• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Knights - Zostań rycerzem w lśniącej zbroi

Knights - Zostań rycerzem w lśniącej zbroi

Witam w kolejnej odsłonie serii "Szybko, miło i niezobowiązująco". Amatorów speed datingu, facebookowego ekshibicjonizmu i czatów wymagających potwierdzenia wieku na wstępie proszę o opuszczenie sali. Dziękuję. Jeśli wśród pozostałych są hejterzy klasycznego fantasy, etosu rycerskiego bądź osoby z jakichś dziwnych (dla mnie niezrozumiałych) powodów żywiące niechęć wobec realiów niesławnych mrocznych wieków – również żegnam. Pozostałych proszę o odłożenie tarcz i siedzenie w miarę spokojnie, co by napierśniki zbytnio nie hałasowały.

Nie tylko klasyka

Dzisiejsze spotkanie sponsoruje Knights – tytuł o nazwie tyleż dźwięcznej, co oczywistej. Zbytnie sugerowanie się pozorami byłoby jednak błędem, gdyż w grze możemy wcielić się w znacznie więcej postaci, i to całkiem nietuzinkowych – oprócz klasyki gatunku do wyboru mamy na przykład do klasę kowala, zabójcy bądź gwardzisty. Z rasami również jest ciekawie: standardowym elfom i orkom towarzyszą półsmoki i jaszczuroludzie.

Knights gra

Wybór rasy i klasy ma fundamentalne znaczenie dla dalszej rozgrywki, a to dzięki systemowi rozwoju statystyk. Każda rasa ma bowiem inne wyrażane procentowo przeliczniki dla pięciu podstawowych cech: siły, wytrzymałości, zręczności, zwinności i szczęścia. Oznacza to, że półsmok otrzyma więcej siły niż zabójca po przydzieleniu tej samej liczby punktów AP otrzymywanych po każdym awansie na wyższy poziom. Podobnie, jak rasy, klasy również posiadają swoje mocne i słabe punkty. Jeśli dodamy do tego fakt, iż każda kombinacja rasy i klasy jest możliwa, a także specjalne umiejętności jeszcze bardziej podkreślające unikalność wybranej "strategii" postaci, otrzymamy prawdziwą gratkę dla amatorów planowania rozwoju swego bohatera. Choćby i z kalkulatorem.

Jest co ubijać

Co dalej? Oczywiście stajemy w szranki. Na początek wypada poznęcać się nad kilkoma (Kilkunastoma? Kilkudziesięcioma?) Bogu ducha winnymi dzikami, wilkami, tygrysami, czy nieco bardziej klimatycznymi wiwernami i beholderami. Bestiariusz jest wręcz nieograniczony, dzięki czemu na każdym poziomie znajdziemy wartościowego przeciwnika. Jeśli chcemy zdobyć ciekawą nagrodę, możemy zmierzyć się z bossem. Kiedy znudzi nam się klepanie potworków, droga na arenę stoi otworem. Tam czekają inni gracze, którzy równie pieczołowicie przygotowywali się do starć i bez wątpienia będą stanowić dla nas o wiele większe wyzwanie.

Knights gra

W tym pełnym niebezpieczeństw świecie nie jesteśmy sami – wystarczy kilka kliknięć, by wyhodować sobie wiernego chowańca. Mając pupila możemy szczuć go na zwierzątka innych, by pomóc mu się rozwijać i zdobywać punkty. Im lepiej go wytrenujemy, tym większe bonusy sami otrzymamy w walce. Jeśli czujemy się na siłach i posiadamy wystarczająco dużo złota, możemy wybrać się do grot, gdzie czekają wspaniałe łupy (o ile przeżyjemy).

Co dalej?

Lecz świat Knights to nie tylko pojedynki, lecz również wiele innych, ciekawych interakcji. Jeśli przyjdzie nam ochota, możemy odwiesić pancerz na stojak i poszukać pracy. Zarobione pieniądze i surowce puszczamy w obieg w sklepach, przy straganach innych graczy, czy choćby uprawiając hazard. Karczma to miejsce, gdzie przy kuflu piwa pogawędzimy z kompanami z gildii, planując kolejną wyprawę czy gawędząc o polityce (co pewien czas jeden z graczy wybierany jest na króla, dzięki czemu może decydować np. o cenie wstępu do koloseum bądź organizować wydarzenia). A jeśli znudzi nam się miejski krajobraz, zawsze możemy zmienić otoczenie, wybierając się na wycieczkę do świętej krainy bądź opuszczonych ruin.

Knights gra

Knights to lekki, przyjemny tytuł, który uprzyjemni nam przerwę w pracy. Fanów średniowiecznych pojedynków zapraszamy na arenę, a twórcom gry kibicujemy w nieustannym rozwijaniu i ulepszaniu gry.

Maciek Masłoń

Maciek Masłoń

Jego pierwszymi grami było Age of Empires II i Turok: Dinosaur Hunter. Ten drugi potrafił przestraszyć (zwłaszcza, gdy miało się 8 lat), dlatego podczas gry w tle często leciała płyta Abby. Kiedy Dark Soulsy za bardzo mu dokopią, rzuca pada, by zagrać ze znajomymi w planszową Neuroshimę lub Grę o Tron. W wolnym czasie lubi pogotować, a za jeden z najpiękniejszych widoków uważa łódź płynącą pod żaglami. Marzy o wydaniu własnej powieści.


 • Knights logo gry png

  Knights

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Furca Tomasz
  Wydawca: Furca Tomasz
  Platformy: Android, Przeglądarka internetowa

  • 7.3
  • 0.0
  • 7.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]
Fallout 4 - Announcement Trailer [Full HD]
Forge of Empires - TIMELAPSE 2,5 roku gry [Full HD]
TOP 20 Gier MMORPG - Otwarty Świat [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - WARSHIPS - SHOOTER
 • Sonda Knights
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee