• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Pokemon Crystal PBF - gratka dla fanów uniwersum

Pokemon Crystal PBF - gratka dla fanów uniwersum

Pokemon Crystal PBF to dość ekstrawagancka próba przeniesienia popularnego uniwersum na nowy, acz wcale nie tak egzotyczny grunt. Mowa bowiem o grze rozgrywanej poprzez tekstowe forum, w którym gracze mają pełną wolność w wyborze swojej postaci. Cechy i charakter naszej postaci jest w dużej mierze uwarunkowany naszą własną osobowością, a wolność w rozgrywce i zabawie gwarantowana jest przez prawdziwe i nieoskryptowane relacje międzyludzkie – czyli między uczestnikami gry. Brzmi niespotykanie? Wyobraźcie sobie zatem naprawdę porządną sesję RPG – i już jesteście w dobrze znanym domu.

Pokemon Crystal gra online

Nie sposób zliczyć, ile to już różnorodnych interpretacji przytrafiło się sympatycznym Pokemonom. Abstrahując od wszelkich animacji czy filmów, growe zaplecze japońskiej franczyzy zawiera ogromną liczbę gier konsolowych, z czego najwięcej na urządzeniach produkcji Nintendo. Tym razem, uniwersum zostało potraktowane w sposób bardzo oryginalny, gdyż Pokemon Crystal PBF jest grą tekstową opartą na internetowym forum, które zostało stworzone przez fanów, dla fanów. Na czym polega wyjątkowość tego tytułu i czy warto po niego sięgnąć?

ZOSTAŃ POKEMONEM LUB KIM CHCESZ

Niezwykłą zaletą wynikającą z tekstowego systemu rozgrywki jest fakt, że w grze ograniczono ramy do absolutnego minimum. Zupełnie jak w prawdziwym życiu, nasze decyzje i chęci definiują to, kim zostaniemy i w jakim kierunku będziemy podążać. W grze Pokemon Crystal PBF na samym starcie możemy zadecydować o tym, kim zostaniemy w ramach rozgrywki. Możemy być człowiekiem, pokemonem lub hybrydą. Każdy gracz na starcie musi utworzyć swoją kartę postaci i w zasadzie jest to moment, w którym rozpoczyna się prawdziwa zabawa. Niektóre rzeczy są dość sztywno określone – do wyboru mamy wspomniane wyżej rodzaje postaci, ale również poszczególne ich profesje. A co poza tym? Musimy wykreować własną przeszłość, wynikające z niej historie, zażyłości rodzinne czy cechy charakteru, które wykształtowały się na podstawie konkretnych doświadczeń życiowych.
Pokemon Crystal PBF anime
To jest właśnie sandboksowy element, którego próżno szukać w innych produkcjach, albowiem nawet w najbardziej nieliniowych grach RPG siłą rzeczy jesteśmy skazani na inwencję ich twórców, którzy przygotowali dane schematy czy możliwości wyboru. W przypadku Pokemon Crystal PBF wiele aspektów zależy wyłącznie od naszej inwencji twórczej. Pozwala to nie tylko odgrywać daną rolę, ale także stworzyć całkowicie własne jej podwaliny. Jest to zdecydowanie element wyróżniający grę na tle innych produkcji MMORPG, które wszak słyną z odgrywania określonej roli i tworzenia własnej historii. W tym celu niezbędna jest społeczność, która komunikuje się i bawi poprzez forum. To kolejny bardzo ważny i kluczowy element gry. Bo to w końcu ludzie są najważniejsi, prawda? 

Pokemon Crystal

SILNA STRONA SPOŁECZNOŚCI

Bardzo często w kontekście tej czy innej gry online mówi się, że jej zaletą jest zwarta społeczność graczy, która jest aktywna i pomocna. Jest to ważne, bowiem żadna gra MMO nie może istnieć bez aktywnych użytkowników. W przypadku Pokemon Crystal PBF jest to o tyle istotne, że gra istnieje właśnie dzięki graczom, ale także jest tym czym jest, właśnie dzięki nim. Twórcy całkowicie podstawnie chwalą się rodzinną atmosferą i klimatem wzajemności w zabawie, co sprawia, że po prostu chce się tworzyć swoją historię i stanowić element większej growej całości razem z innymi. Jest to przy okazji cecha, która wynosi Pokemon Crystal PBF ponad wiele innych gier online, gdyż nie chodzi tu aż tak mocno o tę czy inną mechanikę. Ważna jest interakcja, zażyłości społeczne, stosowanie się do reguł i współtworzenie tej świetnej atmosfery.

Można by powiedzieć, że omawiana gra wymyka się trochę definicji gry jako takiej. Nie jest to wcale wada. Forum Pokemon Crystal to miejsce, w którym spotkać mogą się fani uniwersum, a przy okazji mogą oni oddać się wodzy fantazji, wykazać kreatywnością i stworzyć wspólnymi siłami ciekawą opowieść w ramach świata przedstawionego. Co więcej, nie są ograniczeni żadną niewidoczną granicą czyjejś pracy, a sami tworzą swoje opowieści i splatają je w jedną całość. Propozycja dla fanów pokemonów, a także graczy spragnionych czegoś nowego.

 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.
 


 • Pokemon Crystal PBF logo gry png

  Pokemon Crystal PBF

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Pokemon, PBF, anime i manga, gra tekstowa
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Pokemon Crystal PBF
  Wydawca: Pokemon Crystal PBF
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 6.8
  • 0.0
  • 7.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
Fatal Force - Mobile Gameplay [HD]
Fatal Force - MMORPG - Trailer
Zobacz 15 najlepszych gier survivalowych z ciekawym elementem budowania
Final Fantasy XIV - Czy to najlepsze MMORPG i czy warto zagrać w FFXIV?

Najchętniej grane

BEST GAME - CALIBER - SHOOTER
 • Sonda Pokemon Crystal PBF
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • bardzo duża swoboda gry 1
  • brak narzuconej sztywnej linii fabularnej 0
  • nieograniczona możliwość łączenia wielu uniwersów 0
  • przyjazna atmosfera 0
  • fanowskie Pokemony i unikalne okazy 0
  • 1 0
  • brak chęci lub weny do pisania utrudnia grę 1
  • skomplikowane mechaniki gry 0
  • gra musi być moderowana przez Mistrza Gry 0
 NEWSY
najnowszee