• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Street Online - jak rozszerzyć popularny setting do innych gatunków?

Street Online - jak rozszerzyć popularny setting do innych gatunków?

Street Online to przeglądarkowa gra o nielegalnych wyścigach ulicznych. Jest to zupełnie inna gra o tej tematyce, niż te z którymi miałem dotychczas do czynienia. Głównie dlatego, że nie jest to ani wyścigowa gra 3D, ani wyścigowa w jakiejkolwiek formie. Mam na myśli to, że w tej grze po prostu się nie ścigamy. Street Online bardziej przypomina sieciowe RPG, które charakteryzuje się po prostu settingiem z nielegalnymi wyścigami.

Po zarejestrowaniu się wita nas ekran początkowy, na którym przeczytamy wiadomość od - nazwijmy to - starego znajomego. Z tekstu dowiadujemy się, że dopiero co wyszliśmy z więzienia po wcześniejszych przewinieniach (zgaduję, że związanych również z nielegalnymi wyścigami). W więzieniu spędziliśmy dwa albo trzy lata. Wspomniany kolega zajął się naprawą naszego poprzedniego samochodu po wypadku, a następnie go sprzedał by zachować pieniądze na nasz powrót. Brzmi znajomo, prawda? Trochę mi to przypomina zaplecze fabularne niektórych odsłon Need for Speed, z tą różnicą, że Street Online osadzone jest w polskich realiach.
Street Online gra

Przyziemność

Tak zaczyna się nasza przygoda w Street Online. Rozgrywkę zaczynamy od, rzecz jasna, kupna samochodu. Początkowe opcje są skromne. Do wyboru mamy m.in. takie samochody, jak: Fiat Panda, Nissan Micra, Opel Corsa, czy Dacia Duster. Jest to rodzaj aut “klasycznych” - jeden z trzech rodzajów występujących w grze. Dwa pozostałe rodzaje samochodów w grze to “offroad” oraz “asphalt” Podział jest chyba oczywisty - auta offroadowe to takie jak Suzuki Jimmy, czy BMW X3. Samochody z kategorii “asphalt” to m.in. Mazda MX5 i Kia Stinger. Oczywiście nie wymieniłem wszystkich modeli samochodów dostępnych w grze, ale po wymienionych wcześniej pojazdach możecie domyślać się, z jakimi maszynami mamy do czynienia. Nie spodziewajcie się wodotrysków i McLarena Senny. 

Street Online gra
Oczywiście nie nabędziemy samochodu bez garażu. Im droższy garaż kupimy, tym więcej samochodów w nim pomieścimy. Po wykonaniu odpowiedniej ilości wyścigów i osiągnięciu dziesiątego poziomu, możemy po raz pierwszy wyruszyć do innego miasta. Tym miastem są Katowice. Tam znajdziemy kolejne aktywności i wyścigi. Zdradzę Wam, że Katowice i początkowy Kraków to nie jedyne miasta, które odwiedzimy w grze. W każdym mieście możemy kupić jeden garaż, gdzie przechowamy swoje samochody. Wygrywanie wyścigów ułatwi nam ulepszanie samochodów. Modyfikować możemy zawieszenie, nadwozie i wszelkie osiągi samochodu. Co ciekawe, przykładowo kupując spoiler, zauważymy zmiany wizualne na naszym samochodzie, które towarzyszyć nam będą w innych sekcjach gry. Gdy już jesteśmy przy wyścigach, to warto wspomnieć o tym jak w ogóle one wyglądają i jakimi prawami się rządzą. Nie rozpiszę się tutaj specjalnie, bo założenia są banalnie proste. Wybieramy na mapie wyścig, rozpoczynamy go i naszym oczom ukazuje się ekran wyścigu. Nie musimy robić niczego. Podczas wyścigu obserwujemy okienko z prostą animacją naszego samochodu, oraz rzeczywisty czas do ukończenia wyścigu. Mechanika gry opiera się w głównej mierze na osiągach samochodu. Chętnie zobaczyłbym dodatkowe aspekty, takie jak aerodynamika pojazdu. Wspomniany wcześniej spoiler wpływa prawdopodobnie tylko na wygląd pojazdu podczas jego podglądu.
Street Online gra
PvE to główny typ rozrywki w Street Online. Wcześniej wspomniałem, że w grze istnieją trzy typy samochodów. Analogicznie jest z wyścigami, to oczywiste. W każdym mieście znajdziemy kilka wyścigów dla danego rodzaju samochodu. PvP daje nam możliwość wystartowania w turnieju jednej z trzech klas pojazdów. Turnieje te są globalne, brać w nich udział mogą wszyscy gracze. Wyniki naszych poczynań możemy śledzić w rankingu. Dostępne są również wyścigi TvT, czyli Team vs Team. Gracze będący w teamach mogą bez przerwy ścigać się na torze i poprawiać swoje wyniki. Pod koniec tygodnia pojawia się podsumowanie wyników. Punkty otrzymane z rankingów ułatwiają rozwój naszego teamu i pozyskiwanie nowych graczy. 

Pospolity setting wykorzystany nietuzinkowo

Street Online to gra nietypowa, bo tematyka nielegalnych wyścigów była dotychczas zarezerwowana strficte dla gier wyścigowych, w których... no cóż, ścigamy się. SO pokazuje, że można ten setting rozszerzyć do innych gatunków gier. Ciekawe i nietuzinkowe połączenie. Dodatkowo, gra nie wymaga sporego zaangażowania - można się przy niej zrelaksować i zagrać na każdym urządzeniu, jakie nam wpadnie w ręce. Warto dać szansę tej grze.

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę technologiczną w ogóle.
 


 • Street Online logo gry png

  Street Online

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Wyścigi samochodowe
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Radosław Drwal
  Wydawca: Radosław Drwal
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 6.0
  • 0.0
  • 7.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Street Online
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee