV - Czy to najlepsze MMORPG i czy warto zagrać w FFXIV?

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
  • Sonda Guild Wars
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze