• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

PORADNIK: Pokemon Go - jak złapać je wszystkie?

PORADNIK: Pokemon Go - jak złapać je wszystkie?

Mania kieszonkowych potworów trwa w najlepsze. Chyba nie ma już osoby, która nie słyszała o najnowszej geocachingowej grze od Niantic. Jeśli jednak dopiero zaczynacie swoją przygodę z Pokemon Go, to mamy dla Was garść przydatnych informacji, które pomogą w lepszym starcie w grze.

Rzucanie i łapanie

Pokemon GOPrzed rzutem warto zobaczyć, jakiego koloru jest kółko, w które wpisany jest dany pokemon. Spotkamy się z kolorami zielonym (łatwy do złapania), żółtym (umiarkowanym) oraz czerwonym (trudnym). Te dwa ostatnie najczęściej wymagać od nas będą podania pokemonowi razz berry bądź użycia lepszego pokeballa – inaczej istnieje spora szansa na to, że potworek nam zwyczajnie ucieknie.

Wcześniej wymienione kółka mają dodatkową zasadę. W trakcie trzymania pokeballa, zobaczymy, że ich rozmiar się zmniejsza i powiększa. Wpływa to oczywiście na łatwość w trafieniu, ale również na ilość otrzymanego doświadczenia. Tu również są trzy poziomy: nice (10 expa), great (50) i excellent (100). Za podkręcenie pokeballa można uzyskać dodatkowe punkty. Tak więc jeśli czujecie się mocni w rzutach, próbujcie za każdym razem zebrać jak najwięcej doświadczenia.

Funkcja rozszerzonej rzeczywistości (AR) najlepiej aby pozostała wyłączona. O ile Diglet wystający ze studzienki kanalizacyjnej jest zabawny, to funkcja ta utrudnia nam celowanie w upragnionego stworka. Z wyłączonym AR pokemon cały czas stoi w jednym miejscu, niezależnie od poruszania telefonem.

Zarządzanie pokemonami i ekwipunkiem

Gdy już nałapaliśmy potworków, warto wiedzieć, że nie wszystkie są warte naszej uwagi. Początkowe stworki z małym CP owszem, można ulepszać, ale jest to nieopłacalne. Wraz ze wzrostem poziomu gracza mamy większą szansę na upolowanie mocniejszych pokemonów. Na przykład początkowy Charmander z CP 10 pochłonie tony stardustu, a i tak za chwilę znajdziemy kolejnego na CP 300 lub więcej. Idealnie jest poczekać aż do 30-stego poziomu, bo to właśnie od niego gracz może łapać pokemony na najwyższym możliwym CP.

Pokemon GO

Większość pokemonów można ewoluować przynajmniej o jedną formę. Ilość potrzebnych do tego ciastek zależy od rzadkości danego pokemona. Otrzymujemy po 3 ciastka za złapanie oraz 1 za transferowanie potworka do doktora. Dlatego warto na bieżąco czyścić swoją listę pokemonów ze słabych sztuk, które zamieniamy na ciastka do ewoluowania tych mocniejszych.

Gdy zaczniecie zabawę z Pokemon Go na dobre, na pewno szybko dojdziecie do momentu, w którym Wasz ekwipunek zwyczajnie się zapełni. Są na to dwa sposoby – ulepszenie plecaka, które kosztuje 200 coinów (najlepiej zbierać z przejmowania gymów). Drugim jest regularne „sprzątanie” ekwipunku - wyrzucajcie nadmiary zwyczajnych pokeballi, których najczęściej jest od groma, a i tak bardzo łatwo uzupełnić ich zapasy w pokestopach.

Walka

Pokemon GOJak na razie sprowadza się ona do przejmowania gymów. Pamiętajcie, że pokemon broniący jest kontrolowany przez AI sztuczną inteligencję, co uniemożliwia mu unikanie Waszych ataków. Dlatego generalnie w obronie najlepiej sprawiają się potworki z większą ilością hp (np. Snorlax), a do przejmowana szybsze, którymi możemy robić uniki i zasypywać obronę gradem uderzeń (np. Vaporeon). Jeśli jesteście zaciekawieni jakością każdego pojedynczego pokemona, to użytkownikom udało się już opracować wiele interesujących tabel do przeanalizowania.

Gymy najlepiej przejmować w grupie, ponieważ jesteście w stanie jednocześnie atakować tego samego gyma, szybciej zbijając mu poziom prestiżu. Dodatkowo ułatwia to walkę z mocniejszymi pokemonami, więc nie zniechęcajcie się, jeśli obrońca wrzucił potworka o nawet kilkaset CP więcej – grając drużynowo i unikając jego mocnych ataków, będziecie w stanie powalić nawet tak mocnego przeciwnika.

Jeśli w okolicy nie ma sporej aktywności Waszej drużyny i gymy są po chwili przejmowane, to nie zniechęcajcie się. Przejmowanie ich nawet na chwilę jest bardzo ważne, ponieważ każdy pokemon wstawiony do obrony daje Wam możliwość wypłacenia 10 coinów oraz 500 stardustu w okienku sklepu. Faktem jest, że możecie to zrobić raz na 21 godzin, więc jeśli nie macie w planach dalszego przejmowania, wypłaćcie kasę od razu.

Mamy nadzieję, że powyższe tricki pomogą Wam zdominować swoją okolicę i zostać najlepszym trenerem pokemonów. ;) Powodzenia!
 Interesujesz się Pokemon GO? Przeczytaj również szybką recenzję gry.
 


 

poradnik do gry MMORPG online przeglądarkowe

Sprawdź też inne poradniki w naszej bazie.

 

robert popiuk

Robert Popiuk

W młodości zagorzały fan klasycznych RTS-ów, teraz ordynarny casual i altoholik. Regularnie zbiera cięgi w Hearthstonie bądź feeduje w LoL-u. Poza komputerami lubi jazdy na rowerze, góry i machanie żelastwem. Walił z axa w grach fabularnych, popychał figurki, a ostatnio niedzielnie gra w planszówki. Amator reportaży, dokumentów i ciężkich kosmiczno-egzystencjalnych debat późnymi porami.
 


 • Pokemon Go logo gry png

  Pokemon Go

  Gatunek: Inne
  Tematyka: mobilna gra miejska - anime/manga
  Grafika: 3D
  Producent: Niantic
  Wydawca: Niantic
  Platformy: Android, iOS

  • 7.2
  • 0.0
  • 7.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Pokemon Go - Przewodnik [HD]
Pokemon Go - Jak złapać Pikachu [HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
Fatal Force - Mobile Gameplay [HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Pokemon Go
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee