• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Ragewar - Droga na szczyt to kwestia czasu

Ragewar - Droga na szczyt to kwestia czasu

Nic tak nie zmusi mózgu do pracy jak dobry RTS. Najlepiej taki, który oferuje oryginalną historię, wiele unikatowych jednostek i jest dostępny na kilku platformach. Sporo życzeń jak na jedną produkcję. Czy twórcy Ragewar będą w stanie je spełnić?

„Susza” przed burzą

Niestety już na początku mojej przygody napotkałem wiele problemów. Mimo użycia paru przeglądarek gra nie zawsze działała płynnie, co po kilku minutach rozgrywki przypominało mi o mojej nerwicy. Chcąc wyciągnąć maksimum komfortu z grania postanowiłem pobrać pełną wersję gry. Kiedy myślałem, że wystarczy już tylko zjechać z górki okazało się, że jest na niej parę kamieni. Kolejne minuty zleciały na uporanie się z instalacją. Do gry rozgrzał mnie przerywnik filmowy wprowadzający do fabuły. Trzeba przyznać, że zrobił on na mnie całkiem niezłe wrażenie. Ciekawy pomysł w pełni rekompensował toporne przemieszczanie się klatek. Jednakże „wybitnego” żartu wybaczyć nie można. Przez moment zrobiło się tak sucho, że musiałem poratować się porządnym łykiem herbaty. Twórcy przygotowali dla graczy jeszcze kilka takich niespodzianek, więc przy pasku ładowania gry nie zapomnijcie zapiąć pasów.

RageWar

Wiedzą jak rozpieścić

W przypadku grafiki nie spodziewałem się wiele, dlatego logując się po raz pierwszy nie byłem zawiedziony. Na monitorze pojawiło się kilka pomieszanych ze sobą elementów. Część z nich kreską i jasnymi barwami przypominała mi rozgrywkę rodem z nowszej produkcji z serii „Cywilizacja”, czy przeglądarkowy hit „Epoka Wojny”. Zaś budynki miały charakterystyczne surowe cechy dobrze znane z „Twierdzy”. Brak tej wybuchowej mieszanki stylów byłby zdecydowanie przyjemniejszy dla oka. W rozgrywkę wprowadza dopracowany samouczek, lecz nie jest to jedyna forma pomocy jaką otrzymujemy. W celu szybkiego rozwoju miasta należy wykonywać zlecone zadania, które nagrodzą podstawowymi surowcami. Jeżeli będą trudności ze zlokalizowaniem konkretnego budynku, czy usługi, opcja „pokaż” wywoła małą flarę, która doprowadzi zagubionego wędrowca do celu poszukiwań. To mnie osobiście urzekło. Twórcy nie poprzestali jedynie na tych rozwiązaniach. Podczas ładowania gry pod paskiem wyświetlają się porady.

Niespodziankom nie ma końca

Oryginalna fabuła stworzyła twórcom niezłe pole do popisu. Wprowadzenie kilku epok dało wachlarz możliwości, który jest w pełni wykorzystany. Każdy z okresów charakteryzuje się unikalnymi jednostkami, budynkami, czy nawet surowcami. Co ciekawe elementy te mogą się mieszać, dzięki czemu niepotrzebne już surowce z łatwością wymienimy za pośrednictwem dróg handlowych formowanych z innymi graczami. Na polu bitwy również mogą zderzyć się wojownicy różnych epok. Prócz typowych specyfikacji mają one swoje upodobania, dzięki którym na polu bitwy ścigają jednostki, których nie darzą sympatią. Z pozoru mała zmiana wprowadza wiele możliwości podczas tworzenia taktyk zarówno ofensywnych, jak i defensywnych. Twórcom udało się stworzyć prosty, lecz niesamowicie wciągający tryb potyczki.

RageWar

Wiele urządzeń, wiele możliwości

Ragewar mimo kilku niedogodności oferuje dziesiątki godzin odkrywczej zabawy. Dzięki (z pozoru) łatwemu dostępowi możemy cieszyć się rozrywką na wielu platformach, ze smartfonami włącznie. Oryginalne elementy gwarantują zatracenie się w rozgrywce, na czym sam wielokrotnie się złapałem i pewnie nie raz się jeszcze złapię.

Kamil Milkiewicz

Kamil Milkiewicz

Pasję do gier MMORPG zawdzięcza długej przygodzie z WoWem, jednak lubi też przysiąść do dobrego RTS'a. Wielki fan Tolkienowskiego świata. Wolne chwile spędza na oglądaniu klasyki amerykańskiego kina i studiowaniu książek kulinarnych. Kiedy nie siedzi przed komputerem dźwiga ciężary i spotyka się z przyjaciółmi.
 


 • Ragewar logo gry png

  Ragewar

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Podróże w czasie
  Grafika: izometryczna
  Producent: Fury Studio
  Wydawca: Fury Studio
  Platformy: Android, iOS, Windows

  • 7.0
  • 0.0
  • 7.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Ragewar - Teaser
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
Fatal Force - Mobile Gameplay [HD]
Fatal Force - MMORPG - Trailer

Najchętniej grane

BEST GAME - LINEAGE II - FANTASY
 • Sonda Ragewar
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee