• ranking gry mmorpg topowe online
  • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
  • poradniki gry na komputer darmowe
  • wirtualny świat rewolucja gra online
  • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
  • indie games gry niezależne

Dying Light

gra Dying Light

Gatunek: Shootery
Tematyka: Survival FPS
Grafika: 3D
Producent: Techland
Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
Platformy: PC, PS4, XOne
Premiera: 2015
Polska wersja: TAK
Koszt gry: 39,99
Ograniczenia wiekowe: 18
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 127. WG GATUNKU Shootery
20.
ILOŚĆ GŁOSÓW 1
OCENA GRACZY 7.3
OCENA REDAKCJI 8.0

Dying Light od firmy Techland jest dziełem twórców, którzy w swoim portfolio mają takie tytuły, jak seria Dead Island czy Call of Juarez. Jest to zatem gra stworzona przez doświadczonych profesjonalistów, którzy nie omieszkali dodać do niej nieco kreatywności i połączenia gatunków. W świecie Dying Light bronią jest nie tylko oręż bohatera, lecz i on sam, potrafiący z gracją biegać, wspinać się i uciekać przez krwiożerczymi potworami. 

Grę rozpoczynamy jako niejaki Kyle Crane, który to znalazł się w mieście wzorowanym na fawelach Rio de Janeiro. Okolica została spustoszona przez tajemniczy wirus, który zamienił ludzi w zombie. Ich cechą, poza byciem nielada niebezpieczeństwem jest fakt, iż stają się niesamowicie agresywne w nocy, aby nieco uspokoić się w dzień. To dzieli rozgrywkę na dwa etapy, zależne od pory dnia.

Podobieństwem do innego hitu ze stajni Techland, czyli Dead Island, na pewno jest system broni. Oręż dzieli się na broń białą oraz dystansową. Jako, że w każdym świecie targanym kryzysem ciężko o duże ilości karabinów i amunicji, broń palna stanowi swego rodzaju rarytas. Broni siecznej czy obuchowej natomiast jest pod dostatkiem. Co więcej, gra posiada rozbudowany system tworzenia i ulepszania swojego oręża, przez co z biegiem gry możemy wykreować swój własny rynsztunek. Wszystko w oparciu o preferencje. 

Z kolei w przeciwieństwie do gry traktującej o martwej wyspie, Dying Light jest zdecydowanie bardziej dynamiczne. System poruszania się (słusznie porównywany do Mirror's Edge) zupełnie zmienia oblicze rozgrywki, dzięki czemu same starcia stają się niekeidy szalonym tańcem ze śmiercią, a przewaga liczebna nie musi oznaczać śmierci - warto czasami dać nogi za pas i oddalić się do bezpiecznej kryjówki. 

Całość gry działa na szóstej wersji silnika Chrome Engine i jest wspierana przez DirectX 11, co oznacza, że przy odpowiedniej konfiguracji sprzętowej świat gry niejednokrotnie zachwyci swoją szczegółowością i rozmachem.


.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Dying Light - Gameplay [HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
Fatal Force - Mobile Gameplay [HD]
Fatal Force - MMORPG - Trailer
Zobacz 15 najlepszych gier survivalowych z ciekawym elementem budowania

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
  • Sonda Dying Light
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee