• ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Dragon Awaken - połóż kres całemu złu

Dragon Awaken - połóż kres całemu złu

Dragon Awaken to darmowa przeglądarkowa gra MMO od studia Esprit Games, która przeniesie nas do mitycznej krainy pełnej smoków, orków i elfów. Władca ciemnych Smoków panuje na kontynencie siejąc przerażenie wśród spokojnych obywateli, a naszym zadaniem jest werbowanie bohaterów do oddziału i walka ze złem.

Przygoda z Dragon Awaken zaczyna się standardowo, jak każda gra tego typu. Rejestracja przebiegła szybko i bezproblemowo - bez potwierdzania adresu mailowego od razu mogłem zanurzyć się w grze. Przy pierwszym logowaniu wybieramy serwer, a następnie płeć postaci - niestety nie zobaczycie tutaj customizacji waszego protagonisty.
Władca Smoków - Dragon Awaken
Już na starcie rozgrywki jesteśmy rzuceni na głęboką wodę. Przygodę zaczynamy od walki z “Władcą Smoków Mroku”. Policzkowani jesteśmy skomplikowanymi nazwami oraz motywacjami i zarysami postaci. Przez pierwsze kilkadziesiąt minut rozgrywki byłem absolutnie zdezorientowany. W zapoznaniu z grą nie pomaga fakt, że elementy interfejsu często nachodzą na siebie i wiele z nich jest animowanych, co sprawiło, że mój monitor mógłby równie dobrze posłużyć jako kula dyskotekowa. Sam styl artystyczny wydaje się przemyślany i gra potrafi być ładna, za to ścieżka dźwiękowa pozostawia wiele do życzenia, ale efekty dźwiękowe same w sobie stoją na poprawnym poziomie.
Władca Smoków - Dragon Awaken
Nie grałem we Dragon Awaken na tyle długo, by sprawiedliwie ocenić fabułę, ale ta wydawała się dość sensowna i angażowała by gracza bardziej, gdyby nie patetyczne i miejscami żenujące dialogi. Niektóre postacie są przerysowane do bólu. Gdy ogrywałem tytuł, postanowiłem przymknąć oko na aspekt dialogów i muszę przyznać - gra okazała się zaskakująco klimatyczna. Nie zrozumcie mnie źle - oczywiście dialogi i fabuła nie jest tym, czym ta gra tak naprawdę stoi. Władca Smoków to ogromna gra MMO i jest dobra we wszystkim, w czym dobra być powinna.

Pierwszą lokacją, w której wykonamy questy będzie Święte Miasto, ale po uzyskaniu odpowiedniego poziomu możemy podróżować do kolejnych krain. Do dyspozycji mamy ogromny, otwarty świat. Jeśli o sam przebieg rozgrywki chodzi - by pchnąć fabułę do przodu wykonujemy zadania z listy. Znajdziemy tam również poboczne “codzienne wydarzenia”. Wykonując zadania fabularne nie musimy się jakoś specjalnie gimnastykować - wystarczy że klikniemy na zadanie z listy, a nasza postać pójdzie tam sama. Ponadto w większości zadań przyjdzie nam walczyć, a w tryb walki jest również zautomatyzowany. Z jednej strony jest to irytujące - gracz nie ma prawie żadnej autonomii przez pierwsze fazy gry, z drugiej - pozwala nam to ogarnąć tą zawiłą fabułę.
Władca Smoków - Dragon Awaken
Podsumowując - Władca Smoków to ogromna i ambitna gra. Mimo paru niedociągnięć i głupkowatych zabiegów, zdecydowanie warto przyjrzeć się tej grze. Domyślam się, że poświęcając jej więcej czasu, na pewno bym się mocno zaangażował. Ba, pokusiłbym się o kupno VIP-a. Prawdopodobnie nie poznałem jeszcze połowy możliwości tej gry!
 


 

Zainteresował Cię Władca Smoków?
Koniecznie przeczytaj kolejną recenzję przygotowaną przez Ewelinę.

Przeczytaj również trzecią recenzję gry.
 

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę elektroniczną w ogóle. Zafascynowany 


 • Władca Smoków logo gry png

  Władca Smoków

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: izometryczna
  Producent: Esprit Games
  Wydawca: Esprit Games
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.3
  • 0.0
  • 6.3
.

Zobacz podobne więcej z tego działu

Władca Smoków - Gameplay zadanie [Full HD]
Dragon Awaken - Gameplay [Full HD]
Władca Smoków - First Look [Full HD]
Fallout 4 - Gameplay PL [Full HD]
Fallout 4 - Launch Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - ANGELS FURY - FANTASY
 • Sonda Władca Smoków
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowszee