• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Komedie o seniorach, które warto obejrzeć

Komedie o seniorach, które warto obejrzeć

Śmiech to zdrowie, lecz często o tym zapominamy w codziennych obowiązkach. Pamiętają i stosują ten slogan w życiu nasi seniorzy, którzy z uwagi na doświadczenie i liczne przeżycia, potrafią mieć nieraz duży dystans do siebie. Gdy zatem potrzebujemy dużej dawki śmiechu i pozytywnej energii, sięgnijmy po komedie o seniorach. Prześledźmy, które filmy są godne uwagi?

Amerykańskie kino o seniorach

Pierwszy tytuł, który przychodzi do głowy, myśląc w omawianej kategorii, to klasyka gatunku “Dwaj zgryźliwi tetrycy” oraz ich kontynuacja “Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy”. Historię dwóch skłóconych ze sobą sąsiadów, Johna i Maxa, znają chyba wszyscy. Brawurowo w te role wcielili się kolejno Jack Lemmon i Walter Matthau. Oglądanie ich wzajemnych złośliwości wobec siebie, wymyślanie i realizowanie planu na dokuczenie temu drugiemu, to pewnik na dobry wieczór przed ekranem. My sami nieraz marzymy o podłożeniu komuś śmierdzącej ryby czy o walce na śniegu, gdy brakuje nam sensownych argumentów. Nie martwmy się, zrobią to za nas John i Max, i to po mistrzowsku. Kolejna propozycja, to obraz z Diane Keaton i Jackiem Nicholsonem, którzy zagrali parę seniorów pokazując, że miłość możliwa jest w każdym wieku. “Lepiej późno niż później” opowiada w zabawny sposób o rozterkach dojrzałych ludzi, ale także o ich zgoła innym podejściu i codziennych przypadłościach np. bezsenności czy osłabionym wzroku. Harry i Erika są wolni i niezależni, potrafią to wykorzystać w rozmaity sposób, by żyć chwilą. Inną propozycją, w bardziej egzotycznym klimacie będzie “Hotel Marigold” rozgrywający się w Indiach. Judi Dench, Bill Nighy, Maggie Smith i Celia Imre grają emerytów, którzy postanowili jesień swego życia przeżyć w Indiach w luksusowym hotelu, który okazuje się ruiną. Na szczęście nie poddają się oni i razem działają, aby stworzyć wyjątkowe miejsce dla siebie. Warto tu wymienić także takie komedie jak: “Kosmiczni kowboje”, “Last Vegas”, “Dwoje do poprawki”, “Praktykant”.

Polskie komedie wszechczasów o seniorach

Na naszym rodzimym podwórku, mamy sporo przezabawnych produkcji, w których głównymi bohaterami są seniorzy. Historia Kargula i Pawlaka z “Samych swoich” i “Nie ma mocnych”, to nasze “dobro narodowe”, które lubimy sobie odświeżać co jakiś czas. Trzy części opowiadające o losach dwóch sąsiadów i ich rodzin, przywołują burzę śmiechu, ale i nostalgię za minionymi czasami. Najbardziej ten klimat czuć w ostatniej części “Kochaj albo rzuć”, gdzie bohaterowie udają się ze swoją wnuczką Anią do Ameryki. Świetnie pokazano różnicę w podejściu osób z pokolenia seniorów, którym trudno nadążyć za zmieniającym się światem i ludźmi dookoła nich. Inną pokrzepiającą opowieścią o seniorze jest film “Skutki noszenia kapelusza w maju” z fenomenalną rolą Wiesława Michnikowskiego. Wcielił się on w postać Mateusza, starszego kawalera, dżentelmena, który musi zająć się dwoma dziewczynkami. Powoduje to wiele zabawnych sytuacji, ale także ukazuje wartości, jakim hołduje pokolenie Mateusza oraz jego niebywałe serce i empatię. Warto wymienić tutaj także takie produkcje jak: “4 pora roku”, “Ostatnia akcja” czy “Pora umierać” z kultową już rolą Danuty Szaflarskiej.

Animacja z seniorem w roli głównej

W roku 2009, studio Disney/Pixar wypuściło animację “Odlot”. Choć początkowo można było odnieść wrażenie, że będzie to dosyć dziwaczne przedsięwzięcie, to nic takiego nie miało miejsca. Z każdą sceną akcja “Odlotu” coraz bardziej się rozwija, są pośród tego retrospekcje z minionych lat głównego bohatera Carla, starszego pana, który postanawia zrealizować marzenie swojej zmarłej żony. Okoliczności zewnętrzne sprzyjają tej decyzji, gdyż grozi mu przeniesienie. Jak to w bajkach bywa, postanawia on odlecieć z całym domem unoszonym licznymi balonami. Jest także pasażer na gapę, chłopiec o imieniu Russel. Choć przez większość opowieści Carl ma zaciekłą twarz starszego pana, to jednak pod spodem nadal jest młody i ma otwarte serce. Razem z Russellem przeżywają wiele przygód.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • Ragnarok Online logo gry png

  Ragnarok Online

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy - mitologia nordycka
  Grafika: izometryczna
  Producent: Gravity Co., Ltd.
  Wydawca: Gravity Co., Ltd.
  Platformy: Windows

  • 7.7
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Ragnarok Online - Gameplay
Ragnarok Online - drugi Gameplay
Ragnarok Online - Czy warto zagrać? - Gameplay [Full HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Ragnarok Online
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee