• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Trójmiejskie spotkania z grami planszowymi, czyli Festiwal Gramy

Trójmiejskie spotkania z grami planszowymi, czyli Festiwal Gramy

Kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowi cosplayerzy, emocjonujące mistrzostwa, turnieje i konkursy. W sobotę 23 listopada w gdańskim AMBEREXPO ruszają 8. Targi GRA I ZABAWA  i 19. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi FESTIWAL GRAMY. Swoją ofertę zaprezentują najbardziej liczący się na polskim rynku producenci i dystrybutorzy gier i zabawek. Podczas edycji 2018 bawiło się 11 tysięcy osób!  

Powód? Fantastyczna atmosfera!

Targi Gra i Zabawa to wydawnicze nowości, kultowe gry, kreatywne zabawy, widowiskowe konkursy, mistrzostwa i turnieje, warsztaty plastyczne, komiksowe i z układania kostki Rubika, pasjonujące eksperymenty naukowe, podróże do świata, strefa zabaw dla najmłodszych z kinem Treflika i mnóstwo innych atrakcji. Tu naprawdę jest co robić!

Targi Gra i Zabawa

JEST W CO GRAĆ!

Targom towarzyszy największe święto miłośników gier planszowych - Festiwal Gramy z sercem imprezy - Gralnią, gdzie będzie można grać i testować blisko 3 tysiące gier: planszówek familijnych, imprezowych, strategicznych, science fiction, przygodowych, logicznych i karcianych. Do grania zapraszamy wszystkich - rodziny, przyjaciół, znajomych i nieznajomych w wieku od 0 do 100 lat, mianownik jest jeden - dobra zabawa! Podczas edycji 2018 w strefie testów gier zanotowano 5040 wypożyczeń z oferty 2600 gier. Przez 18 godzin trwania imprezy non stop zajętych było 2500 krzeseł i  580 stolików.

W Strefie Premiery z Essen prezentowane będą premierowe tytuły gier, przywiezione prosto z największych światowych targów gier planszowych SPIEL w Niemczech.

JEST O CO GRAĆ!

Po raz trzeci wybrana zostanie Gra Roku Targów Gra i Zabawa. Rok temu tytuł ten zdobyła gra Sagrada firmy GW Foksal (Fox Games). Wybrano również Familijną Grę Roku, którą została Paperback Edycja Polska Wydawnictwa Baldar Agnieszka Krzywicka) oraz Dziecięcą Grę Roku Targów Gra i Zabawa 2018 – ta nagroda przypadła grze Karak firmy Albi Polska). Wyróżnienia otrzymały gry: Azul (wyd. Lacerta Małgorzata Korzeniewska), Operation Escape Room Junior (wyd. Tm Toys) oraz Totem (Wydawnictwo Nasza Księgarnia). Wyróżnieniem specjalnym uhonorowano grę Mistrz Bajek (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku).

Targi Gra i Zabawa to także mnóstwo turniejów, w których udział może wziąć każdy. Jak choćby wielki turniej w grze planszowej „Wsiąść do pociągu. Polska”, czy otwarty turniej pod hasłem "Szachy łączą pokolenia".

Miłośnicy kreatywnego odwzorowywania postaci z filmów, gier, seriali czy komiksów swoich sił spróbować mogą  w drugiej edycji Konkursu Cosplay Targów Gra i Zabawa. Udział w konkursie należy zgłosić organizatorowi do 15 listopada. Pula nagród to 2000 zł! Rok temu na podium stanęły: Julianna Mikucka Juleczka jako postać Walkiria Mercy z gry Overwatch (I miejsce), Justyna Kieczmer Esmeten jako Anna Henrietta z gry Wiedźmin III (II miejsce) i Aleksandra Rogalewicz Yarpenna jako Smuga z gry Overwatch (III miejsce).

4000 TYSIĄCE KOSTEK RUBIKA

Zdecydowanie emocjonującym wydarzeniem z udziałem najlepszych młodocianych miłośników kostki Rubika z całej Polski będą Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedcubingu 2019. Poza klasyczną kostką Rubika 3x3x3,na scenie zobaczymy również rywalizację w ośmiu widowiskowych konkurencjach. Dodatkową atrakcją dla publiczności będą zręcznościowe konkursy z nagrodami! Organizatorzy przygotowali też największą w Polsce wystawę mozaik wykonanych z ponad 4000 kostek Rubika! Autorami prac są członkowie gdańskiego klubu speedcubingu.

W trakcie mistrzostw przeprowadzone zostaną wielkie warsztaty układania kostki Rubika. Przy odrobinie cierpliwości każdy będzie w stanie pokonać legendarną łamigłówkę! Całe wydarzenie poprowadzi zwycięzca programu "THE BRAIN - Genialny Umysł" - Adam Polkowski. Jeżeli Twoja rodzina pasjonuje się kostką Rubika, nie może Was zabraknąć!

SPORT TO TEŻ ZABAWA

W sobotę w hali C AMBEREXPO odbędą się Mistrzostwa Europy w FIT-KID & Fitness Aerobic, a w niedzielę będziemy mogli podziwiać „roztańczone” VI Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak - czyli niesamowitą kombinację umiejętności, sportu  i widowiska. Na scenie zaprezentują się zawodnicy w wieku od 5 do 18 roku życia,  a także Duety i Formacje Fitness.

23 i 24 listopada -  koniecznie wpiszcie sobie tę datę do kalendarza :-)

 

Dołącz do wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/2287747328203875/

GRA I ZABAWA 2019 | www.graizabawa.com.pl

23 listopada, godz. 10.00 –  20.00
24 listopada, godz. 10.00 –  18.00
AMBEREXPO | Gdańsk, ul. Żaglowa 11

BILETY

- jednodniowy:  normalny  20 zł/os. ; ulgowy  10 zł/os.

- dwudniowy:  normalny  30 zł/os., ulgowy  15 zł/ os.

- dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny!

Bilety do nabycia podczas Targów w kasie AMBEREXPO.

Upoważnieni do zakupu biletów ulgowych są osoby posiadające KARTY DUŻEJ RODZINY, dzieci powyżej 6 r.ż., uczniowie, studenci do 26 r.ż., osoby niepełnosprawne (zakup biletu w kasie po okazaniu legitymacji), emeryci, grupy zorganizowane (szkoły, grupy powyżej 10 osób.)
 


 

INTERESUJĄ CIĘ GRY PLANSZOWE? SPRAWDŹ TAKŻE NASZE ARTYKUŁY O TEJ TEMATYCE:

gry planszowe przez sieć online darmowePlanszówki - najlepsze gry planszowe rodzinneNajlepsze gry planszowe dla dorosłych - fajne planszówki
 

Ewelina Lechowicz

Ewelina Lechowicz

Po ukończeniu questa na Politechnice Wrocławskiej ewoluowała na laborantkę w wodociągach w swoim rodzinnym mieście. Wolne chwile spędza na czytaniu książek, tworzeniu grafiki, rękodzieła i robieniu zdjęć. Wieczorne sesje wśród gier są dla niej odskocznią od całej rzeczywistości. Na ogół jest miłą, spokojną i zamkniętą w swoim świecie dziewczynką. Lecz bywają dni kiedy przywdziewa cosplay i wyrusza z kompanem w podróż po świecie fantastyki.
 


 • Labyrinth: Paths of Destiny / Labirynt: Ścieżki Przeznaczenia logo gry png

  Labyrinth: Paths of Destiny / Labirynt: Ścieżki Przeznaczenia

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Przygodowa / Fantasy
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: StarHouse Games
  Wydawca: StarHouse Games
  Platformy:

  • 7.0
  • 0.0
  • 7.7
 • Sonda Labyrinth: Paths of Desti...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • Każda rozgrywka jest inna 0
  • Wiele postaci o zróżnicowanych zdolnościach 0
  • Proste i łatwe zasady (gra dla niedzielnych graczy) 0
  • Brak adaptacji na TableTop Simulator 0
  • Brakuje jakiegoś głębszego intro 0
  • Niektóre elementy są trochę za ciemne 0
 NEWSY
najnowszee