• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

5 domowych robotów, które odmienią Twoje życie

5 domowych robotów, które odmienią Twoje życie

Czasy, kiedy gospodyni domowa to była praca na pełen etat powoli odchodzą do przeszłości. Dziś coraz więcej elementów naszego życia zostaje zautomatyzowanych tak, abyśmy mogli poświęcać nasz cenny czas na co tylko mamy ochotę, na przykład na nasze hobby, sport czy granie w gry. Na rynku pojawiają się coraz to nowe urządzenia, które zastąpią nas w kuchni czy przy sprzątaniu. Jakie są najnowsze zdobycze techniki w tym temacie? Oto nasze subiektywne zestawienie!

SoftBank Pepper

Pepper to humanoidalny robot na kółkach z głową z kamerą i czujnikami, ekranem dotykowym na klatce piersiowej i niezależnymi, przegubowymi ramionami, który został stworzony w Japonii w 2014 roku. Jego cena to 198 000 jenów (1 220 funtów), Pepper jest w stanie prowadzić rozmowy, odczytywać emocje i zabawiać użytkownika. Pepper ma być towarzyszem zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych, na przykład jako asystent przy zakupach. Pepper odegrał swoją rolę w czasie pandemii w Japonii jako towarzysz osób chorych na koronawirusa. Dzięki temu zapobiegał rozprzestrzenianiu się choroby na innych ludzi. Robot potrafi również sprawdzić, czy osoby w jego otoczeniu noszą maseczki ochronne.

Asus Zenbo

Robot, który oferuje niektóre z typowych cech homebotów: pomoc, rozrywkę i towarzystwo - ta ostatnia funkcjonalność jest skierowana głównie do osób starszych. Jednak najbardziej ekscytującą cechą Zenbo jest jego integracja z tradycyjnymi i inteligentnymi urządzeniami domowymi. Jest to w zasadzie smartfon lub tablet na kółkach, z możliwością autonomicznego poruszania się i interakcji z właścicielem na zupełnie nowym poziomie.

Właściciel Zenbo może sprawdzić na zdalnej kamerze, kto stoi przed drzwiami, a następnie odblokować drzwi za pomocą ekranu dotykowego robota. Zenbo jest również w stanie zsynchronizować się z oświetleniem, telewizorami i klimatyzatorami. Oprócz tego urządzenie ma funkcję wysyłania wiadomości do rodziny, jeśli ktoś upadnie oraz czytania książek na głos. Prawdziwą furorę robi natomiast jego cena - jedynie 599 dolarów.

BUDDY

Robot o wdzięcznej nazwie buddy, czyli kumpel jest reklamowany jako urządzenie, które potrafi wyrażać emocje. Zgodnie z informacją producenta BUDDY ma wachlarz emocji, które wyraża naturalnie w ciągu dnia, w zależności od interakcji z członkami rodziny. Będzie szczęśliwy, gdy ciepło przywitasz go po powrocie do domu, czasem będzie zrzędliwy, jeśli nie zwrócisz na niego uwagi, a czasem bez żadnego konkretnego powodu, po prostu dlatego, że tego ranka nie jest w dobrym nastroju.

BUDDY chodzi po domu tak jak zwierzę domowe. Jest obecny w przyjazny sposób, a jednocześnie ma wiele naprawdę przydatnych funkcji. BUDDY czuwa nad domem, zabawia dzieci i współdziała z urządzeniami podłączonymi do inteligentnego domu, wśród wielu innych usług. Może wykonywać dla Ciebie telefony, wysyłać wiadomości, a także na Twoją prośbę włączyć Twoje ulubione kasyno bonus bez depozytu, aby zapewnić Ci chwilę rozrywki.

Roomba

Kto nie zna Roomby? Jest ona z nami już od jakiegoś czasu, bo od 2002 roku. Jest to seria autonomicznych odkurzaczy sprzedawanych przez firmę iRobot. Odkurzacze Roomba są wyposażone w zestaw czujników, które umożliwiają sprzątanie oraz poruszanie się po podłodze w domu. Mogą one wykrywać obecność przeszkód, brudne miejsca na podłodze i wyczuwać strome spadki, aby nie dopuścić do upadku ze schodów.

Najnowsze zaawansowane modele  mają również wiele dodatkowych funkcji, które znacznie ulepszają jakość sprzątania. Na przykład mają wbudowaną kamerę, która jest podłączona do programu nawigacyjnego. Dzięki temu urządzenie jest w stanie pokryć całą powierzchnię podłogi, sprawnie się przemieszczać oraz znajdować ładowarki w pobliżu. Poza tym, niektóre modele mogą też wykonywać inne, bardziej kreatywne zadania, które ze sprzątaniem nie mają nic wspólnego! W tym celu Roomba korzysta z komputera, który jest połączony z interfejsem Roomba Open Interface.

Miko 2

Miko 2 to robot stworzony z myślą o dzieciach, który bawi się z nimi, opiekuje się nimi oraz uczy. Został on opracowany we współpracy z pedagogami i psychologami tak, aby jak najlepiej spełniać potrzeby dzieci na różnych etapach edukacyjnych. Miko 2 nauczy Twoje dziecko programowania, języków obcych oraz innych dziedzin, poprzez rozmowę i quizy. Można go kontrolować za pomocą aplikacji, która może okazać się przydatnym narzędziem dla rodziców, którzy chcą mieć wpływ na treści przyswajane przez ich dzieci.

Podsumowanie

Wygląda na to, że roboty powoli wkraczają w nasze codziennie życie i stają się przydatnymi towarzyszami. To, co wcześniej widzieliśmy tylko w filmach science fiction powoli staje się normą! Honorowa wzmianka na naszej liście należy się: PR2, SpotMini, XR-1 Cloud Robot, Owl, Wigl, Rokubot, Droplet.

Ciekawe, jak nasze codzienne życie będzie wyglądało za kilkadziesiąt lat! Bardzo realne staje się wyobrażenie, że codziennie czynności oddamy w ręce robotów, które będą dla nas tak jak zwierzątka lub może nawet członkowie rodziny!

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • League of Angels 2 logo gry png

  League of Angels 2

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: GTArcade
  Wydawca: GTArcade
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.4
  • 0.0
  • 7.3
 • Sonda League of Angels 2
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee