• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

European Road to BlizzCon 2015 już za nami

European Road to BlizzCon 2015 już za nami

W pierwszy weekend października w Pradze, w 02 Arena starli się najlepsi europejscy gracze trzech produkcji Blizzarda: World of Warcraft, Hearthstone oraz ich najnowszej gry – Heroes of the Storm. Tytuł Mistrza Europy oraz pula nagród o łącznej wartości 300 000 dolarów amerykańskich to nie wszystko, co było do wygrania – zwycięzcy mają również zapewniony wyjazd do Kalifornii na BlizzCon 2015 w listopadzie.


Rywalizacja w Mistrzostwach Europy w Heroes of the Storm była bardzo zaciekła. Wszystkie drużyny naprawdę dobrze przygotowały się do zawodów, co widać było już od fazy grupowej. Do finału trafił zespół Natus Vincere oraz Team Dignitas. Po zasłużony tytuł sięgnęli Na'Vi, którzy zwyciężyli we wszystkich meczach rozegranych na tym turnieju. Obie drużyny spotkają się na tegorocznym BlizzConie.
BlizzCon Blizzard
W szrankach o tytuł Mistrza Europy w World of Warcraft trzy drużyny mogły wygrać wyjazd na BlizzCon. Ostatnie, trzecie miejsce na podium zajął zespół Three Languages One Team, natomiast o pierwsze konkurowali gracze z jednej gildii. Obie drużyny były świetnie wytrenowane i dopiero w piątej grze wyłonił się zwycięzca. Mistrzostwo Europy przypadło grupie Solaris Gaming Blue, natomiast ich koledzy z Solaris Gaming Red musieli zadowolić się drugim miejscem.

W Mistrzostwach Europy w Hearthstone walczyło ośmiu najlepszych europejskich zawodników. Turniej odbył się na wybitnie wysokim poziomie. Stres wszystkim dawał się we znaki, czego przykład można zobaczyć na oficjalnym koncie Hearthstone Polska na Twitterze. Tytuł Mistrza Europy w Hearthstone wywalczył Holender ThijsNL, natomiast kolejne miejsca zajęli odpowiednio: Ukrainiec Neirea, Niemiec Lifecoach oraz pochodzący ze Szwecji Ostkaka. Cała czwórka, poza nagrodami z puli, wyjedzie do Kalifornii na Mistrzostwa Świata.

Żaden szanujący się konwent tematyczny, ani tym bardziej European Road to BlizzCon nie może się obejść bez fantastycznych cosplayów. Na turnieju nie zabrakło więc tego elementu. Na właścicieli pięciu najlepszych kostiumów czekały rewelacyjne nagrody rzeczowe, więc stroje były najwyższej jakości.

Ponadto, na czas całej imprezy przewidziano wiele innych atrakcji: spotkania z zespołem społecznościowym Blizzarda, mecze pokazowe w Starcraft II czy zabawa w poszukiwanie ukrytych na terenie O2 Areny skarbów to tylko kilka z pomysłów, które zrealizowali organizatorzy, aby uczestnicy European Road to BlizzCon 2015 dobrze się bawili. Ten weekend był również drugą okazją w Europie do przedpremierowego zagrania w nowy tytuł Blizzarda – Overwatch. Na zainteresowanych tą drużynową strzelanką czekało specjalnie przygotowanych 120 stanowisk komputerowych. Kto wie, może na przyszłorocznej edycji imprezy będziemy śledzić zmagania drużyn walczących o tytuł Mistrza Europy w Overwatch?

Elżbieta Rzosińska


 • World of Warcraft logo gry png

  World of Warcraft

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Medieval fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Blizzard Entertainment
  Wydawca: Activision Blizzard
  Platformy: OS X, Windows

  • 7.5
  • 0.0
  • 9.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

World of Warcraft - drugi trailer
World of Warcraft - gameplay
World of Warcraft - drugi gameplay
World of Warcraft - Legion Gameplay [Full HD]
World of Warcraft: Legion - Cinematic Teaser [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - CALIBER - SHOOTER
 • Sonda World of Warcraft
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee