• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

RELACJA: III Wielki Bój Planszówkowy

RELACJA: III Wielki Bój Planszówkowy

W dobie wszechobecnego i powszechnie dostępnego Internetu, gry planszowe wydawać by się mogło, iż odchodzą w zapomnienie. Nic jednak bardziej mylnego. A kto nie wierzy, mógł się przekonać na własne oczy, minionego weekendu zaglądając do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, gdzie już po raz trzeci odbył się Wielki Bój Planszówkowy. Fani gier wszelkiego rodzaju, chyba zwykli bywać na eventach tego typu raczej w miejscach, o zupełnie innym charakterze, aniżeli biblioteka. Biorąc jednak pod uwagę, że nie do każdego mogła dotrzeć informacja odnośnie odbywającego się tu wydarzenia, wstępując zwyczajnie po książkę do wypożyczalni, można było spontanicznie zasiąść do stołu wraz z innymi graczami i przez chwilę wrócić pamięcią do lat dzieciństwa, kiedy to nawet nie marzyliśmy o dzisiejszych smartfonach. Zainteresowanie grami planszowymi widać, że wcale nie maleje. Poza tym to świetna okazja do spędzenia wspólnego czasu ze znajomymi, rodziną, nowo poznanymi osobami, niekoniecznie z nosem utkwionym w ekranie.

Dla każdego coś... planszowego

2 piętra i 2 sale. Wystarczająco, by znalazło się tutaj miejsce dla rodzin z dziećmi, młodzieży i tych, którzy wychowali się na „Chińczyku”, a dziś chcą poznać znacznie bardziej skomplikowane i równie wciągające gry planszowe. Ale i dla tych, którzy w tej sztuce są już na tyle biegli, by brać udział w specjalnie zorganizowanych turniejach. Na parterze jedna sala wypełniona była w dużej mierze grupą młodzieży, dzieci i rodzin, którzy to mieli do wyboru całą masę gier planszowych, maści wszelakiej. Kto po raz pierwszy zasiadał do wybranej gry, mógł liczyć na pomoc wolontariuszy tłumaczących zasady planszowych rozgrywek. Na piętrze zaś pojedynkowała się większa liczba profesjonalistów. Fanów, którzy na co dzień także oddają się rozrywce, w postaci gier planszowych.
III Wielki Bój Planszówkowy relacja

Atrakcje z dwudniowego programu

Dwa dni i wiele godzin poświęconych dla tych, którzy chcieli zakosztować w rozrywce, pozwalającej wykorzystać umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, strategii. Turnieje gier oraz prezentacje. Do tego Wielki Turniej Drużynowy oraz warsztaty tworzenia gier planszowych. Jednym słowem, każdy mógł znaleźć zajęcie dla siebie. Pograć, znaleźć nowe, ulubione gry, które idealnie nadadzą się na wolne zimowe wieczory, jak i dowiedzieć się, w jaki sposób tworzone są gry planszowe.

Sposób na nudę i naukę

Dzięki takiej imprezie wiele osób może się przekonać, że ciekawe, złożone i wymagające zastosowania wielu umiejętności gry, to nie tylko produkcje pochodzące z wirtualnych ekranów. By użyć własnego umysłu, rozwinąć wyobraźnię i nauczyć się logicznego myślenia, nie potrzeba myszki i klawiatury. Nadto, jak wielkim plusem jest brak konieczności połączenia z Wi-Fi, by zagrać z innymi!
III Wielki Bój Planszówkowy
III Wielki Bój Planszówkowy stał się idealnym sposobem na weekendową rozrywkę. Połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Pozostaje mieć nadzieję, że z roku na rok osób odwiedzających i zasiadających przy planszówkach, będzie coraz więcej. Moim zdaniem kolejnym dużym atutem wydarzenia jest fakt miejsca, w którym się odbywa. Połączenie tradycyjnej formy rozrywki, jednakże z elementami współczesnymi, do wyboru były bowiem naprawdę złożone i oryginalne gry planszowe, z równie tradycyjną formą zapoznawania się z literaturą, jest świetnym sposobem na podtrzymanie i rozwijanie tych umiejętności, które w świecie wirtualnym mogą zanikać. A towarzysząca wydarzeniu atmosfera wciągała każdego bez wyjątku.

Następnym razem...

W przyszłości mam zamiar namówić znajomych na taki właśnie weekend. Z grami, ale planszowymi, a nie komputerowymi. Osobiście miałam okazję pierwszy raz korzystać z atrakcji planszówkowego wydarzenia, ale z pewnością nie ostatni. Jeśli mogę gdzieś jeszcze zasiąść do tradycyjnej formy ulubionego „Chińczyka” lub też poznać planszowe adaptacje książek i znaleźć dla siebie coś, co sprawdzi się w wolnych, owianych nudą chwilach, to jestem jak najbardziej za. I taką formę rozrywki oraz Wielki Bój Planszówkowy polecać na pewno będę.
 


 

INTERESUJĄ CIĘ GRY PLANSZOWE? SPRAWDŹ TAKŻE NASZE ARTYKUŁY O TEJ TEMATYCE:

gry planszowe przez sieć online darmowePlanszówki - najlepsze gry planszowe rodzinneNajlepsze gry planszowe dla dorosłych - fajne planszówki
 

anna rzadkowska

Anna Rzadkowska

Ma za sobą studia z turystyki, informatyki i biologii. Aktualnie oddaje się pasjom pisarskim. W sezonie, czyli przez większość roku amatorsko fotografuje zawody sportowe, głównie maratony mtb i biegi. Pasjonatka zumby i regularna podróżniczka. Wsiada za kierownicę i jeździ głównie po kraju, choć i poza jego granicę. W zimowe, mroźne noce chętnie czyta książki lub wybiera skute lodem odludne miejsca, by pobawić się w „drift”.
 


 • Metin2 logo gry png

  Metin2

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: SilverBirch Studios
  Wydawca: Gameforge AG
  Platformy: PC, smartfon

  • 7.7
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Metin2 - Gameplay
Metin2 - drugi gameplay
Metin - Ewolucja gry od 2000 do 2023 [Full HD]
Farmersi – Poradnik dla początkujących
Farmersi – Gameplay

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Metin2
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee