• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

ORP Błyskawica w World of Warships!

ORP Błyskawica w World of Warships!

W najnowszej produkcji znanej firmy Wargaming (twórcy World of Tanks) będziemy mogli wcielić się w rolę kapitana okrętu niszczyciela klasy "Grom" – ORP Błyskawicy. Jest to rezultat współpracy twórców gry z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.
World of Warships - ORP Błyskawica Grom

Najlepsze MMO - darmowe gry online - MMORPG multiplayer

Najsłynniejszy polski niszczyciel z czasów II wojny światowej ORP Błyskawica był uczestnikiem wielu bitew, operując na Atlantyku, Morzu Północnym i Morzu Śródziemnym. Za swoje zasługi został odznaczony Krzyżem Złotym Orderu Virtuti Militari, a także Medalem "Pro Memoria". Od 1 maja 1976 zakotwiczony jest w Porcie Gdynia, gdzie dumnie pełni rolę perełki Muzeum Marynarki Wojennej. Jest najstarszym na świecie zachowanym niszczycielem. Mimo swojej emerytury nadal posiada załogę złożoną z oficerów i marynarzy.
World of Warships - gra symulator bojowy bitwy morskie
Okręt ORP Błyskawica pojawi się w rozgrywce już w listopadzie jako niszczyciel poziomu VI typu premium. Przedstawiciele Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni dostarczyli twórcom gry potrzebne materiały takie jak historyczne plany i schematy, aby firma Wargaming  mogła jak najlepiej odtworzyć okręt w grze. "Naszą rolą w projekcie było zebranie dokumentacji stoczniowej oraz wizualnej. Wprowadzenie polskiego niszczyciela do gry, gdzie będzie występował obok powszechnie znanych na całym świecie okrętów takich jak Yamato, Bismarck czy USS Iowa, pozwoli na skuteczną promocję historii polskiej Marynarki Wojennej" - powiedział Lech Trawcki, zastępca dyrektora Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.
World of Warships - gra bitwy morskie - gra symulator okrętu
Miejmy nadzieję, że pojawienie się ORP Błyskawicy w World of Warships będzię początkiem ścisłej i owocnej współpracy firmy Wargaming oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Warto także wspomnieć, że twórcy wydali również mobilną adaptację gry World of Warships Blitz, umożliwiając graczom cieszenie się emocjonującymi bitwami morskimi na swoich urządzeniach mobilnych i zapewniając dostęp do rozgrywki gdziekolwiek się znajdują.

Kamil Milkiewicz

Kamil Milkiewicz

Pasję do gier MMORPG zawdzięcza długej przygodzie z WoWem, jednak lubi też przysiąść do dobrego RTS'a. Wielki fan Tolkienowskiego świata. Wolne chwile spędza na oglądaniu klasyki amerykańskiego kina i studiowaniu książek kulinarnych. Kiedy nie siedzi przed komputerem dźwiga ciężary i spotyka się z przyjaciółmi.
 

 • World of Warships logo gry png

  World of Warships

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: Bitwy morskie
  Grafika: 3D
  Producent: Wargaming.net
  Wydawca: Wargaming.net
  Platformy: OS X, Windows

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

World of Warships - E3 Trailer
World of Warships - Ciekawy Trailer
World of Warships - Gameplay
World of Warships - Kolejny GamePlay
World of Warships - Trailer w świetnej jakości

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda World of Warships
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee