• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Jak zwracać gry na STEAM? Jak oddać grę i odzyskać pieniądze? [PORADNIK]

Jak zwracać gry na STEAM? Jak oddać grę i odzyskać pieniądze? [PORADNIK]

Steam to najpopularniejsza platforma dystrybucji cyfrowej gier, która oferuje użytkownikom możliwość zwrotu zakupionych produktów. Bez względu na powód Valve, czyli firma odpowiedzialna za Steam przyjmuje prośby o zwrot pieniędzy za prawie każdy zakup. Czy to z powodu niespełnienia minimalnych wymagań sprzętowych przez Twój komputer, przypadkowego zakupu, czy po prostu znudzenia się grą po krótkim czasie, możesz liczyć na zwrot pieniędzy. W poradniku podpowiadamy jak zwracać gry na Steam.

Jak zwracać gry na Steam - Jak oddać grę na Steam

Czy można zwrócić grę na Steam? Jak oddać grę na Steam?

Proces zwracania gier na Steam jest stosunkowo prosty. Wystarczy odwiedzić stronę Pomocy Technicznej, czyli help.steampowered.com i złożyć prośbę o zwrot gry na Steam. Jednak są pewne warunki, które musisz spełnić, aby zakwalifikować się do zwrotu. Pierwszym warunkiem jest złożenie prośby w określonym czasie zwrotu. Jeśli chodzi o gry, prośbę można złożyć w ciągu 2 tygodni od daty zakupu i przed upływem 2 godzin rozgrywki. Jeżeli Twój przypadek nie pasuje do tych zasad, warto mimo wszystko spróbować złożyć prośbę, ponieważ Valve może rozważyć ją indywidualnie. W niektórych jurysdykcjach konsumenci mają również dodatkowe prawa dotyczące zwrotów w przypadku wadliwego oprogramowania.
Jak zwracać gry na Steam - Steam zwrot gry - Czy można zwrócić grę na Steam?

Steam zwrot gry - pieniądze w ciągu tygodnia

Jeśli Twoja prośba zostanie zaakceptowana, Valve zwróci Ci pełną kwotę pieniędzy w ciągu tygodnia. Zwrot zostanie przelany na twój Portfel Steam lub przy pomocy tej samej metody płatności, której użyłeś do zakupu. Jeśli nie jest to możliwe, pieniądze zostaną przelane na Twój Portfel Steam. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie metody płatności obsługiwane przez Steam mogą umożliwiać zwrot na pierwotną metodę płatności. Oprócz gier, istnieją również inne rodzaje zakupów, które można zwrócić na Steam. Na przykład DLC (zawartość do pobrania) można zwrócić w ciągu 14 dni od zakupu, jeśli nie zostało użyte, zmodyfikowane lub przekazane. Niektóre DLC firm trzecich mogą jednak nie podlegać zwrotowi z powodu swojej specyfiki.
Football Team - gra piłkarska piłka nożna

Zwrot transakcji i przedmiotów w grach na Steam

W przypadku transakcji w grach, Steam zwróci pieniądze za zakupione przedmioty w ciągu 48 godzin od zakupu, pod warunkiem, że przedmiot nie został użyty, zmodyfikowany ani wymieniony. Twórcy niektórych innych produktów również mogą umożliwiać zwroty za transakcje w grze, ale informacje na ten temat są podanwane przed dokonaniem zakupu. Co ważne, jeśli zakupisz grę w przedsprzedaży, możesz poprosić o zwrot w dowolnym momencie przed jej oficjalnym wydaniem. Po wydaniu obowiązują standardowe warunki zwrotu - 2 tygodnie lub 2 godziny od rozpoczęcia rozgrywki.
Jak zwrócić grę Steam? - zwrot gry Steam - Jak oddać grę na Steam?

Zwrot odnawialnej subskrypcji i zakupionych zestawów

W przypadku środków w Portfelu Steam, masz 14 dni na poproszenie o ich zwrot, o ile nie zostały one wykorzystane w żaden sposób. Jeżeli korzystasz z odnawialnej subskrypcji na Steam, możesz poprosić o zwrot w ciągu 48 godzin od zakupu lub 48 godzin od dowolnego automatycznego odnowienia. Jeśli subskrypcja nie była używana w obecnym okresie rozliczeniowym, możesz otrzymać zwrot. W przypadku zakupu sprzętu Steam i akcesoriów, obowiązują określone zasady zwrotów, które można znaleźć w Polityce zwrotów sprzętu Steam.
Forge of Empires - gra strategia MMO przeglądarka browser
Zakupiony zestaw na Steam może zostać zwrócony w całości, jeśli żaden z jego elementów nie został użyty i łączny czas rozgrywki we wszystkich produktach z zestawu nie przekracza 2 godzin. Warto pamiętać, że Valve nie jest w stanie zaoferować zwrotu za zakupy dokonane poza Steam, takie jak klucze produktów czy karty podarunkowe zakupione w innych sklepach. Należy również pamiętać, że jeśli na Twoje konto została nałożona blokada VAC (Valve Anti-Cheat) w grze, nie będziesz miał prawa do zwrotu pieniędzy za ten produkt.

Jak zwrócić grę Steam? - zwrot gier Steam - Jak zwracać gry na Steam?

Nie wszystko można zwrócić

Jednak nie wszystko można zwrócić na Steam. Treści wideo zakupione na platformie nie podlegają zwrotom, chyba że są częścią zestawu zawierającego również inne rodzaje treści. Jeśli chodzi o prezenty, nieodebrane prezenty można zwrócić w ciągu 14 dni lub 2 godzin. Jeśli prezent został odebrany, osoba, która go zakupiła, musi zainicjować proces zwrotu, a pieniądze zostaną zwrócone na jej konto. W Unii Europejskiej istnieje także prawo do odstąpienia od umowy. Użytkownicy Steam z UE mogą znaleźć informacje dotyczące tego prawa na odpowiedniej stronie.
League of Angels 4 Heaven's Fury - LoA 4 - gra mmo pl

Uczciwy i zgodny z zasadami zwrot pieniędzy na Steam

Ważne jest, aby korzystać z możliwości zwrotu pieniędzy na Steam w sposób uczciwy i zgodny z zasadami. Valve udostępnia tę opcję, aby usunąć ryzyko związane z zakupami na platformie, a nie jako sposobu na zdobycie darmowych gier. Jeśli Valve uzna, że żądanie zwrotu pieniędzy jest nadużywane, może przestać akceptować takie prośby. Należy jednak zauważyć, że oznacza to nadużycie, gdy kupisz produkt przed wyprzedażą, a następnie zwrócisz go, aby ponownie go kupić po obniżonej cenie. Aby poprosić o zwrot pieniędzy na Steam lub uzyskać pomoc dotyczącą zakupów, można skorzystać ze wspomnianej strony help.steampowered.com. Tam znajdziesz szczegółowe informacje i instrukcje dotyczące procesu zwrotu. W przypadku pytań lub wątpliwości zawsze warto skontaktować się z obsługą klienta Steam, która jest gotowa udzielić odpowiedzi i pomocy.
Steam jak zwrócić grę - Zwrot gry na Steam

Zwrot gier Steam - podsumowanie i wnioski

Zwrot gry Steam jest możliwy w wielu przypadkach, a Valve stara się zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo i ochronę ich zakupów. Jak zwrócić grę Steam? Możesz poprosić o zwrot pieniędzy za praktycznie każdy zakup na platformie, jeśli zostaną spełnione określone warunki, takie jak wniesienie prośby w okresie zwrotu i ograniczenie czasowe uruchomienia produktu. Biorąc pod uwagę te zasady, użytkownicy mają pewność, że mogą dokonywać zakupów na Steam bez większego ryzyka.

Lineage 2 - gra MMORPG darmowe fantasy


 

poradnik do gry MMORPG online przeglądarkowe

Sprawdź też inne poradniki w naszej bazie.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA.

 

Ski Jump Simulator logo gra o skokach narciarskich

Skijumping gra online skokiskijump game onlineskoki narciarskie gra menadżer skoków narciarskich skoczekSki jumping gra game over bajzel ambaSki Jump Simulator poradnik gry skoki narciarskie

 • World of Tanks logo gry png

  World of Tanks

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: Bitwy pancerne (Action MMO)
  Grafika: 3D
  Producent: Wargaming.net
  Wydawca: Wargaming.net
  Platformy: Windows, Xbox 360

  • 7.7
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

World of Tanks - GamePlay
World of Tanks - drugi GamePlay
World of Tanks Generals - Launch Trailer [Full HD]
Dziennik twórców World of Tanks (polskie drzewko) [Full HD]
World of Tanks - 1941 Battle: 360° [4K]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda World of Tanks
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee