• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

PORADNIK: Podstawy rozgrywki w League of Angels

PORADNIK: Podstawy rozgrywki w League of Angels

Witam w poradniku do gry League of Angels. Ta publikacja zabierze nas w świat pełen magii, aniołów, walki i przygód. W naszym opracowaniu znajdziesz podstawowe informacje o rozgrywce, opis rozwoju postaci, czy porady dotyczące systemu walk oraz używania dodatkowych funkcji w grze.

League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle

Najlepsze MMO - darmowe gry online - MMORPG multiplayer

League of Angels to przeglądarkowa gra RPG z elementami społecznościowymi. Pozwala objąć kontrolę nad drużyną bohaterów, której towarzyszy anioł i przeżyć liczne przygody przeznaczone dla jednej oraz wielu osób. Akcja gry przenosi nas do świata fantasy, który, znany ze swego piękna oraz splendoru, przez całe wieki był oazą pokoju i bezpieczeństwa za sprawą Ligi potężnych istot, nazywanych przez niektórych aniołami. Jednak pewnego dnia złowrogi Suurde odebrał aniołom ich moc i zaczął sukcesywnie eliminować bezbronne stworzenia. W obronie Ligi stanęli ludzie, których celem było spróbować na nowo zaprowadzić porządek w krainie i przywrócić swym długoletnim protektorom ich dawną moc. Gracze wcielają się w rolę śmiałków, którzy z pomocą aniołów stawią czoła siłom zła, kontrolowanym przez Suurdego. Zaczynamy!

League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle

Tworzenie postaci

W krótkim wstępie poznamy mechanikę gry, jak i pierwszego z tytułowych aniołów. W celu wykonania przydzielonych nam zadań wystarczy na owe polecenie nacisnąć, a nasza postać sama pójdzie się w odpowiednią stronę. Do zabawy będzie potrzebna tylko i wyłącznie myszka. Po pierwszych dialogach poznajemy system walki, któremu poświęcimy osobny wątek. Po pokonaniu wyznaczonych nam przeciwników staniemy przed pierwszym trudnym wyborem. Gra oferuje nam trzy klasy: wojownika, maga i łucznika, ponadto wybieramy płeć oraz nick.

League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle

Rozgrywka

Kiedy tworzenie naszej postaci dobiegnie końca zostajemy automatycznie przeteleportowani do elfiej wioski. Naszym głównym celem jest kontynuowanie głównego wątku fabularnego, który będzie trzonem naszej rozgrywki PvE. Aby poruszać się po mapie wystarczy lewym przyciskiem myszy wskazać miejsce, do którego naszą postać ma się udać, albo użyć znanego z samouczka sposobu wykorzystującego nasz Quest Tracker, czyli listę zadań. Składa się ona z dwóch części. Pierwsza pokazuje szczegóły naszego głównego zadania, takie jak kraina do której mamy się udać, cel do zlikwidowania, lub NPC, z którym musimy porozmawiać. Aby nasza postać ruszyła się automatycznie, wystarczy nacisnąć cel oznaczony kolorem żółtym. Możemy także do woli eksplorować wioski, w których jesteśmy i przy okazji zbierać przedmioty ze znalezionych tam skrzyń.
League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle
Rozgrywka oferuje nam też pieniężne bonusy za codzienne logowanie się. Interfejs składa się z bardzo wielu elementów, część zostanie po kolei wyjaśniona. Podstawową rzeczą, jak we wszystkich RPG-ach, jest ramka naszej postaci. Brakuje tutaj jedynie pasków życia, czy many. Zamiast nich widnieje wartość staminy, która potrzebna jest nam w pokonaniu potworów w przeróżnych instancjach, co będzie nieodzowną częścią podążania wątkiem głównym.
League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle
Ponadto, po osiągnięciu 20 poziomu, pod wizerunkiem postaci jest zapisany nasz tytuł, który zależny jest od punktów prestiżu. Punkty te możemy zdobyć w pojedynkach z innymi graczami na arenie, na rajdach, bądź dzięki rozwijaniu wspierającego nas anioła. Osiągnięty tytuł zwiększa statystyki naszej postaci. Na samym dole jest pasek doświadczenia, nad którym stopniowo zaczną pokazywać się kolejne elementy, które wspomogą rozwój naszej postaci. W górnym prawym rogu jest mapa i kilka dodatkowych opcji, takich jak lista przyjaciół, czy ustawienia.

League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle

Walka i kompletowanie drużyny

Instancje, w których spędzimy najwięcej czasu, składają się z bossa i dwóch strażników, więc czekają nas trzy walki. Aby rozpocząć bitwę wystarczy zbliżyć się do przeciwnika. Potyczka jest turowa, a obrażenia zadawane są na zmianę. Pierwszym towarzyszem będzie anioł, który wspiera nas podnosząc statystyki przed pierwszą turą, a po osiągnięciu 75 punktów wściekłości (Rage) używa zaklęcia specjalnego, które mocno osłabia drużynę przeciwnika. Co turę anioł zyskuje 25 punktów wściekłości, więc na jego pomoc możemy liczyć dość często. Zaklęcia specjalne, jak i statystyki podnoszone na początku walki są inne dla każdego z 40 aniołów, dlatego warto je dopasować do postaci, którą gramy.
League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle
Po zdobyciu dziesiątego poziomu dostaniemy zadanie aby ukraść młot boga piorunów – Thora. Po sukcesywnym wykonaniu tego zadania przyłącza się do nas Rose Knight, pokonany przez nas obrońca owego młota. Poszerzenie drużyny będzie możliwe dopiero od poziomu 24, po odblokowaniu opcji rekrutacji (Recruit). Wszystkie bonusy, widoczne między innymi u góry ekranu, odblokowywane są w trakcie zdobywania poziomów.

League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle

Możemy je zobaczyć w opcji Astral, zawieszonej tuż nad paskiem doświadczenia. Aby zrekrutować kolejnych bohaterów, musimy zebrać odpowiednią ilość dusz. Wartościowość danego bohatera oznaczona jest odpowiednim kolorem i ceną. Do zdobycia upragnionej waluty potrzebujemy tylko i wyłącznie gotówki. Kosztem 50 000 złotych monet wylosujemy kartę o określonej liczbie dusz.

League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle

Do poziomu 35 towarzyszyć nam będzie tylko dwóch bohaterów i anioł, jednakże nawet z tak skromną armią można ułożyć strategie walki. Nasz oddział już przed walką ustawi się w odpowiednim szyku, który możemy zmodernizować w zakładce Party. Pozwala to wybrać, które postacie będą skupiały atak przeciwnika i odpowiednio je umocnić.

League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle

Na kompletowaniu mocniejszych członków drużyny powinniśmy skupić się już po osiągnięciu poziomu 25. Po sumiennym zbieraniu bohaterskich dusz (herosouls), powinniśmy być w stanie przyłączyć do naszego szwadronu fioletowego bohatera. Będzie on nieocenionym wsparciem zarówno w PvP, jak i w pokonaniu bossów zwykłych bądź zodiakalnych, z którymi możemy mieć problem dochodząc do 34 poziomu. Po siedmiu grach od rozpoczęcia rozgrywki nasze szeregi zasili jeszcze jeden fioletowy bohater, którego dostaniemy za darmo.

League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle

Rozwój bohaterów

Zanim zaczniemy przyglądać się każdemu bohaterowi z osobna, warto przyjrzeć się statystykom. Nie licząc wspierających nas aniołów, każda z postaci posiada tę samą liczbę i nazwę tych wartości. Podstawą są punkty życia (HP), obrażenia fizyczne i obrażenia magiczne (PATK, MATK), odporność na każdy rodzaj obrażeń (PDEF, MDEF) oraz Agility. Ostatnia z nich odpowiada pierwszeństwu atakowania. Wszystkie one zsumują się w punkty klasyfikacji bitewnej (Battle Rating). Właśnie tym czynnikiem będziemy posługiwać się najczęściej, ponieważ mierzy on ogólną siłę naszą, jak i przeciwnika. Tę statystykę zwiększy również nasze dołączenie do gildii.

League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle

Zacznijmy od podrasowania naszego najwierniejszego pomocnika. Jak już wspominałem wcześniej, wybór anioła jest bardzo ważny ze względu na bonusy, jakie możemy u niego zyskać. Różnią się te stworzenia poziomem maksymalnym oraz umiejętnościami. Każdy z nich posiada dwie podstawowe umiejętności, jedna jest pasywna, a druga to potężne zaklęcie. Zebrane przez nas doświadczenie nie wpływa na rozwój anioła. Aby zwiększyć jego poziom, potrzebujemy anielskich łez ( Angel's Tears), które możemy zdobyć w każdej instancji. Moce bojowe naszego sprzymierzeńca zwiększamy za pomocą zodiaków. W celu zdobycia egidy danego zodiaku musimy pokonać jego obrońcę. Gdy zwycięstwo będzie nasze, bonusy płynące z jego błogosławieństwa można zwiększyć dzięki łuskom egid, które zdobyć możemy w codziennych nagrodach.
League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle
Nie możemy polegać tylko i wyłącznie na anielskich mocach, przejdźmy więc do reszty drużyny. Najmocniejszym filarem będzie nasz główny bohater, więc to na nim powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności. Każdy możliwy do założenia przedmiot może zostać wzmocniony (Enhance). W tym celu musimy udać się kuźni (Forge). Wzmocnienie trochę nas kosztuje, ale znacznie podnosi nasz Battle Rating, więc warto pilnować, aby wszystkie przedmioty były jak najbardziej rozwinięte.

League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle

Ponadto, każdy przedmiot może zostać wzbogacony o specjalny kryształ, który zwiększa albo dodaje atrybuty. Obrażenia naszej drużyny będą opierały się głównie na stworzonym przez nas herosie, więc powinniśmy zadbać o prawidłowe wzbogacanie statystyk. Głównym atrybutem pozyskiwanym z kryształów będzie PATK bądź MATK w zależności, jaką postacią gramy. Następne w kolejności to: CRIT/CRIT DAMAGE oraz HIT. Atrybut Agility oraz gemy (kryształy) defensywne wprowadzamy zależnie od wybranej przez nas taktyki. Każdą postać możemy zaopatrzyć w 24 kryształy, więc pole do popisu mamy naprawdę duże.

Umiejętności głównego bohatera rozwijamy w zakładce SKILLS za pomocą wojennych dusz (WARSOULS), które zebrać możemy głównie w ogrodzie, oraz ksiąg umiejętności, te zaś do kupienia są w sklepie arenowym. Pozostali bohaterowie do rozwoju potrzebują kamieni dusz (Soulstone), łatwo możemy je zdobyć jako bonusy za logowanie, bądź w dodatkowych mini grach. Po osiągnięciu 21 poziomu do naszej drużyny dołączy także wierzchowiec, który również zwiększy naszą potęgę. Można go trenować w taki sam sposób, jak innych bohaterów.

Po opanowaniu podstaw rozwoju postaci, warto zająć się strategią. Przedstawię najprostszą taktykę „żywej tarczy”, która pozwoli nam przekopać się przez początkowe hordy wrogów w instancjach oraz zrobić niezłe zamieszanie na arenie. Jak już wiemy, postacie walczą w modernizowanym przez nas szyku i w kolejności jakiej chcemy, więc wykorzystajmy drzemiący w nich potencjał. Jak widać na zrzucie ekranu, główny bohater to wojownik z 35 poziomem, więc odblokował już czwarte miejsce w drużynie. Podstawowa formacja będzie prezentowała się mniej więcej tak:

League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle

Naszą żywą tarczą jest Zweihander w opisie nazwany tankiem. Jeśli jeszcze nie jesteśmy w jego posiadaniu, jego miejsce może zająć Rose Knight. Zajmuje jako jedyny pozycję w szyku drugim, w rzędzie B. Najbardziej wysunięte postacie będą głównym celem naszych wrogów. W celu ich umocnienia, oprócz zwykłego ulepszenia przedmiotów, warto je też wyposażyć w kryształy defensywne, takie jak: PDEF, MDEF, HP. Ze względu na wrodzoną siłę Zweihandera, nie zapominajmy zwiększyć też trochę jego obrażeń. Każdą postać możemy zaopatrzyć w 24 kryształy, więc pole do popisu mamy naprawdę duże. Wspierający tutaj anioł to Sylvia, która świetnie wpasuje się ze swoją umiejętnością pasywną. Pierwsza postać w rzędzie B, czyli nasz bohater – filar obrażeń, dostaje bonus do PATK. Natomiast druga, czyli nasza żywa tarcza, bonus do życia.
League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle
Pozostałe postacie wspierają obrażeniami, jednakże, kiedy przeciwnik będzie bardziej wymagający, wystarczy wymienić Grimbowa (najmniejsze zadawane obrażenia) na Mermaid. Jej druga umiejętność wspierana kryształami MATK dość efektywnie będzie co jakiś czas leczyć postać przed sobą, czyli Zweihandera. Najlepiej rozwinięta umiejętność głównego bohatera to Valor Banner, dzięki której zwiększa się atak osoby znajdującej się przed nią. Druga zaś to Wrathstrike, która zmniejsza defensywę przeciwnika. Jeżeli dodamy postaci trochę Agility, zaatakuje ona pierwsza, osłabiając jednocześnie ofiarę dla innych sprzymierzeńców. Aby zmodernizować tę taktykę do innych klas, wystarczy tylko zmienić asystującego nam anioła, więc w przypadku maga będzie to Prospera, która zamiast PATK daje MATK.

League of Angels - poradnik - fantasy MMORPG - gry idle

Bonusy, mini gry

Twórcy rozpieszczają nas wszelakimi nagrodami za wbite poziomy, jak i kolejne logowania. Dbają też o to abyśmy nigdy się nie nudzili. Wśród tych bonusów jest także dostęp do ogrodu, w którym możemy zdobywać dodatkowe złoto, czy kamienie dusz, potrzebne do rozwoju naszych bohaterów.Złoto można zdobywać tu na dwa sposoby: poprzez zasadzenie złotych krzaków oraz zniewolenie wcześniej pokonanych graczy. Te dodatkowe elementy dają nam też dostęp do wróżek, których towarzystwo podniesie nasze walory bojowe.

To już koniec naszego poradnika. Mamy nadzieję, że powyższy tekst pomógł Wam zgłębić tajniki magii i pokonać kolejne przeszkody w grze League of Angels.

Najlepsze MMO - darmowe gry online - MMORPG multiplayer


 

SPRAWDŹ TAKŻE POZOSTAŁE CZĘŚCI GIER Z SERII LEAGUE OF ANGELS

League of Angels 4 IV Heaven's Fury - Gra MMORPGLeague of Angels 3 III - Gra MMORPG

League of Angels 2 II - Gra MMORPGLeague of Angels Legacy - Gra idle MMORPG

Interesujesz się League of Angels?
Przeczytaj również recenzję gry przygotowaną przez Anię.

poradnik do gry MMORPG online przeglądarkowe

Sprawdź też inne poradniki w naszej bazie.
 

Kamil Milkiewicz

Kamil Milkiewicz

Pasję do gier MMORPG zawdzięcza długej przygodzie z WoWem, jednak lubi też przysiąść do dobrego RTS'a. Wielki fan Tolkienowskiego świata. Wolne chwile spędza na oglądaniu klasyki amerykańskiego kina i studiowaniu książek kulinarnych. Kiedy nie siedzi przed komputerem dźwiga ciężary i spotyka się z przyjaciółmi.
 

 • League of Angels logo gry png

  League of Angels

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 2D
  Producent: Youzu Interactive
  Wydawca: Youzu Interactive
  Platformy: Android, iOS, Przeglądarka internetowa

  • 7.1
  • 0.0
  • 7.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Farmersi – Poradnik dla początkujących
Farmersi – Gameplay
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ 3 - Rekordy Świata [Full HD]
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ3 – Gameplay Japonia [HD]
Deluxe Ski Jump 3 - DSJ 3 – Gameplay [HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda League of Angels
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee