• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Organizacja Valve zakazała monetyzacji niestandardowych gier w Dota 2

Organizacja Valve zakazała monetyzacji niestandardowych gier w Dota 2

Firma Valve zwróciła się do autorów Niestandardowych Gier (ang. Custom Game) w Dota 2 z żądaniem zaprzestania monetyzacji ich projektów. Poinformował o tym twórca serwisu SteamDB Pavel Djundik na Twitterze, zamieszczając zrzut ekranu z częścią listu od prawników studia. Ciekawe wydarzenia ze świata eSportowego można śledzić na stronie GGBet polska, gdzie znajdziemy również wyniki meczów i aktualne statystyki cybersportowe.

Valve wdraża surowe zasady dotyczące monetyzacji Niestandardowych Gier w Dota 2

Studio Valve zdecydowało się skupić na nowym podejściu do monetyzacji w tzw. Niestandardowych Grach) w Dota 2. Te gry są tworzone przez graczy i oferują alternatywne tryby rozgrywki, takie jak:

# Custom Hero Clash;
# Overthrow 3.0;
# World Of Dota.

Przedstawiciele Valve stwierdzili, że licencja Dota Workshop udostępniana użytkownikom jest przeznaczona wyłącznie do użytku niekomercyjnego. W związku z tym studio domaga się zaprzestania jakiejkolwiek monetyzacji niestandardowych gier od 17 sierpnia 2023 roku. Ponadto firma poprosiła deweloperów o raportowanie zysków z ich gier, wskazując terytorialny rozkład przychodów i najpopularniejsze metody płatności.

Valve nie ogłosiło publicznie zakazu monetyzacji Niestandardowych Gier — nie wiadomo, z jakich powodów studio zdecydowało się zakazać monetyzacji tego segmentu Dota 2. Nie poinformowano również, czy firma zachowa oficjalne przepustki do gry, które można znaleźć w oficjalnym sklepie w grze.

Autorzy Niestandardowych Gier Dota 2 próbowali strajkować z powodu zakazu monetyzacji

Twórcy Niestandardowych Gier w Dota 2 nie byli w stanie zorganizować pełnoprawnego protestu przeciwko zakazowi monetyzacji. Autor Dota 1x6, znany pod pseudonimem XENO, opowiedział o sytuacji na swoim osobistym kanale w Telegramie. Strajk rozpoczął się w nocy 5 sierpnia — krótko po tym, jak deweloperzy Niestandardowych Gier otrzymali od Valve listy dotyczące zakazu monetyzacji. Zakładano, że wszyscy twórcy zamkną dostęp do swoich gier i tym samym zmuszą firmę Gabe'a Newella do zmiany decyzji.

Jednak już rankiem 5 sierpnia strajk się zakończył. Jak wyjaśnił XENO studio Arcadia Redux, które jest odpowiedzialne za Dota 12x12, Overthrow 3.0 i Custom Hero Clash, odmówiło kontynuowania protestu ze względu na problemy ze zwrotami pieniędzy od użytkowników i niechęć chińskich deweloperów do zamykania dostępu do swoich gier.

Twórcy Niestandardowych Gier Dota 2 poprosili Valve, by nie zakazywało całkowicie monetyzacji

Autorzy Niestandardowych Gier Dota 2 opublikowali otwarty list zbiorowy do Valve z prośbą o niezakazywanie monetyzacji ich projektów. List został opublikowany w serwisie reddit. Deweloperzy stwierdzili, że bez monetyzacji nie będą w stanie wspierać istniejących gier i tworzyć nowych. Jako kompromisowe rozwiązanie zasugerowali, aby Valve dodało do Niestandardowych Gier możliwość płacenia za zakupy za pośrednictwem portfela Steam. W ten sposób autorzy otrzymaliby zysk, którego część trafiłaby do Valve, a gracze mogliby przeprowadzać bezpieczne transakcje bez korzystania z usług stron trzecich.

Jako argumenty za utrzymaniem monetyzacji w Niestandardowych Grach, ich twórcy wskazali wysoką popularność tej sekcji Dota 2 jako całości. Ich zdaniem "Biblioteka gier" wydana na Steam z oddzielnym klientem znalazłaby się wśród 20 najpopularniejszych gier. Ponadto autorzy zwrócili uwagę na sukces gry Auto Chess, która stworzyła nowy gatunek i powstała właśnie jako personalizacja w Dota 2.

List otwarty podpisali twórcy dziewięciu gier: Custom Hero Clash, Overthrow 3.0, Dota 12v12, Dota 1x6, Dota 2 Horde Mode, Naruto Wars Reborn, Ability Arena, World Of Dota i Birzha Memov. Zaprosili również fanów do wsparcia ich i skontaktowania się z Valve w mediach społecznościowych lub bezpośrednio z podobną prośbą.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.
 

 • Tictac Toe logo gry png

  Tictac Toe

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Gra w kółko i krzyżyk
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Arclite Systems
  Wydawca: Arclite Systems
  Platformy: PC, Android, iOS

  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Tictac Toe - Trailer [HD]
Farmersi – Poradnik dla początkujących
Farmersi – Gameplay
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ 3 - Rekordy Świata [Full HD]
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ3 – Gameplay Japonia [HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Tictac Toe
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee