• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

3 główne Trendy, które zmieniły branżę tworzenia oprogramowania

3 główne Trendy, które zmieniły branżę tworzenia oprogramowania

Dziedzina technologii informacyjnej nie stoi w miejscu. Ciągle ewoluuje, dzięki czemu zmienia się proces tworzenia oprogramowania. Pojawiają się nowe możliwości, które radykalnie zmieniają sytuację w środowisku IT. Pozwala to na rozszerzenie działalności, nawiązanie interakcji z klientami. Aby nadążyć za trendami w dzisiejszych czasach, podczas tworzenia aplikacji należy wziąć pod uwagę główne punkty. W tym przypadku wyjściem będzie funkcjonalne oprogramowanie spełniające potrzeby użytkowników


Oprogramowanie wysokiej jakości jest niezbędne w każdej branży. Klienci mogą wygodnie korzystać z oprogramowania zarówno do zamawiania towarów lub usług, jak i do rozrywki. Z ich pomocą możesz bawić się w dowolnym miejscu, nie będąc przywiązanym do komputera.

Sztuczna inteligencja i jej zastosowanie w życiu codziennym

Sztuczna inteligencja mocno wkracza do branży IT. Znajduje zastosowanie w tworzeniu aplikacji biznesowych oraz oprogramowania dla innych stref. Głównymi dostawcami branży są Google i Facebook. Korporacje wprowadziły odpowiednio TensorFlow i PyTorch.

Producenci sieci neuronowych nie zatrzymują się tylko i wyłącznie na już osiągniętych sukcesach. Nadal budują modele, które dostarczają aplikacje obsługujące sztuczną inteligencję w oparciu o gotowe rozwiązanie. Stopniowy rozwój segmentu zautomatyzuje komunikację między przedstawicielami branży biznesowej a ich klientami. Na przykład elementy oparte na sztucznej inteligencji, a także menu głosowe zostaną dodane do standardowych czatów. To nieco zmieni etapy tworzenia oprogramowania.

Firma badawcza IDC przewiduje, że do 2025 r. liczba aplikacji korporacyjnych opartych na sztucznej inteligencji wzrośnie do 90%. Sieci neuronowe staną się podstawą nie tylko procesów biznesowych, ale także innych dziedzin życia. Pojawią się na przykład programy edukacyjne i projekty artystyczne.

Rzeczywistość wirtualna, rozszerzona i mieszana – kolejny trend w tworzeniu oprogramowania

Wirtualna, rozszerzona i mieszana rzeczywistość to nowe technologie, które mogą zwiększyć dotarcie do klientów, urozmaicić czas wolny użytkowników i usprawnić procesy biznesowe. Ich różnice przedstawione są na poniższym zestawieniu:
 

Technologia

Opis

Wirtualna rzeczywistość (Virtual Reality, VR)

Jest to środowisko komputerowe, które odtwarza określone miejsce. Do zanurzenia użytkownik otrzymuje specjalne gadżety. Na przykład kask, okulary, słuchawki, joysticki.

Rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality, AR)

Technologia ma na celu dodatki do  obecnego środowiska. Osobliwością jest to, że elementy stworzone na komputerze są dodawane do środowiska naturalnego. Na przykład animacja, postacie, tekst.

Rzeczywistość mieszana (Mixed Reality, MR)

Jest to przeplatanie się dwóch wspomnianych powyżej środowisk. Połączenie VR i AR umożliwia interakcję obiektów fizycznych i cyfrowych.

 

W tworzeniu oprogramowania aktywnie wykorzystywane są trzy technologie. Jednocześnie deweloperzy dążą do ulepszania narzędzi do zanurzania się w wirtualnej rzeczywistości. Na przykład zmniejsza się rozmiar wyświetlacza, zwiększa się przejrzystość i rozdzielczość. Dostępne są urządzenia Wi-Fi-6, które zwiększają szybkość przesyłania danych. Sterowanie jest również uproszczone, interfejs staje się intuicyjny.


Na przykład w 2019 roku wydano aktualizację kasku Oculus Quest VR. Dzięki niemu stało się możliwe śledzenie rąk bez użycia kontrolera. Takie aktualizacje są publikowane regularnie, co pozwala tworzyć nowe oprogramowanie i ekscytujące gry. Rozwój urządzeń pod względem technicznym wpływa pozytywnie na wrażenia użytkownika, dodając realizmu.

Z czasem liczba gadżetów obsługujących VR, AR i MR będzie tylko rosła. Wynika to z rozwoju technologii, wypuszczania smartfonów o ulepszonych właściwościach (z nowymi procesorami, obsługą 5G, składanymi wyświetlaczami itp.). Również w przyszłości będzie premiera nowych produktów. Na przykład ekranów holograficznych.

Technologie VR, MR, AR staną się podstawą do tworzenia oprogramowania dla różnych dziedzin. Między innymi:

- edukacja;
- biznes;
- przemysł;
- opieka zdrowotna.

Za pomocą rozszerzonej lub mieszanej rzeczywistości możesz rozwiązać konkretne problemy. Na przykład stworzyć wirtualne sklepy z przymierzaniem towarów w czasie rzeczywistym. Korzystając z aplikacji, użytkownik przymierzy wybrany model zegarka, ubrań, butów itp. Sprzedawca tworzy efekt obecności, który pomaga zwiększyć grono klientów.

Blockchain dla nowego oprogramowania

Hałas wokół technologii pojawił się w 2017 roku. Uważano, że zmienią się prawie wszystkie branże, co faktycznie się stało. Z roku na rok rośnie liczba firm, które korzystają z technologii blockchain. I prawdopodobnie będzie stale rosła. Blockchain jest to sieć peer-to-peer połączonych ze sobą urządzeń. Podczas korzystania z niego nie ma potrzeby korzystania z centralnych komputerów. Nie ma dobrze zdefiniowanych miejsc do przechowywania danych. To był prawdziwy przełom dla branży finansowej. Miliony użytkowników na całym świecie mogą błyskawicznie przelewać środki, bez kosztów pośredników..

Z czasem wykorzystanie technologii blockchain stanie się powszechną praktyką również w innych branżach. Pomiędzy nimi:

- medycyna;
- publiczne placówki;
- branża rozrywkowa.

Jednym z liderów branży blockchain jest IBM. Korporacja nawiązuje relacje z organizacjami bankowymi, władzami i firmami produkcyjnymi w zakresie transakcji finansowych. Również własne platformy blockchain zostały stworzone przez Oracle, Microsoft i Amazon.
 


 

Interesują Cię nowoczesne trendy i innowacje technologiczne? Przeczytaj artykuł o rewolucyjnym narzędziu, jakim jest sztuczna inteligencja ChatGPT od firmy OpenAI. Poznaj przełom w AI.

Chat GPT po polsku - Jak włączyć? Sztuczna inteligencja AI online

Sztuczna inteligencja obrazy i grafiki - generator AI

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 


 • Ski Jump Simulator logo gry png

  Ski Jump Simulator

  Gatunek: MMORPG
  Tematyka: Gra w skoki narciarskie
  Grafika: 2D
  Producent: SuperNova Interactive
  Wydawca: SuperNova Interactive
  Platformy: WWW, PC, smartfon

  • 7.9
  • 0.0
  • 8.0
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Ski Jump Simulator - Real Find - muzyka z gry [feat. AMBA]
Jak wykonać skok narciarski? - Ski Jump Simulator [Full HD]
Ski Jump Simulator - Gameplay - Prezentacja Gry [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Ski Jump Simulator
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • Kultowa "Gra w Małysza" powróciła! 1
  • Perfekcyjnie dopracowana mechanika skoków 0
  • Dostępna bez instalacji na PC i smartfonie 0
 NEWSY
najnowszee