• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Polskie tłumaczenia gier na platformie Steam - analiza danych

Polskie tłumaczenia gier na platformie Steam - analiza danych

Dostępność tłumaczeń gier komputerowych na język polski jest ważnym tematem dla rodzimej społeczności graczy. Dla wielu osób granie w ich ojczystym języku jest kluczowe dla pełnego zrozumienia i cieszenia się grą. Niestety brak opcji tłumaczenia w wielu grach może być frustrującym doświadczeniem. Lokalizacja gry na język polski na platformie Steam to dobry przykład tego problemu, ponieważ w historii rozwoju gier video nasz język nie zawsze był preferowany przez producentów.
 

Aby lepiej zrozumieć dostępność polskiego tłumaczenia w grach na platformie Steam, serwis GameSensor zebrał dane na temat liczby płatnych gier wydanych na tej platformie w ciągu ostatnich 9 lat. Następnie ustalił procent projektów z polskim tłumaczeniem - statystyki przedstawione zostały na poniższym wykresie.

Tłumaczenia gier Stream język polski

Okazuję się, że wiele małych lokalnych projektów o ograniczonej liczbie odbiorców może nie być w stanie pozwolić sobie na wielojęzyczność, dlatego skupiono się na popularnych grach płatnych, które sprzedały minimum 10 000 egzemplarzy, aby zapewnić określony budżet na rozwój gry i dotarcie do dużej liczby odbiorców. Po przetworzeniu danych uzyskano wyniki zaprezentowane na poniższym wykresie.

Tłumaczenia i lokalizacja gier Stream język polski

Obliczenia wykazały, że do 2020 roku procent płatnych gier z polskim tłumaczeniem, które zostały zainstalowane ponad 10 tysięcy razy wciąż nieznacznie rośnie. Jednak po 2020 roku udział tych gier zaczął maleć. Ta tendencja jest niepokojąca, ale dobra wiadomość jest taka, że do 2022 roku udział popularnych gier płatnych z polskim tłumaczeniem wyniósł 26,65%, co jest najwyższą wartością we wszystkich poprzednich latach.

Aby utrzymać wzrost i zachęcić twórców gier do dodawania polskiego tłumaczenia do swoich projektów, ważne jest, aby jasno pokazać producentom, że polskojęzyczna publiczność na platformie Steam jest istotna i wielu użytkowników chce grać w swoim ojczystym języku. Im większy udział społeczności polskiej na Steam, tym więcej uwagi i zainteresowania przyciągną twórcy gier. Dlatego użytkownicy mogą zwiększać polską społeczność komentując i grając po polsku, co będzie miało pozytywny wpływ na dostępność tłumaczeń na język polski w grach.

Warto zauważyć, że Polacy stanowią jedną z większych grup etnicznych korzystających z platformy Steam. W ciągu ostatnich kilku lat polska społeczność na platformie znacząco się powiększyła, a wraz z nią rosła też liczba gier oferujących polską lokalizację. Jednak jak wskazują badania, nadal wiele gier nie posiada polskiej lokalizacji, co utrudnia polskim graczom ich pełne zrozumienie. Dodatkowo, istnieją również wyzwania związane z jakością tłumaczenia i dopasowaniem go do kontekstu kulturowego. Dlatego też warto zachęcać twórców gier do korzystania z profesjonalnych usług tłumaczeniowych i kulturowych, aby zapewnić jak najlepszą jakość lokalizacji.

Tłumaczenia i lokalizacja gier Stream język polski

Wraz ze wzrostem liczby polskiej społeczności na platformie Steam, wzrasta również potrzeba zapewnienia polskiej lokalizacji dla coraz większej liczby gier. Jak pokazują badania GameSensor trend ten rośnie, ale nadal jest wiele do zrobienia, aby zapewnić pełną dostępność językową dla polskiej społeczności graczy. Poprzez zaangażowanie społeczności w działania na rzecz promocji polskiej lokalizacji i pokazywanie twórcom gier jej wartości, możemy osiągnąć znaczący postęp w kierunku bardziej zróżnicowanej i inkluzywnej branży gier.

Więcej informacji i statystyk dotyczących tłumaczenia gier komputerowych można znaleźć na GameSensor.info
 


CZYTAJ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW O POLSKIEJ BRANŻY GIER KOMPUTEROWYCH

Gamedev polska - twórcy gier komputerowychJarosław Jasiński - twórca gier komputerowych Ski Jump Simulator

Niezależne gry komputerowe - gry indie games

 


 

INTERESUJE CIĘ TEMATYKA ROZWOJU GIER? CZYTAJ O WIRTUALNEJ REWOLUCJI I PRZYSZŁOŚCI GIER VIDEO

Jak powstają gry komputerowe? Gry jako media - gry wideo

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • Ragnarok Online 2: Legend of the Second logo gry png

  Ragnarok Online 2: Legend of the Second

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy - mitologia nordycka
  Grafika: 3D
  Producent: Gravity Co., Ltd.
  Wydawca: Gravity Co., Ltd.
  Platformy: PC, Android, iOS

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
 • Sonda Ragnarok Online 2: Legend...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee