League of Legends LCK 2023 Spring • MMO News
 • ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

League of Legends LCK 2023 Spring

League of Legends LCK 2023 Spring

Tegoroczny LCK Wiosna etap ogólny, który jest rozgrywany w Korei Południowej w LoL PARK od 18.01.2023 do 19.03.2023, może się pochwalić łączną pulą nagród $295,000. W etapie ogólnym LCK Wiosna 2023 uczestniczyło 10 drużyn: DRX, Gen.G, Nongshim RedForce, Fredit BRION, Kwangdong Freecs, DAMWON Gaming, T1, KT Rolster, Liiv Sandbox i Hanwha Life Esports. Warto też zaznaczyć, że sezon LoL Esports 2023 jest kontynuowany od miejsca, w którym został przerwany. Organizatorzy wprowadzili pewne aktualizacje w formatach i harmonogramach dla różnych regionów.
League of Legends LCK 2023 Spring

LCK 2023 Koreański turniej jest oceniany jako najbardziej stabilna konkurencja w tym roku. Wiosenny split LCK 2023 odbędzie się wcześniej niż zachodnie turnieje, czyli od 19 stycznia do 19 marca. W turnieju w fazie playoff też pojawiła się drabinka przegranych. Playoffs LCK 2023 Spring Split są zaplanowane na 22 marca – 9 kwietnia. Ponadto warto też zaznaczyć, że e-sportowa platforma medialna ONE Esports oficjalnie ogłosiła rozszerzenie swojej współpracy z serią LCK League of Legends. Na podstawie nowej umowy firma będzie głównym partnerem medialnym cyklu turniejów LoL w 2023 roku.

ONE Esports będzie też zarządzać produkcją filmów i pisemnych raportów dla LCK. Wszystkie treści będą udostępniane za pomocą mediów społecznościowych danej firmy. Przypominamy, że LCK Spring 2023 odbędzie się od 18 stycznia do 19 marca w Seulu w LoL PARK. W mistrzostwach bierze udział dziesięć drużyn esportowych. Korea Południowa jest uznawana za kolebkę League of Legends i nawet całej dziedziny esportowej. Koreańczycy znani są ze świetnych wyników w turniejach Starcraft 2 i Overwatch.

W ciągu ostatnich lat w tabela liderów LoL zmieniała się błyskawicznie, jednak w tym roku drużyny z LCK potrafili pokonać głównych konkurentów, czyli Chińczyków. Warto przypomnieć na przykład między innymi o tym, jak T1 ograło Royal Never Give Up z wynikiem 3-0. Kolejnym zwycięstwem T1 zostało starcie z JD Gaming 3-1. Ponadto DRX pokonało EDward Gaming z wynikiem 3-2. W 2023 roku Mistrzostwa Świata LoL mają się odbyć w Korei Południowej. Ponadto LCK jest w formie, gdyż edycja Mid-Season Invitational 2023 została rozegrana w Busanie, dlatego już wiemy, że koreańscy fani nie mogą się doczekać, kiedy zobaczą grę swoich ulubionych ekip podczas Mistrzostw Świata.

Poprzednie Mistrzostwa w Korei Południowej są wspominane bardzo pozytywnie przez fanów LoL. Pierwsze mecze odbyły się jeszcze w 2014 roku, właśnie w tym czasie społeczność zauważyła po raz pierwszy rosnącą popularność esportowego League of Legends. Zwycięzcą pierwszych Worlds został koreański zespół Samsung White po wygranej w finale z chińską ekipą Star Horn Royal Club (obecnie RNG) z wynikiem 3-1. Podczas tych rozgrywek aż dwa zespoły z Ameryki Północnej wyszły z grupy. Natomiast w trakcie kolejnych Mistrzostw w Korei w 2018 roku role się odwróciły i to już europejskie zespoły trafili do tabeli zwycięzców. Fnatic w półfinale wygrał 3-0 Cloud9, a G2 Esports zostało zwycięzcą w ćwierćfinale z RNG. Tytuł mistrza wygrało Invictus Gaming, a LCK nie miało dotąd tak słabego turnieju.

Przypominamy, że wyniki pierwszego dnia gier LCK Spring 2023 w styczniu to przede wszystkim porażka DRX, debiut nowego zespołu Deft i mistrzowski występ słynnego Fakera. W meczu otwarcia LCK Spring 2023 zagrali między innymi Dplus, wcześniej znany jako DAMWON Kia i DRX — klub mistrza świata 2022. Istotne zmiany w Dplus wdrożyły się poza sezonem — do zespołu dołączył mistrz minionego Worlds Deft razem z następującymi e sportowcami: ShowMaker, Kelin, Canna i Canyon.

W zespole DRX również zaszły niektóre zmiany: z mistrzowskiego składu odszedł dwukrotny mistrz świata BeryL. Natomiast skład zespołu się zwiększył o czterech graczy: Rascal, Deokdam, Croco, Juhan i FATE. Drużyna nie poderwała apetytów mistrzowskiego zespołu i ustąpiła miejsca młodym, co było widać już w pierwszej serii. Z kolei DPLUS udało się pokonać drużynę mistrzów na dwóch mapach. Pierwsza gra składała się z pary Lucian i Nami, która jest często stosowana przez zarówno profesjonalnych graczy, jak i gier rankingowych. Druga gra zawierała Yumi, która wkrótce ma otrzymać oczekiwane osłabienie.

Drugi mecz otwarcia rozegrali Gen.G, zwycięzcy LCK Summer 2022 i T1 — drużyna, która znajduje się w TOP-2 zespołów esportowych na świecie na zakończenie 12 sezonu. Faker i ekipie udało się pokonać Gen.G, przy czym obie mapy trwały ponad 30 minut. Przypominamy, że lista uczestników wygląda następująco: Dplus, T1, DRX, BRION, Hanwha Life Esports, Nongshim RedForce, SANDBOX Gaming, KT Rolster, Gen.G Esports. LCK Spring 2023 potrwa do 19 marca 2023 roku. W ramach czołowej ligi południowokoreańskiej rozlosowana zostanie nagroda w wysokości 302 000$. Zwycięzcy mogą też uzyskać punkty mistrzowskie i dwa bilety na Mid-Season Invitational 2023.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • League of Legends logo gry png

  League of Legends

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Fantasy (MOBA)
  Grafika: izometryczna
  Producent: Riot Games
  Wydawca: Riot Games
  Platformy: Windows

  • 7.2
  • 0.0
  • 7.0
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

League of Legends - Walkthrough Trailer
League of Legends - Cinematic Trailer: A New Dawn
Unboxing, czyli radosna twórczość naszych fanów!
Elementalist Lux Skin Spotlight - League of Legends [Full HD]
League of Legends - Get Jinxed

Najchętniej grane

BEST GAME - CALIBER - SHOOTER
 • Sonda League of Legends
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze