• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

INDIE GAMES: Hegira - Druga era

INDIE GAMES: Hegira - Druga era

Witajcie w kolejnej odsłonie naszego cyklu INDIE GAMES, w którym przyglądamy się rodzimym produkcjom oraz inicjatywom. Dzisiaj nasz wybór padł na Hegirę, czyli grę przeglądarkową osadzoną w dalekiej przyszłości, w której zadaniem graczy jest kolonizowanie kosmosu.

Tradycyjnie przekazujemy Wam parę słów od twórców gry:

"Hegira jest złożonym symutorem kolonizacji kosmosu. Gracz budzi się, gdy jego świadomość zostaje wgrana do pierwszego klona. Jego pierwszym zadaniem jest zawierdzenie lądowania okrętu kolonizacyjnego na powierzchni planety. Po tej operacji zostaje uruchomiony proces klonowania kolejnych kolonistów.

Hegira

Od tego momentu wszystko zależy od przywódcy nowej kolonii. To on decyduje w jakim kierunku będzie się rozwijać. Zaczynamy od odkrycia złóż na planecie, zbadaniu lokalnych gatunków flory i fauny, uruchamiamy centrum badań, fabryki. Do odkrycia mamy siedem klas jednostek lądowych i kosmicznych, a w każdym z nich kolejne podklasy.

W odpowiednio rozwiniętym społeczeństwie można utworzyć senat planety i wybrać jeden z czterech ustrojów: technokracja, urbanizacja, militaryzm, pro społeczny. Każdy z nich ma wpływ na możliwe do zdobycia osiągnięcia naukowe. Dodatkowo niektóre z ustrojów mają jeszcze swoje warianty, które pojawiają się w czasie dalszej rozgrywki.

W kosmosie możemy wykonywać różnego rodzaju misje i zlecenia, podczas których poznamy kontrolujące przestrzeń frakcje jak i napotkamy żyjące w kosmosie organizmy.

W miarę rozwoju dyplomacji możemy ufundować porty kosmiczne na stacjach frakcyjnych, podpisać pakty o nieagresji w ambasadzie na planecie, lub nawet założyć własny sojusz.

Mniej więcej na etapie dołączania do frakcji zyskujemy możliwość budowy własnych stacji kosmicznych, które umożliwiają samodzielne pokonywanie odległości pomiędzy układami słonecznymi z pominięciem gwiezdnych wrót (kontrolowanych przez frakcje). Oczywiście wszystko to wymaga nakładu czasu i surowców, te ostatnie możemy zdobywać nie tylko na własnej planecie, ale i w pasach asteroid, na innych planetach a nawet w odległych i niebezpiecznych obszarach anomalii kosmicznych.

Świat Hegiry to obecnie prawie dwa tysiące układów słonecznych, w których możemy odwiedzić prawie dwieście tysięcy obiektów kosmicznych.

Dlaczego druga era? Świat Hegiry istnieje od 2012 roku. Pod koniec 2016 roku gracze dotarli do możliwości budowy własnych gwiezdnych wrót. Odkrycie to uwolniło ich spod monopolu frakcji."

My oczywiście trzymamy kciuki za twórców gry i dalszy rozwój ich projektu. Serdecznie zapraszamy do gry!Zainteresowała Cię Hegira?
Przeczytaj recenzję gry, którą przygotował Kamil.

Zobacz inne niezależne produkcje,
które opisaliśmy.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • Hegira logo gry png

  Hegira

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Symulator kolonizacji
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: i-play24.net
  Wydawca: i-play24.net
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.1
  • 0.0
  • 6.7
.

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Hegira
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee