• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Pokemony podbijają świat!

Pokemony podbijają świat!

Wystarczyły dwa tygodnie, aby nostalgiczna marka przeżyła swoją drugą młodość. Pokemon Go jest wszędzie. Czy czeka nas prawdziwa rewolucja?

Chyba nikt nie spodziewał się, że jedna prosta aplikacja spowoduje, że cały świat zwariuje. Wartości akcji Nintendo wzrosły o 23 miliardy dolarów, a ilość aktywnych użytkowników Pokemon Go wyprzedziła chociażby Twittera. Co jest tajemnicą tego fenomenu? Czy jest to chwilowa moda, a może pełzająca zmiana w społeczności gamingowej?
Pokemon Go gra pokemony online
Sama aplikacja jest zaskakująco prosta – ot nakładka graficzna na google maps, gdzie poruszamy się jako trenerzy pokemonów, szukając wymarzonych potworków i zdobywając ważne lokacje w naszej okolicy. Celem przyświecającym grze jest oczywiście zdobycie wszystkich pokemonów, zwiększanie ich mocy oraz walczenie o dominację jednej z trzech drużyn, którą przyjdzie nam reprezentować.

Widać, że mechanizm gry jest bardzo prosty i bynajmniej nie innowacyjny. Jednak tajemnica fenomenu kryje się w połączeniu tej łatwej mechaniki z samą tematyką. Pokemony były hitem pod koniec lat 90-tych. Każdy chciał zostać trenerem i przemierzać świat w poszukiwaniu sławy. Dlatego dla przedziału wiekowego 25-35 jest to powrót nostalgii, podczas gdy młodsi gracze na pewno kojarzą bajkę z jej nowszych odsłon, jednocześnie znając/słysząc o wersji oryginalnej.

Kolejnym ważnym aspektem jest oczywiście sposób grania. Aplikacja ta zmusza nas do ruszenia się, umawiania ze znajomymi na wspólne polowania bądź poznawania nowych ludzi w ważnych punktach na mapie gry. Takie interakcje najczęściej prowadzą do budowania świeżych znajomości i jeszcze bardziej pozytywnego przeżycia – w końcu w realu nie uświadczymy tylu trolli, co na czacie jakiejkolwiek gry online.

Pokemon Go
Twórcy gry, Niantic, połączyli trzy ważne aspekty w jeden absolutnie rewolucyjny tytuł. Mania pokemonów cały czas rośnie. Serwery miały spore problemy na samym początku, jednak widać, że deweloperzy pracują ciężko nad stabilnością. Miejmy nadzieję, że będą oni również regularnie ulepszać tę aplikację i dodawać kolejne funkcje (wymiany pokemonów, pojedynki z innymi trenerami?).

Czy Wam również udzieliła się pokemania? Pochwalcie się swoimi zdobyczami w komentarzach!
 


 

Chcesz zacząć przygodę z Pokemon GO?
Zapoznaj się z poradnikiem dla rozpoczynających grę
.
 

robert popiuk

Robert Popiuk

W młodości zagorzały fan klasycznych RTS-ów, teraz ordynarny casual i altoholik. Regularnie zbiera cięgi w Hearthstonie bądź feeduje w LoL-u. Poza komputerami lubi jazdy na rowerze, góry i machanie żelastwem. Walił z axa w grach fabularnych, popychał figurki, a ostatnio niedzielnie gra w planszówki. Amator reportaży, dokumentów i ciężkich kosmiczno-egzystencjalnych debat późnymi porami.
 


 • Pokemon Go logo gry png

  Pokemon Go

  Gatunek: Inne
  Tematyka: mobilna gra miejska - anime/manga
  Grafika: 3D
  Producent: Niantic
  Wydawca: Niantic
  Platformy: Android, iOS

  • 7.2
  • 0.0
  • 7.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Pokemon Go - Przewodnik [HD]
Pokemon Go - Jak złapać Pikachu [HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
Fatal Force - Mobile Gameplay [HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - LINEAGE II - FANTASY
 • Sonda Pokemon Go
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee