• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Jak sztuczna inteligencja zdominuję świat e-sportu oraz internetowego hazardu?

Jak sztuczna inteligencja zdominuję świat e-sportu oraz internetowego hazardu?

Żyjemy w czasach dynamicznego rozwoju nowych technologii oraz wszechobecnej cyfryzacji. Na naszych oczach ma miejsce technologiczna rewolucja, z coraz większym udziałem sztucznej inteligencji. Algorytm AI stosowany jest w każdej gałęzi elektronicznej rozrywki, przede wszystkim w grach i e-sporcie oraz w internetowym hazardzie. Pojawia się zatem pytanie, w jaki sposób wykorzystywana jest sztuczna inteligencja i jakie daje korzyści graczom i użytkownikom serwisów online z grami losowymi i hazardowymi? Przeanalizujmy.

Sztuczna inteligencja – czym jest i jak działa?

Pojęcie sztucznej inteligencji, w skrócie SI (z ang. artificial intelligence, w skrócie AI), stworzył amerykański informatyk John McCarthy już w 1956 roku na konferencji naukowej w Dartmouth. Zostało ono zdefiniowane przez Andreasa Kaplana i Michaela Haenleina, jako „zdolność systemu do prawidłowego interpretowania danych pochodzących z zewnętrznych źródeł, nauki na ich podstawie oraz wykorzystywania tej wiedzy, aby wykonywać określone zadania i osiągać cele poprzez elastyczne dostosowanie”. AI to inteligencja hipotetyczna, realizowana w procesie technicznym, jak również technologia i dziedzina badań naukowych z zakresu informatyki, jednocześnie czerpiąca z osiągnięć filozofii, matematyki, neurologii i psychologii. Podstawowym celem badań nad sztuczną inteligencją jest tworzenie robotów i programów komputerowych, potrafiących realizować niektóre funkcje ludzkiego umysłu i ludzkich zmysłów i mającymi następujące zastosowania:

# Podejmowanie decyzji w sytuacji niewystarczających danych
# Analiza oraz synteza języków używanych do komunikacji
# Racjonalny, logiczny oraz analityczny sposób rozumowania
# Automatyczne dowodzenie twierdzeń i teorii do rozstrzygnięcia
# Komputerowe gry logiczne, wymagające logicznego myślenia
# Inteligentne roboty i maszyny wykonujące określone zadania
# Systemy eksperckie emulujące proces podejmowania decyzji
# Programy diagnostyczne badającą stan techniczny obiektów

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w e-sporcie

Innowacyjna technologia oparta na sztucznej inteligencji powoduje rewolucję na naszych oczach, zmieniając sposób, w jaki żyjemy. Maszyny zaprogramowane poprzez algorytm symulujący ludzką inteligencję są tworzone, by naśladować ludzkie zachowania. Bez sztucznej inteligencji nie byłoby osobistych asystentów – Siri i Alexy. Technologia ta jest bardzo szeroko wykorzystywana w grach i e-sporcie, zwiększając nieprzewidywalność doświadczeń płynących z grania. Służy także do kontrolowania postaci niezależnych w grze, czyli tych niegrywalnych (NPC – Non Playable Character), czyniąc ich zachowania naturalnymi i ożywiając świat gry oraz jego realizm. Drużyny e-sportowe stosują sztuczną inteligencję do szkolenia zawodników i tworzenia nowych strategii. Dzięki niemal nieograniczonym zdolnościom analitycznym niezliczonych ilości danych i statystyk, AI jest w stanie zidentyfikować schematy i tendencje, mocne strony i te wymagające poprawy. Używa się jej także do analizowania taktyki przeciwnika oraz dopasowania do niej swojej własnej. W trakcie turniejów i zawodów e-sportowych SI pomaga je moderować i kontrolować, wykrywając ewentualne problemy, pilnując przestrzegania zasad i dbać i płynną rozgrywkę.

Hazard internetowy, a sztuczna inteligencja

Hazard internetowy to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów elektronicznej rozrywki dla osób pełnoletnich. W jaki sposób wykorzystywana jest sztuczna inteligencja w legalnych zakładach bukmacherskich oraz kasynach online? Przede wszystkim do ochrony i zachowania bezpieczeństwa danych osobowych, poufnych informacji, środków pieniężnych i płatności użytkowników. Algorytmy AI błyskawiczne analizują ruch cyfrowy, podejrzaną aktywność czy próby kradzieży danych i robią to wszystko równocześnie.

Sztuczna inteligencja usprawnia też proces rejestracji konta, poprzez skuteczną weryfikację tożsamości i pełnoletności, a także pomaga w bezpiecznym logowaniu odciskiem palca czy czytnikiem rysów twarzy FaceID. Oprócz bezpieczeństwa wzrasta także atrakcyjność doświadczeń. Bez technologii SI w profesjonalnych serwisach hazardowych, takich jak 888starz, nie byłoby funkcji kasyna na żywo z profesjonalnymi krupierami w postaci streamów live. Dzięki sztucznej inteligencji, oferta oraz rozgrywka hazardowa online są maksymalnie spersonalizowane pod kątem indywidualnych gustów graczy. W samej grze dostępnych jest wiele opcji automatycznych, które pozwalają zaoszczędzić czas i energię. Kasyna internetowe stosują AI jako pomoc w zarządzaniu finansami, kontrolująca wpłaty, wypłaty i przepływ pieniędzy. A więc dzięki nowej technologii sztucznej inteligencji zyskują wszyscy.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • Transistor logo gry png

  Transistor

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: RPG w świecie futurystycznym
  Grafika: izometryczna
  Producent: Supergiant Games
  Wydawca: Supergiant Games
  Platformy: PC, PS4, Switch, iOS

  • 6.7
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Transistor - Gameplay [FullHD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]
Fatal Force - Mobile Gameplay [HD]
Fatal Force - MMORPG - Trailer

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Transistor
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee