• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Słowniczek gracza - newbi, grind, exp i inne

Słowniczek gracza - newbi, grind, exp i inne

Znajomy mówi, że idzie grindować – czy powinniśmy się obrazić? A może powiedzieć, że zachowuje się jak noob lub też newbie? To tylko kilka przykładów dość specyficznego języka, którym posługują się gracze. Slang czy też język graczy to niezwykła mieszanka zdrobnień, spolszczonych wyrazów z języka angielskiego, doprawiona szczyptą niechlujności. Jest to jednak narzędzie, które tak jak każdy język, ma do spełnienia określoną rolę. Oto nasz słowniczek gracza, który wyjaśni kilka znaczeń.

Newbi grind co to znaczy słownik gracza

Język się zmienia. Jest niczym żywa struktura, która ulega wpływom i zmianom, a te przytrafiają się nieustannie. W przypadku tak szybko rozwijającej się dziedzinie, jak gry wideo, język jest nie tylko elementem kluczowym do właściwego nadawania komunikatów i przetwarzania ich. Jest także swego rodzaju encyklopedią tego, co zawiera się pod pojęciem gier wideo. Język graczy spełnia zatem tę samą rolę, co język jako taki – jest nośnikiem kultury, choćby i specyficznej.
League of Angels III - gra MMORPG fantasy idle game
Pierwszy wyrażenie – newbie, newbi. Jest to określenie gracza, który jest początkujący. W przeciwieństwie do noob’a, jest to wyrażenie bez negatywnego nacechowania. Gracze nierzadko stosują je sami wobec siebie. Informują w ten sposób, że dopiero zaczynają przygodę z daną grą i mogą nie posługiwać się biegle jej mechanikami czy znajomością zasad. Kolejny wraz to grind. Wyraz ten można spotkać na pewno w przypadku gier MMO i RPG, gdzie kluczowymi elementami rozgrywki jest zdobywanie przedmiotów, waluty i punktów doświadczenia. W tym wypadku, grind oznacza powtarzalne wykonywanie danej czynności, co przekłada się na otrzymywanie przez gracza korzyści w postaci zdobywania wyższego poziomu postaci, ulepszania ekwipunku itp. Przykładem może być zabijanie potworów w grze typu World of Warcraft.
Lineage II - kultowa gra MMORPG fantasy
Następnym wyrazem jest exp. Pochodzi on od angielskiego słowa experience, czyli doświadczenie. Ponownie mamy do czynienia z elementem charakterystycznym dla gier MMO, w należy dbać o rozwój postaci. Więcej exp’a to wyższy level, a to przekłada się na większe możliwości, umiejętności itd. W gracz MMORPG wyższy exp pozwala nam na stworzenie lepszego builda postaci. Build to nic innego jak sposób, w który dobierzemy umiejętności, ekwipunek i inne cechy czy dodatki do naszego bohatera. Wpływa to na jego użyteczność, zatem build może być dobry, lub beznadziejny.

Counter-Strike: Global Offensive camper

Kolejne wyrażenia dotyczą głównie gier akcji, jak na przykład Counter-Strike: Global Offensive. Kim jest camper? Osoba ta może nie korzysta z nielegalnych sztuczek, ale ucieka się on do strategii, która w środowisku growym nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Przeważnie ukrywa się w miejscu mało widocznym lub ciężko dostępnym. Wtenczas, przy pomocy głównie broni długodystansowej zabija swoich przeciwników. Gorszym jest natomiast tzw. Cheater. Taki osobnik nie tylko łamie powszechne zasady etykiety growej, ale również i regulamin samej produkcji i producenta, gdyż przy wykorzystaniu nielegalnego oprogramowania czy skryptu niszczy on zasady rozgrywki. Może stać się np. nieśmiertelnym, lub widzieć przez ściany.
OGame - gra strategia kosmos - gry strategiczne
Warto znać slang graczy. Nie tylko pozwala nam zrozumieć przekaz growych towarzyszy, ale również ułatwia komunikowanie nam samym. Wszyscy dobrze wiemy, jak sprawna komunikacja wpływa pozytywnie na nasz komfort podczas zabawy w różnorodne produkcje.

 


 

SPRAWDŹ INNE HASŁA ZE SŁOWNIKA GRACZA, TOP GRY MMORPG ORAZ ŚWIETNE FREE ONLINE GAMES PL

Słownik gracza - Camping, farming, nerfNajlepsze top gry MMORPG i MMOGry PL - free online games 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.

 

LUBISZ SKOKI NARCIARSKIE? KONIECZNIE SPRAWDŹ DARMOWY SKI JUMP SIMULATOR

Ski Jump Simulator logo gra o skokach narciarskich

Skijumping gra online skokiskijump game onlineskoki narciarskie gra menadżer skoków narciarskich skoczekSki jumping gra
 

 • Eternal Fury logo gry png

  Eternal Fury

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Strategia fantasy RPG
  Grafika: 2D
  Producent: Game Hollywood Games
  Wydawca: Game Hollywood Games
  Platformy: PC, smartfon

  • 7.0
  • 0.0
  • 6.7
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Eternal Fury - Early Gameplay & Tips [Full HD]
Eternal Fury - Archer Gameplay [Full HD]
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ 3 - Rekordy Świata [Full HD]
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ3 – Gameplay Japonia [HD]
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ 3 – Gameplay [HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Eternal Fury
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee